Protherm Panther 25KTO +60L zasobnik

Protherm Panther 25KTO +60L zasobnik

Poslaťod sharkon » Ned 01. Feb 2015 22:05:11

Zdravim, som tu novy a zaregistroval som sa vdaka odporučaniam :) Chcel by som sa spytať ake mate skusenosti s tymto plynovym kotlom Protherm Panther 25KTO +60L zasobnik. Doteraz mame stary protherm 24KTV mam už 19 rokov, spusta veci bola na nom pomenena za tie roky, až do nedavna odišiel panel ktory stoji 250 eur, rozhodli sme sa nevražať donho dalšie peniaze lebo servisak nam to neodporuča. Staru jednotku sa nam podarilo neak opraviť ale takto to dalej nejde a nechceme ostať vysieť. Kotol nam zabespečuje teplo a aj teplu vodu. Mame 1poschodovy dom bez pivnic, dokopy 11 panelovych radiatorov s priemernym vykonom 1,4 - 1,7kw rozvod je ešte stary +externa expanzna 5L nadoba ktora služila k staremu kotlu na drevo. Servisak nam poradil Protherm Gepard s internym 45L zasobnikom, ale s otcom sme uvažovali na pantherovy s externym 60L kvoli lepšiemu servisu či už kotla alebo nadrži na vodu. Nerad by sme sa sklamali pri kupe a čo som čital neake recenzie tak niektory odporučaju niektory nie kvoli značke. Teda oplati sa investovať do toho alebo pozerať niečo ine s podobnymi parametrami aby nebol servis po zaruke velmi drahy ? Teta ma spominany Panther25 ale 150L nadrž a zatial po 3 rokoch nemala žiadny problem ale vobec žiadny tak neviem. Dakujem vopred za reakcie.
sharkon
 




Re: Protherm Panther 25KTO +60L zasobnik

Poslaťod MartinH » Pon 02. Feb 2015 17:19:55

Pridajte este nejake informacie.

Meni sa u vas teplota voda v sprche ked niekto v dome otvoril kohutik? Ak ano, chcete to tak nechat alebo radsej zmenit? Mate vanu? Kolko tepla (kW) potrebuje vas dom v najvacsom mraze?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Protherm Panther 25KTO +60L zasobnik

Poslaťod joko » Pon 02. Feb 2015 18:56:28

Možno by som uvažoval nad väčším zásobníkom TUV. Hovorme o tej 95 - 100 l od tej istej značky, ak by si išiel do Protherm. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Protherm Panther 25KTO +60L zasobnik

Poslaťod sharkon2 » Uto 03. Feb 2015 2:02:40

Dom ma 14 izieb vratane kuchyne, špajze a 2kupelni . Neviem kolko tepla potrebuje moja domacnosť(ako to vypočitať). Je to klasicky rodinny dom z 1970 roku na dedine. Ak chceme vytopiť najchladnejšiu izbu v dome pri vonkajšej teplote -10 tak kotol musi bežať aspon 4 až 5 hodinky aby teplota v interieri vzrastla z 19°C na 24°C. A ano ak niekto pusti v dome kohutik, na poschodi začne tiecť studena voda. Momentalne mame kotol s prietokovym ohrevom vody, takže to nam je jasne. Preto uvažujeme nad kotlom so zasobnikom vody. Do buducna chceme určite si zabespečiť aj kotol na drevo takže neradi by sme menili rozvody v dome. Dakujem
sharkon2
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned 01. Feb 2015 21:43:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Protherm Panther 25KTO +60L zasobnik

Poslaťod TomasHo » Uto 03. Feb 2015 17:38:28

No keby si to chcel urobit poriadne, tak si daj aspon zhruba spocitat tepelnu stratu domu, a podla toho vyber vykon kotla. Ak sa ti to robit nechce (ani mne by sa nechcelo), tak kup najvykonnejsi kotol, na aky ti stacia peniaze. To nevadi, ze bude bezat na mensi vykon.
K tomu zasobnik tak aspon 150 litrov, ak ste traja-styria. Zasobniky mozu byt aj od inej firmy - ak chces casom kotol na drevo, tak mozno ten zasobnik polyvalentny (teda taky, ze mozno ohrievat vodu viacerymi zdrojmi - jeden zdroj by si mal z vymennika na drevokotli, dalsi zdroj z plynoveho kotla. Pripadne este treti zdroj zo solarnych panelov, ak uvazujes aj nad nimi.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Protherm Panther 25KTO +60L zasobnik

Poslaťod ivvan » Uto 03. Feb 2015 20:12:29

TomasHo píše:To nevadi, ze bude bezat na mensi vykon.

aby aj ten najnižší výkon nebol až moc vysoký a bude stále cyklovať.
ja mám panter 24KTV, pred desiatimi rokmi ked som ho kupoval v tej cenovej hladine nebolo moc čo vyberať a jeho spodný výkon je po väčšinu vykurovacej sezóny moc vysoký a mám na výber bud bude nastavený napríklad na 60C a teplota radiátorov je značne nekomfortná (ale kotol ide v jednom ťahu napríklad hodinu a vyhreje dom a vypne sa na pár hodín) alebo ho pri 45C stále zapína a vypína dokolečka.
čakám dokedy to ten kotol vydrží (a nepokazí sa bazmek a nepokazí :) a potom chcem niečo s čo najnižším spodným výkonom.
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Protherm Panther 25KTO +60L zasobnik

Poslaťod TomasHo » Uto 03. Feb 2015 22:47:06

ivvan, urcite, ale cyklovanie je problem tam, kde dom ma okamzitu stratu povedzme 1kW a kotol spodny vykon 3kW. Podla strohych informacii, ktore uviedol sharkon to skor vyzera, ze on ma taky klasicky trojposchodovy nezatepleny dedinsky viacgeneracny dom (14 izieb), a 24kW kotol mu dokonca nestiha kurit. Takze spodny vykon a nejake cyklovanie rozhodne nebude jeho hlavny problem : )
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Protherm Panther 25KTO +60L zasobnik

Poslaťod sharkon2 » Uto 03. Feb 2015 22:57:52

1poschodovy a 14izieb už aj s chodbami spajzom a schodiskom :) ani ja si nemyslim že menši vykon kotla by bol v mojom pripade lepšim riešenim. Mne ide skor o ten kotol a tu nadrž, a podmienkov je turbo kotol a vžiadnom pripade kondenzačny. Ide o servis (cena ND) o poruchovosť danych predavanych značiek na Slovensku som z vychodu okolie Košice. :)
sharkon2
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned 01. Feb 2015 21:43:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Protherm Panther 25KTO +60L zasobnik

Poslaťod MartinH » Str 04. Feb 2015 8:30:11

sharkon2 píše:Dom ma 14 izieb vratane kuchyne, špajze a 2kupelni . Neviem kolko tepla potrebuje moja domacnosť(ako to vypočitať). Je to klasicky rodinny dom z 1970 roku na dedine. Ak chceme vytopiť najchladnejšiu izbu v dome pri vonkajšej teplote -10 tak kotol musi bežať aspon 4 až 5 hodinky aby teplota v interieri vzrastla z 19°C na 24°C. A ano ak niekto pusti v dome kohutik, na poschodi začne tiecť studena voda. Momentalne mame kotol s prietokovym ohrevom vody, takže to nam je jasne. Preto uvažujeme nad kotlom so zasobnikom vody. Do buducna chceme určite si zabespečiť aj kotol na drevo takže neradi by sme menili rozvody v dome. Dakujem


Navrhujem zasobnikovy ohrev TUV (120 litrov a viac) a ostante pri osvedcenom 24kW. Ak by ste zateplili dom, tak polovicny vykon 12kW by bol primeranejsi. Presnejsie by to povedal vypocet tepelnych strat.

Pridat kotol na drevo je velka uprava, to treba pripravit s kurenarmi,
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron