individuálny projekt PETITKO

Re: individuálny projekt PETITKO

Poslaťod TomasHo » Str 14. Jan 2015 23:09:28

Peter, ked som ja staval, mal ytong extra unosny a tazky material P6-650. Su to bloky 25x25x50 cm. Pripadne mozes zvazit silku alebo iny pieskobeton. Na internetove ceny moc nepozeraj, ked budes mat napocitane mnozstvo, treba ist po stavebninach a ziskat co najlepsiu projektovu cenu. Tie zlavy su niekedy velmi pekne.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat




Re: individuálny projekt PETITKO

Poslaťod PETITKO » Str 14. Jan 2015 23:41:15

Tomas, mrkol som na stranku ytongu ....ten material P6-650 pri hrubke 25cm ma ale R len 1,40 a u 30cm ytong P2 400 je to R 2,97 tak potom neviem keď sa tam pripočita ten EPS /20cm a 15cm pri druhej variante/ myslím že varianta 30cm P2 400+ 15 EPS bude na tom s R asi lepšie
PETITKO
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 16. Jún 2014 8:11:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: individuálny projekt PETITKO

Poslaťod jezo » Štv 15. Jan 2015 7:47:22

A aby toho nebolo malo, je tu este moznost pouzit P2-350 s odporom 3.37 a nizsou cenou ako P2-400. Ale to tu asi ludia zacnu spominat blato a rosny bod ;)
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: individuálny projekt PETITKO

Poslaťod TomasHo » Štv 15. Jan 2015 8:26:02

Peter, obaval si sa, ze 25cm material je len na priecky - tak som napisal, ktory sa da bezpecne pouzit aj na poschodovy dom. Pri ostatnych treba samozrejme prepocitat statiku, ale nebal by som sa toho. Sused ma dom z lambdy (nezatepleny) a je velmi spokojny. Osobne by som zateplenie nevynechaval, lebo sa nim zjednoti tepelnoizolacna obalka, ale moznosti su.
Este mozes zobrat 300mm P2-400 a zrezat z tvarnice kazdej 5cm : )
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: individuálny projekt PETITKO

Poslaťod Ludo » Štv 15. Jan 2015 8:41:49

este moze pouzit
tehlu
alebo beton, tam by stacilo aj 15 cm (mozno aj 10 cm monobloky si nechat odliat v panelarni) a na to 30 cm eps
alebo eps nahradit 3 cm vakuoveho panelu :) a ma 13 cm hruby mur s neuveritelnym tepelnym odporom
uz ked kecame o takmer nezmysloch :lol
vyser na sa dom a postav si bytovku
jedno poschodie s cca troma bytmi si nechaj pre seba a zbytok popredas, ale ponahlaj sa dokedy zozenies schopnu hypoteku
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: individuálny projekt PETITKO

Poslaťod k+k » Štv 15. Jan 2015 10:41:53

PETITKO píše:myslel som si že 30cm ytong je priamo určný na obodové murivo a 25cm na nosné priečky tak preto som sa priklonil k verzii 30+15/

ulohou nosneho muriva je niest, ulohou obvodoveho muriva je niest a izolovat. ak sa ponecha izolovanie na zateplenie, nie je dovod nepouzit nosne murivo na obvode. :drink
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: individuálny projekt PETITKO

Poslaťod joko » Pia 16. Jan 2015 18:43:53

Ja by som čiste z racionálneho hľadiska sa spýtal, či by nebolo rozumné v kuchyni prehodiť umývaciu stranu a varnú stranu. Susená miestnosť je WC, kde bude aj odpad, aj rozvody vody. Prečo to nesústrediť na menšiu plochu, a tým to celé zefektívniť, a tým aj znížiť náklady? Pri ohreve TUV to budú straty vždy aktuálne, ale aj investičné náklady pri výstavbe budú lacnejšie.
A ak som dobre postrehol v kúpelke, tak nevidím to ako šťastné riešenie WC, pračka, sprcha na jednej - kratšej stene. ( možno zle vidím na kôtu 2005 mm) Zmestí sa to tam? WC počítaj cca 90 cm Pračka 60, sprcha 90 cm a to bez medzery. Asi by som hladal iné miesto na pračku, napr. v TM.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: individuálny projekt PETITKO

Poslaťod TomasHo » Pia 16. Jan 2015 19:51:10

Prehodenie vody a plynu v kuchyni je rozumny napad, ale cela ta kuchyna este potrebuje riadne popracovat. Su tam dva rohy, je to taka soliterna kutica, ja by som navrhol ju prepojit vizualne s obyvackou pultom (hoci aj za sedackou), a instalovat silny recirkulacny digestor s uhlikovymi filtrami.

Co sa tej kupelne tyka, na WC bezpecne staci 80 cm a na umyvadlo 70cm. Ta stena ma sirku 2000mm (kota v tech. miestnosti), takze ja by som dal sprchovy kut k vani (a najradsej vstavany, teda nie vanickovy so zatahovacou stenou, to su take 90te roky...), a naproti tomu, teda na priecku od tech. miestnosti by som dal WC a vedla neho pracku pod umyvadlom v namieru robenej skrinke. Znami to takto maju, je to dokonca murovane, a velmi efektne. Do 2 metrov sa to urcite zmesti.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: individuálny projekt PETITKO

Poslaťod PETITKO » Pia 16. Jan 2015 23:40:11

S prehodením vody a plynu v kuchyni plne súhlasím - má to svoju logiku ale otvorenia kuchyne smerom do obývačky /pult/ sa trochu bojím /nebude to asi príjemné keď bude návšteve na sedačke za hlavou vrieť hrniec/. Ohľadne tej práčky v kúpeľni - tak ako spomínal TomasHO v prvom príspevku budem asi uvažovať o zlúčení tech. miestnosti s komorou /špajzou/ a zároveň tak mám vstup do tech. miestnosti zvnútra a možnosť umiestniť práčku popr. aj tam /nemusí to byť v kúpeľni tak natesno/.
PETITKO
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 16. Jún 2014 8:11:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: individuálny projekt PETITKO

Poslaťod TomasHo » Sob 17. Jan 2015 10:59:41

Ked mas navstevu, tak asi nebudes zrovna varit mesacnu davku gulasu : ) Okrem toho, ten pult sa da vyriesit tak, ze bude oproti linke vyssi a tym zakryje dianie na nej. Varna doska sa da posunut bud do rohu alebo na tu kratsiu stranu. Celkovo tam je troska pomenej miesta, skus si spocitat dlzku pracovnych ploch, ktore potrebujes pri svojom beznom vareni, a premysliet si trasy, ktore robis v kuchyni. Ja ti nechcem vnucovat svoju predstavu, ale ked som navrhoval kuchynu, tak som prisiel k rieseniu jednoducha rovna linka plus samostatny varny ostrov s vyvysenym pultikom. No a teraz je realita taka, ze najviac pouzivame plochu na ostrove a ja presedim pri praci na barovom pulte aj vacsinu dna : )

Tiez by to pomohlo prepojeniu toho jedalenskeho priestoru, ktory je podla mna dost daleko.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat




Predchádzajúci

Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia