Linear 322

Re: Linear 322

Poslaťod joko » Ned 15. Feb 2015 14:08:28

TomasHo píše:Odhlucnenie ries radsej komplexne, aby sa ti potom hluk neniesol nejako cez stropy alebo dvere. Ked uz das tazke priecky (co je urcite dobra vec: nam napriklad 15cm ytong priecky stacia, ale hluk prechadza cez dve elektroskatule, kde elektrikar priecku prerazil skrz), tak nezabudni patricne riesit aj dvere (tazke kridla), stropy, dal by som napriklad celoplosne koberce na zem, a tak.

... a hlavne vzduchotechnika - vzduchovody od krbu - rekuperácie ... je najlepší telefon v dome.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Re: Linear 322

Poslaťod ... » Ned 15. Feb 2015 14:34:55

TomasHo píše:Odhlucnenie ries radsej komplexne, aby sa ti potom hluk neniesol nejako cez stropy alebo dvere. Ked uz das tazke priecky (co je urcite dobra vec: nam napriklad 15cm ytong priecky stacia, ale hluk prechadza cez dve elektroskatule, kde elektrikar priecku prerazil skrz), tak nezabudni patricne riesit aj dvere (tazke kridla), stropy, dal by som napriklad celoplosne koberce na zem, a tak.


nam bez problemov stacia aj 10cm (ytong) priecky medzi miestnostami; sirenie hluku je poznatelne len cez dvere (aj ked su zatvorene)
(len s vynimkou priameho buchania na priecku, to je pocut dobre aj na druhej strane, v tomto jedinom je dobre pozorovatelny vplyv rozdielu hrubky priecok na sirenie hluku :-P)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Linear 322

Poslaťod Ytong podpora » Pia 20. Feb 2015 10:18:18

Vždy záleží na konkrétnom prípade ale platí, že v drtivej väčšine prípadov je možné, zo statického hľadiska použiť pre obvodovú stenu ytong P4-500 šírky 250 mm. S pozdravom technická podpora Ytong
Ytong podpora
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 03. Feb 2015 17:28:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Linear 322

Poslaťod Juraj K. » Štv 19. Mar 2015 8:20:11

tienik píše:Tak nakoniec ste ma vyprovokovali citat stranku Ytongu :-)
A ak teda dobre citam http://www.ytong.sk/sk/content/ytong-pr ... -steny.php
Tak minimum som sa docital 200mm.
Takze priznavam, zastaval som sa ho zbytocne.
Nejak som automaticky predpokladal ze projektant v danom odbore ma nastudovane klucove vlastnosti takto casto pouzivaneho materialu.
Ale ako vidim, svoj pristup nemozem povazovat za pravidlo :-). Ja si osobne neviem predstavit aby som z pamati do detailov nepoznal vlastnosti CYKY 3x1,5 a 3x2,5 napriklad.

Projektant to má naštudované dobré, ale niektoré firmy (možno aj Ytong) organizujú "školenia" s občerstvením, kde im nenápadne odporúčajú predávať čo najviac "hmoty", preto sa stáva že Ti projektant povie, že kadšej 40 múr bez zateplenia ako 25 + zateplenie. Asi ho firma, ktorá predáva EPS nepozvala na školenie (občerstvenie)
Juraj K.
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 21:57:40
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Predchádzajúci

Späť na Posudzovanie návrhov domov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron