Blower Door Test

Re: Blower Door Test

Poslaťod Palino007 » Štv 12. Sep 2013 13:48:11

Ja som tu uz davnejsie a tiez som si dal urobit BDT. Stal ma 300 eur s DPH. Vysledok bol 0.5.
Objavili sme viacere male netestnosti v oknach, fucalo aj cez krabicky elekroinstalacie (steny su z Ytongu, presietkovane a vonku uz bolo zateplenie), 2 vacsie uniky boli v mieste prestupu sieti a hlavne zle dopadli vchodove dvere. Protokol som pouzil ako argument pri reklamacii. Jedine co obstalo naozaj dobre bola parozabrana na strope a jej napojenia na steny.
Neviem ci takto vyjadrit spokojnost s BDT alebo nie. Proste to bola vec ktora stala peniaze a ktoru by som radsej neplatil, ale bolo to "hodne kazdeho centu". Este dam urobit opravny test s tym ze oznamim firme co dodavala dvere a okna ze ich ocakavam na mieste v tom case, pripadne netestosti budem opat reklamovat.
Palino007
 
Príspevky: 187
Obrázky: 4
Registrovaný: Uto 19. Apr 2011 9:50:52
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat




Re: Blower Door Test

Poslaťod Somebody » Štv 12. Feb 2015 0:05:16

Téma je staršia, ale tejto problematike sa tu veľmi nevenuje.
Otázka na stavebníkov, ktorí sa venujú stavbe EPD, koľko z Vás ste si nechali vykonať tento test, prípadne sa pripravujete.
Viem, že je to nenávratná investícia, ale aspoň pre mňa to bolo potvrdenie kvality/nekvality mojej práce.
AKé výsledky sa vám podarilo dosiahnúť a kde ste mali najväčšie nedostatky?
Somebody
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Uto 10. Júl 2012 12:09:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron