modratherm prometeus

modratherm prometeus

Poslaťod hulvat » Sob 28. Feb 2015 21:13:50

Nazdar
Najprv opisem problem.
Mame kotol PROMETEUS PLUS ktory ma v sebe aj ohrev TUV, donedavna bolo vsetko v poriadku, ale stali sa dve veci
- robili sme dalsiu kupelnu a napojili ju na privod TUV
- servisny technik robil reviziu kotla

odvtedy sa kotol sprava "zvlastne"
predtym fungoval jednoducho tak, ze som nastavil nech hreje len TUV, kotol sa sem tam spinal, rozsvietili sa "kontrolky" po cca 60C a vsetko bolo ok, ked sme spustili vodu, po odteceni cca 10 l uz tieka horuca, bez problemov sme napustili horucu vanu

po revizii a pripojeni robi asi toto:
- po odteceni cca 10 l tecie vlazna, potom asi 5 minut tecie veeeelmi vlazna, potom zacne tiect tepla, tecie asi 30s, potom zase vlazna, potom uz ide aj horuca, ale nikdy to nie je konstantna horuca ako predtym.
ked som skusal sledovat kotol, zatial co bola pustena tepla voda, tak nic nesviet, kotol huci, hreje, ale neukazuje nijaku teplotu a co ma najviac zaraza, ked chytim ruru co hreje radiatory, je totalne horuca, neda sa na nej udrzat ruka, aj napriek tomu ze ohrev vykurovacieho systemu vobec nie je zapnuty

Ked som zavolal technika, ze co to ma byt, tak podla neho je vsetko normalne, on vsetko vycistil a nastavil a teraz to vlastne robi ide spravne, pretoze predtym to hrialo privela a idelane by bolo spravit cirkulacku, aby to rovno privadzalo teplu vodu do kupelne na poschodi.

Vie mi niekto poradit co moze byt zle, resp. ci mam volat ineho technika, alebo ma ten prvy naozaj pravdu a treba davat cirkulacku? Jedna sa o tento kotol http://www.modratherm.info/produkty/pro ... er_ff.html
Dakujem za kazdu radu alebo napad.
hulvat
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Štv 28. Apr 2011 7:42:32
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: modratherm prometeus

Poslaťod ... » Ned 01. Mar 2015 8:58:36

s tou cirkulackou to je nezmysel, ta by ti pomohla len na to aby si v tom povodnom stave nemusel odpustat tych prvych 10 litrov vychladnutej vody... nasledne to je uz o (ne)regulacii zdroja TUV)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: modratherm prometeus

Poslaťod tienik » Ned 01. Mar 2015 9:56:20

Klasicky pripad servisaka, aky sme tu uz opisovali.
Pravdepodobne posahal riadiacu dosku a nespravne funguje ventil prepinania okruhov.
Kazdopadne cirkulacka to nevyriesi na 1000%
Pekne mu zavolaj a postupuj standardne reklamaciou v zmysle obcianskeho zakonnika.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: modratherm prometeus

Poslaťod tienik » Ned 01. Mar 2015 10:03:04

Klasicky pripad servisaka, aky sme tu uz opisovali.
Pravdepodobne posahal riadiacu dosku a nespravne funguje ventil prepinania okruhov.
Kazdopadne cirkulacka to nevyriesi na 1000%
Pekne mu zavolaj a postupuj standardne reklamaciou v zmysle obcianskeho zakonnika.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: modratherm prometeus

Poslaťod marek66 » Ned 01. Mar 2015 11:38:04

nastavte si vyssiu teplotu pre TUV
marek66
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pia 06. Feb 2015 22:05:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: modratherm prometeus

Poslaťod MartinH » Ned 01. Mar 2015 11:41:40

Trojcestny ventil je odpojeny alebo zadrety.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: modratherm prometeus

Poslaťod hulvat » Ned 01. Mar 2015 12:16:57

Nazadar
Dik moc, to s tou posahanou doskou by davalo zmysel, tuv je uz nastavena na max, aj ked podla manualu po odomontovani krytu by sa mal dat este zvysit vykon kotla, co ale urcite robit nejdem. Servisaka asi zavolam noveho, lebo predpokladam ze ked zavolam stareho, tak ten aj v pripade ze je doska posahana sa bude akurat tak vyhovarat ze som to musel spravit ja, alebo sa to samo, a vinu neprizna. Ak zavolam ineho servisaka, tak ten da nejake vyjadrenie aky je problem a budem mat v ruke aspon vyjadrenie tretej strany. Btw. vie niekto doporucit spolahliveho a overeneho servisaka v blizkosti ruzomberka? Dik
hulvat
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Štv 28. Apr 2011 7:42:32
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: modratherm prometeus

Poslaťod hulvat » Pia 13. Mar 2015 13:08:36

Takze problem vyrieseny.
Po privolani druheho servisaka kotla sme problem nasli.
Kotol je ok, problem bol v tom ze pri napajani kuplen majstri nechali hadickou prepojenu teplu a studenu vodu,takze sa to vsetko miesalo, na vystupe z kotla mala 60 C, ale v kupelni uz iba cca 30-35, niekedy doslo k situacii ze voda na privode bola teplejsia ako na vystupe z kotla, takze ho vypinanalo a preskakovalo mu z toho.
hulvat
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Štv 28. Apr 2011 7:42:32
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: modratherm prometeus

Poslaťod tienik » Pia 13. Mar 2015 13:36:03

tak to boli este vacsi ch...i ako sme si mysleli. Pardon za vyraz :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron