výber vertikutátora - poraďte

výber vertikutátora - poraďte

Poslaťod bigben » Pia 13. Mar 2015 12:01:30

Rozmyslam nad kupou vertikutatora. Travnik mam nieco malo do 400 m2. Mal som pozicany nejaky 1300W a zdal sa mi slaby motor. Teraz pozeram na tento:http://vertikutatory.heureka.sk/stiga-sv-415-e/ ma 1500W. Bude to stacit? Ma niekto vyskusane, vie niekto porovnat? Dakujem.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat




Re: výber vertikutátora - poraďte

Poslaťod MartinH » Pia 13. Mar 2015 18:21:06

+1 som zvedavy na odpovede.

Na nase pouzite (vertikutanie? v trave kutranie?) 1 alebo max 2x rocne som najprv rozmyslal na pozicovnou. Podobne ako pri kompresore som prisiel na to, ze sa to neoplati. Za 3 pozicania mam novy stroj z kategorie najlacnejsich. Teraz ma Lidl nejaky za 80€, v Tescu som videl Hecht 1421 tusim za 85€.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: výber vertikutátora - poraďte

Poslaťod fabka2004 » Pia 13. Mar 2015 19:14:06

v tomto smere nemam prakticke skusenosti, ale planovany nakup vertikutatora sa uskutocni v lete a mam vybraty prave spominanu stigu

dovody su nasledovne:
- pomer vykon/cena
- nastavenie hlbky od -13mm
- plnohodnotne 4 kolesa
- dostupnost ND

Silny benzinovy profi vertikutator sa mne neoplati - velmi drahy na 3-4 krat do roka,
Lacny benzinovy je vacsinou este stale pridrahy a navyse aj kazovy
Drahy elektricky neponuka nic navyse v porovnani s lacnejsimi
Najlacnejsie elektricke su vacsinou s malickymi zadnymi kolieskami

Z dostupnych testov sa najlepsia volba zda
wolf-garten-uv-32-ev resp 34-e
avsak cena je pre mna neakceptovatelna

Vyberal by som podla dostupnosti ND a teda neznackove lacne by som vylucil,
z najnizsej ceny by ostali nasledovne:
Alko, Wolf a Stiga
nasledovne by som vylucil najnizsie vykony s ohladom na sirku
cize siroky zaber a nizky vykon je "smrtiaca" kombinacia
a u mna aj zadne malicke kolieska

Lidl, Tesco a vsetky ostatne low end (value) znacky su vacsinou kazove, vacsinou bez moznosti spotrebneho materialu ci ND, takisto su stavane na cenu a teda dlho ani nevydrzia, preto by so m sa im oblukom vyhol, ak uz najlacnejsi low end tak potom najlacnejsie Alko, avsak pamatajte ze sice mate dostupnost ND, servis a pod, ale nemate vykon ...
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: výber vertikutátora - poraďte

Poslaťod sigma » Pia 13. Mar 2015 19:57:46

Mam ten z Lidla:-) Menil som remen a hlinikove ozubene koleso za 20E s postovnym. Ale mam psincek vybezkaty, a pri vertikutacii sa narobim viac, ako ten vertikutator (ten si prehreje poistku a oddychuje). :roll:
Na normalnu travu staci aj elektricky vertikutator, ale ja mam travu uplne zachuchvalcovanu. Na tu mi je aj zberny kos zbytocny. Zo 100m2 travnika mam plny vozik travy. Na jesen som ale cast travy vymenil za menej narocnu zmes. ;)
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: výber vertikutátora - poraďte

Poslaťod ... » Pia 13. Mar 2015 21:12:42

v lidli sa rovnake vyrobky sezonne opakuju, takze o nahradne diely obvykle az taka nudza nie je...

a co sa tyka elektrickeho pohonu, povazujem to za dost nepohodlne, musiet tahat dostatocne dlhu predlzovacku kdesi za sebou a este davat pozor aby som ju nepresiel tym naradim.... jasne ze ale zavisi od velkosti pozemku a umiestnenia veci na nom...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: výber vertikutátora - poraďte

Poslaťod MartinH » Ned 15. Mar 2015 10:57:43

Hladal som nejake testy (v nemcine) a vygooglil som tento:
Einhell RG-SA 1433 (1400W, 33cm)
Vraj je dostatocne silny a funkcne OK, ale dost hlucny a ma maly kos. Je malicko drahsi ako spominana STIGA, lenze k nej som nenasiel ziadnu recenziu. Na Amazone dostal tento Einhell od 200 zakaznikov 4,4 bodu z 5, to su dobre cisla (aj pocet hodnoteni aj znamka). Tak ho sem pridavam do zoznamu kandidatov.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: výber vertikutátora - poraďte

Poslaťod _luky_ » Ned 15. Mar 2015 21:15:15

Osvětlete mi, k čemu je dobrý takový přístroj?
Mám otce nadšeného trávníkáře, jeho trávník nemá v celkem širokém okolí konkurenci a ten vertikutátor jsem ještě neviděl. Pro představu - když se v létě projdu po trávníku, neleze mi tráva mezi prsty.
Je potřeba mít sekačku s košem. Pokud sekáte a mulčujete, tak potom si musíte koupit vertikutátor, abyste tu plsť dostali ven. Ale když se posekaná tráva sbírá, není nic takového potřeba.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: výber vertikutátora - poraďte

Poslaťod kilojablk » Pon 16. Mar 2015 7:51:26

mam Einhell RG-SA 1433 a mozem povedat, ze je v pohode. Travnik vycistil dokladne.
Len ten kos je naozaj maly.
kilojablk
 
Príspevky: 59
Obrázky: 1
Registrovaný: Uto 02. Jún 2009 9:19:42
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 16 krat

Re: výber vertikutátora - poraďte

Poslaťod M0f0 » Uto 17. Mar 2015 13:12:17

tiez zvazujem kupu vertikulatora, hlavne teraz pred nasadenim travy na premiesanie vrchnej vrstvy s pieskom. mam vybraty al-ko 38 e comfort combi care, ale pozeram ze ta stiga ma lepsie vlastnosti, takze diky za typ
M0f0
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Str 26. Okt 2011 11:52:53
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: výber vertikutátora - poraďte

Poslaťod bigben » Str 18. Mar 2015 10:08:02

No, zistujem ze nie som sam komu chyba vertikutator. Ale pozor na Stigu, ktoru som dal do prveho prispevku. Bol som ju pozriet nazivo v CKD market Trnava. Vedla nej bol starsi model (vraj sa uz nevyraba) so zaberom 32cm. Myslim ze motor bol 1400W. Mala 20kg a z bocneho pohladu dva rady nozov. Novy model ma 14kg a je to cisty plast. Z bocneho pohladu ma tri rady nozov. Ma mensi kos. Ked mam pravdu povedat, ten starsi model aj ked s uzsim zaberom mi je podstatne sympatickejsi. Ale tazko je posudit, ked ich neviem vyskusat. Praca s kosom pri vertikutatore velmi do uvahy nepripada, ci bude velky, alebo maly plny bude hned. Ja ked som prevzdusnoval, tak vzdy bez kosa a nasledne som pohrabal rucne a docistil s kosackou.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: výber vertikutátora - poraďte

Poslaťod fabka2004 » Str 18. Mar 2015 19:42:43

M0f0 píše:tiez zvazujem kupu vertikulatora, hlavne teraz pred nasadenim travy na premiesanie vrchnej vrstvy s pieskom. mam vybraty al-ko 38 e comfort combi care, ale pozeram ze ta stiga ma lepsie vlastnosti, takze diky za typ


navozil som cca 40 ton piesku (nakoniec to bolo niekolko plnych furikov na m2) po rozhrabani to vyzeralo ako plaz ...
toto som potom rotavatoroval, neviem si predstavit to co popisujete :netusim :roll:
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: výber vertikutátora - poraďte

Poslaťod fabka2004 » Str 18. Mar 2015 19:46:13

bigben píše:No, zistujem ze nie som sam komu chyba vertikutator. Ale pozor na Stigu, ktoru som dal do prveho prispevku. Bol som ju pozriet nazivo v CKD market Trnava. Vedla nej bol starsi model (vraj sa uz nevyraba) so zaberom 32cm. Myslim ze motor bol 1400W. Mala 20kg a z bocneho pohladu dva rady nozov. Novy model ma 14kg a je to cisty plast. Z bocneho pohladu ma tri rady nozov. Ma mensi kos. Ked mam pravdu povedat, ten starsi model aj ked s uzsim zaberom mi je podstatne sympatickejsi. Ale tazko je posudit, ked ich neviem vyskusat. Praca s kosom pri vertikutatore velmi do uvahy nepripada, ci bude velky, alebo maly plny bude hned. Ja ked som prevzdusnoval, tak vzdy bez kosa a nasledne som pohrabal rucne a docistil s kosackou.

... majitela CKD mareketu poznam osobne ...

dnes je to tak kazdy novsi model je v konecnom dosledku horsi ako predchadzajuci, plati to o vsetkom, o autach, o elektronike, o satach, o mlieku, tak preco by to neplatilo o vertikutatoroch?

S týmto príspevkom autora fabka2004 súhlasil
dalco
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: výber vertikutátora - poraďte

Poslaťod fabka2004 » Str 18. Mar 2015 19:54:31

fabka2004 píše:
bigben píše:No, zistujem ze nie som sam komu chyba vertikutator. Ale pozor na Stigu, ktoru som dal do prveho prispevku. Bol som ju pozriet nazivo v CKD market Trnava. Vedla nej bol starsi model (vraj sa uz nevyraba) so zaberom 32cm. Myslim ze motor bol 1400W. Mala 20kg a z bocneho pohladu dva rady nozov. Novy model ma 14kg a je to cisty plast. Z bocneho pohladu ma tri rady nozov. Ma mensi kos. Ked mam pravdu povedat, ten starsi model aj ked s uzsim zaberom mi je podstatne sympatickejsi. Ale tazko je posudit, ked ich neviem vyskusat. Praca s kosom pri vertikutatore velmi do uvahy nepripada, ci bude velky, alebo maly plny bude hned. Ja ked som prevzdusnoval, tak vzdy bez kosa a nasledne som pohrabal rucne a docistil s kosackou.

... majitela CKD mareketu poznam osobne ...

dnes je to tak kazdy novsi model je v konecnom dosledku horsi ako predchadzajuci, plati to o vsetkom, o autach, o elektronike, o satach, o mlieku, tak preco by to neplatilo o vertikutatoroch?

nahodou si nepamatate nazov ci model starsej Stigy? ... dakujem
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: výber vertikutátora - poraďte

Poslaťod MartinH » Štv 19. Mar 2015 11:46:03

bigben píše:Novy model ma 14kg a je to cisty plast.

Hej, vsade samy plast. Ale vadi to? Hovorime o stroji, ktory sa bude pouzivat na travniku priemerneho zakaznika niekolko hodin rocne. Jasna kategoria hobby. Robustny elektricky stroj ako napr. Viking LE 540 stoji viac ako 3x tolko.

Niekde som cital, ze lacne "wapky" maju zivotnost piestu 100 hodin :shock: . Neviem, ci je to pravda. Ale aj keby bola, mam ju len na to, ze kazdu jar vystriekam terasu, takze mi bude teoreticky sluzit este 15 rokov.

S týmto príspevkom autora MartinH súhlasil
dalco
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: výber vertikutátora - poraďte

Poslaťod M0f0 » Pia 20. Mar 2015 10:32:03

fabka2004 píše:
M0f0 píše:tiez zvazujem kupu vertikulatora, hlavne teraz pred nasadenim travy na premiesanie vrchnej vrstvy s pieskom. mam vybraty al-ko 38 e comfort combi care, ale pozeram ze ta stiga ma lepsie vlastnosti, takze diky za typ


navozil som cca 40 ton piesku (nakoniec to bolo niekolko plnych furikov na m2) po rozhrabani to vyzeralo ako plaz ...
toto som potom rotavatoroval, neviem si predstavit to co popisujete :netusim :roll:


nechystam sa budovat plaz :) mne staci premiesat vrchnu vrstvu zahorackej hnedozeme s trochou piesku :ano:
M0f0
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Str 26. Okt 2011 11:52:53
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Ďalší

Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia