Stenove kurenie - experiment?

Re: AW: Stenove kurenie - experiment?

Poslaťod steve33 » Pon 09. Sep 2013 20:15:40

dreamer píše:
steve33 píše:ja som dal 16mm



Robili ste to štandardným systémom alebo nejakým zjednodušeným?


Ahoj dreamer. Prepac ze az teraz ti odpovedam ale som bol mimo SK. Vidim ze si si dal na tom zalezat. Ale nebolo by jednoduhsie tie trubky pripevnit o listy a nahodit omietku? Kamos dal obycajnu vapennocementovu + do omietky pridal PP vlakna, po 7 rokoch nema ziadnu prasklinku. Ja som daval sadrovu s vystuzou. V dome este nebyvam. Mam podlahove v celom dome a na troch obvod.stenach mam +stenove-obyvacka,spalna,kupelna. Ked chces, tak ti mozem poslat nejake fotky... Inak sme to robili prvykrat, joko a ja. Nazdar Jozko :drink
Sent from my BlackBerry Q10

S týmto príspevkom autora steve33 súhlasil
joko
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat




AW: Stenove kurenie - experiment?

Poslaťod dreamer » Uto 10. Sep 2013 7:33:20

Každá praktická rada sa hodí, keď máš nejaké foto tak pošli prosím. Dať celú omietku dole by tiez nemal byť až tak veľký problém... Akurát bude potom treba nahadzovať viac omietky, išla by asi sadrová

A rúrky si dával alpex 16mm alebo niečo ešte tenšie?
Obrázok užívateľa
dreamer
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia 08. Máj 2009 11:52:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Stenove kurenie - experiment?

Poslaťod steve33 » Uto 10. Sep 2013 7:57:03

Myslel som na povodnu omietku nahodit novu ak to nie je tech.problem. Rurky su 16mm take ako v podlahovke. Fotky ti poslem vecer...
Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat

Re: Stenove kurenie - experiment?

Poslaťod dreamer » Uto 10. Sep 2013 12:45:25

asi urobim take kombinovane riesenie, tam kde pojde omietka lahko dole, kde nepojde ostane...
Obrázok užívateľa
dreamer
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia 08. Máj 2009 11:52:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Stenove kurenie - experiment?

Poslaťod buggy » Str 11. Sep 2013 19:39:41

Ahoj steve33,

mozes to prosim poslat aj mne na buggy @c entrum.sk?

Dakujem Ti
buggy
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Sob 18. Feb 2012 11:41:17
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Stenove kurenie - experiment?

Poslaťod Fachman » Str 25. Sep 2013 22:36:38

Ahoj . To čo popisuješ nie je experiment. Je to vec ktorá 100% funguje. Ja síce nemám stenové ale stropné kúrenie, ale robím v tomto odbore a viem ti potvrdiť, že je to jedna z alternatív novodobého kúrenia či chladenia. Ak máš správne postavený energetický zdroj tak s telesom osadeným v stene môžeš kúriť aj chladiť. samozrejme že to má svoj technologický postup aby to správne fungovalo. S tými 150w/m2 to projektant prehnal. Ak spravíš rozvod z rúrok o priemere 16 mm v rozteči 80 mm tak ti to v sadrovlákne vyprodukuje výkon cca 80 watt, pri nízko teplotnom systéme. Na vysoko teplotný systém ti to absolútne neodporúčam lebo by ti neustále prichádzalo k praskaniu omietky. na zacelenie rúrok do stien si musíš vybrať kvalitný materia,l aby ti zniesol teplotné diferencie. Je to veľmi závislé od použitého omietkového materialu. V režime chladenia, zas musíš ustrážiť teplotu chladiaceho média ,/t.j. vody, nesmie klesnúť pod teplotu 18 stupňov/ aby neprichádzalo ku kondenzácii pár z relatívnej vlhkosti vzduch a tým aj prevlhnutiu steny. V prípade ak chceš túto technológiu aplikovať muzíš mať na tento okruh zaregulovanú slučku a potom to funguje perfektne. Ak som ťa neodradil a chceš vedieť viac tak napíš.
Fachman
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str 25. Sep 2013 21:39:04
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Stenove kurenie - experiment?

Poslaťod Fachman » Str 25. Sep 2013 22:54:41

Ahoj ešte raz som to ja Fachman čo som popisoval to stenové kúrenie. Je tam jedna dezinformácia. Ten výkon 80 w/m2 platí pri priemere rúrok 8 mm. To ostatné platí. A ako doplnok ti k tomu poviem ešte toľko že ja nemám doma jediný radiator a ani podľahové kúrenie. Ale ak by si to zrealizova,l tak by si k tomu nemal použiť kondenzačný kotol, ale tepelné čerpadlo s reverzným systémom, aby si ho mohol využiť aj lete v režime chladenia. Najlepšie je riadené invertorom /t.j. plynulé riadenie otáčok kompresora/ kvôli plynulej regulácii výkonu a navyše k tomu nepotrebuješ zásobník. Čau
Fachman
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str 25. Sep 2013 21:39:04
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Stenove kurenie - experiment?

Poslaťod deko » Ned 28. Dec 2014 22:52:49

ako to stenove kurenie dopadlo? funguje to ako ma?

dakujem
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Stenove kurenie - experiment?

Poslaťod dreamer » Pon 12. Jan 2015 22:50:52

experiment sa hadam vydaril, byvame a nemrzneme :D , mam 5 okruhy na prizemi(z toho jeden napaja klasicky radiator v pivnici), 4 okruhy na poschodi, na tom omietky ciastocne sadrove a ciastocne hlinene, resp. obkladacky v kupelni. plynovy kotol skrtim na najmensi vykon aky sa da (podla vyrobcu niekde medzi 2-3kW kotol kondenzacny Vaillant VC 146 / 4-7), teplota spiatocky je nastavena na max.45C, cele sa to reguluje termostatom na prizemi, cez zimu 2013/14 islo par okruhov na poschodi, teraz uz byvame od septembra v dome a prvu sezonu sa aj normalne kuri..teplota vnutri na prizemi okolo 22C

nabeh teploty je dost pomaly, trva to par hodin kym sa stena nahreje, najprv su to len take teple pasy, neskor je pocit tepla rovnomerny...

pre mna to ma nasledovne plusy a minusy:
+ kedze to bola rekonstrukcia a radiatory som nechcel, bolo to asi najekonomickejsie riesenie.
+ prijemne sediet pri stene ked je rozohriata...
+ teoreticky sa s tym da aj chladit...

- musim davat pozor ked idem nieco vesat na stenu v ktorej su trubky - mam to na papieri naskicovane a dobre odlozene
- nabuduce by som dal kotol este s nizsim dolnym vykonom,

udaje o spotrebe este nemam , mozem doplnit po sezone

problemy s praskanim omietky (kvoli vykyvom teploty, resp. pnutiu) som zatial nezaznamenal.

tak hadam ti to pomoze
Obrázok užívateľa
dreamer
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia 08. Máj 2009 11:52:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Stenove kurenie - experiment?

Poslaťod steve33 » Pon 12. Jan 2015 23:16:30

... tak,tak stenove + podlahove vykurovanie na nezaplatenie, hlavne v kupelni :ano:
Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat

Re: Stenove kurenie - experiment?

Poslaťod joko » Uto 13. Jan 2015 20:26:57

steve33 píše:... tak,tak stenove + podlahove vykurovanie na nezaplatenie, hlavne v kupelni :ano:

dobre si to vymyslel, a uvudíš ašte v obývačke pri pozeraní televízora. :ano: :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Stenove kurenie - experiment?

Poslaťod steve33 » Uto 13. Jan 2015 21:54:56

joko píše:
steve33 píše:... tak,tak stenove + podlahove vykurovanie na nezaplatenie, hlavne v kupelni :ano:

dobre si to vymyslel, a uvudíš ašte v obývačke pri pozeraní televízora. :ano: :drink


...dobre,dobre si to urobil :ano: :drink
Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat




Predchádzajúci

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia