Osadenie sprchového kúta

Osadenie sprchového kúta

Poslaťod Tomasko » Pon 29. Dec 2014 13:13:01

Ahojte,
čas pokročil a dostal som sa k montáži sprchového kúta, len zas čert nespí a neako to nesedí.

Kúpeľňu som ja neriešil (chyba) a išli sme do kúpeľňového štúdia. (... no vlastne potom som už riešil) Takže sme len povedali, že sprcháč bude 800x1000 manik, že oka. No a keď som teraz išiel namontovať sprchový kút tak vychádza vonkašie sklo na červenú čiaru viď obrázok. Ešte je to aj mozaika takže, nie je to rovné.

1. Podľa návodu na montáž, je sklo prichytené v hliníkovej lište na stene a na druhej strane skla sa to má dať na ten plast (obrázok) a má sa to podsilikónovať. Hore je ešte také 20cm rameno sklo - stena.
Podľa vás je to dostatočné uchytenie 6mm skla ?

2. Je to vôbec sprchový kút, ktorý sa môže postaviť na dlažbu ?

Sprcháč sa volá concept 300 a manuál presne nesedí. Preto som to musel rozmerať. Mám tam rezervu 12 mm. Môžem každú stranu sprcháča posúvať +- 6mm hore dole do hliníkvej lišty, aby som trafil roh sprcháča.


PS: Keby na zem ešte išla napr. hliniková lišta a ta sa priskrutkovala k podlahe tak už je to pre mňa také priechodnejšie ...
PS2: Dvom majstrom som montáž ponúkal a nikto to nechcel robiť. (To som ešte nevedel, že bude problém.)
PS3: Môžem ešte doplniť info, fotku.
Prílohy
Tomasko
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Uto 07. Máj 2013 12:41:06
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 3 krat




Re: Osadenie sprchového kúta

Poslaťod bladerunner » Uto 30. Dec 2014 0:10:07

keď máš dlažbu /mozaiku/ na 1000x800 mm, tak ten kút vráť a kúp taký, aby ti to pasovalo.
nevidím problém.
ďalej postupuj podľa návodu.
that´s all
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Osadenie sprchového kúta

Poslaťod bladerunner » Uto 30. Dec 2014 0:16:27

niečo som našiel na webe:.........CONCEPT 300 by Hüppe je bezrámová série kútov s krídlovými dverami........

všetko jasné, neviem načo si kupoval bezrámový kút, keď tam chceš hliníkové lišty. mal si vyberať rámové :idea:

ďalej- si si istý, že si to dobre odmeral a nakreslil? lebo ti vychádzajú také čudné /nelogické/ rozmery
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Osadenie sprchového kúta

Poslaťod jezo » Uto 30. Dec 2014 8:31:48

Mam sice iny bezramovy kut, ale tiez som sa ojekabatil, ked som si naivne myslel, ze ak pisu 90x90, tak taky ma byt rozmer "vanicky". Musel som to natiahnut na totalny doraz, plus o par mm povysunut tu magneticku listu v rohu.
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Osadenie sprchového kúta

Poslaťod joko » Uto 30. Dec 2014 22:59:30

Mali Ti to povedať, že ak jút je "na vaničku" ktorá má napr 80*100 cm, tak "kút bude iba 78 * 98 cm. Rohová líšta na stene sa bežne vrtá cca 12 mm od hrany vaničky, a tak sklo sa dostáva na 78 cm.
To že dole nemá rám, to nie je závada, predsa by si nevrtal do vaničky ani do dlažby s hydroizoláciou ak by tam bol rám. Tieto vaničky sa izolujú - prilepia transparentným silikonom.
Takže odmeraj presné miery bokov na kabínke (cca 780 mm/980mm) a podľa tej miery to vrtaj ku stene, aby to bolo do pravého uhla (bežne sa to dá doladiť aj na bočných lištách, ktoré pripevňuješ na steny ak aj tvoj kút to má) a spodok silikonuj.
Hlavne maj kvalitné hmoždinky do steny pri tej rozpere sklo - stena, lebo to bude veľa namáhané, aby sa to časom nepovolilo.
Na posledy, keď som takýto kút montoval, tak pánty vrzgali od váhy dverí, a to sme nedokázali odstrániť. Boli tam biele silonové kônusy, ktoré zatvárali dvere, mohli sme ich mazať, nastavovať aj tak sa nám to nepodarilo doladiť.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Osadenie sprchového kúta

Poslaťod Palino007 » Str 31. Dec 2014 21:40:17

Presne ten isty problem som mal aj ja. Nakoniec som kupil alu profily,dal ich vylestit a kut tak rozsiril..
Palino007
 
Príspevky: 187
Obrázky: 4
Registrovaný: Uto 19. Apr 2011 9:50:52
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Osadenie sprchového kúta

Poslaťod joko » Štv 01. Jan 2015 19:19:00

Palino007 píše:Presne ten isty problem som mal aj ja. Nakoniec som kupil alu profily,dal ich vylestit a kut tak rozsiril..

Dajú sa aj originálne rozširovacie profili ku kútu kúpiť v originál farbe a rôznych šírok, len je to zopár euro navyše. Je to vždy lepšie než "home made", lebo podstatne pevnejšie sa prichytáva ku stene a kútu, a je v originál farbe. Otázkou ostáva doba dodania, cena, a či to stojí o tie štyri cm vnútorného priestoru v kúte na oboch stranách. Ale 76 cm vnútorného priestoru a mínus 10 cm na batériu je už tesný priestor. Tam sa už vo vnútry pohodlne neutrieš. Škoda. :netusim
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Osadenie sprchového kúta

Poslaťod Tomasko » Pia 02. Jan 2015 1:45:20

bladerunner: Aj nad vratenim som uvazoval, ale najprv som sa tu opytal. ...veru, dobre som meral. Keby aspon to vychadzalo v tom pomere 800/1000, ale ani to nie ...

jezo: No, pekne , tak nie som sam. Normalne uz banujem, ze som nesiel cestou vyroby na mieru, ale to som vtedy tiez nevedel, ze sa to da.

joko: 78x98 cm by som bral, ale co ten moj divny rozmer ? Ja som vlastne rozmeral dlzku kazdej strany kuta. ... preco dole nie je lista uz teda chapem. Hmozdiny origos su 6-ky 35mm srob ... v Dojčlande to zrejme staci ... uz mam kupene vacsie 8-ka hmozdina fischer a sroby 60 mm.

Palino007: Jo jo to asi aj ja spravim pri tom prednom rozmere, aby to aspon vychadzalo v pomere 800/1000, teda aby skla boli na 2 kocečkach od kraja. Inak idelane by bolo to aby skla boli na zelenej hrane.

joko: Skusim sa teraz obratit na kupelnove "štúdio" .
Tomasko
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Uto 07. Máj 2013 12:41:06
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Osadenie sprchového kúta

Poslaťod joko » Pia 02. Jan 2015 11:20:23

Tie rozširovacie lišty ku stene na 100% existujú, už som ich montoval, najčastejšie sa to dáva, ak je rovné čelo sprchy a tak dvere idú od steny po stenu. Tam sa ťaššie dá spraviť kút presne na mieru( bočné múry- 2 x hrúbka omietky, - lepidlo + hrúbka obkladov) a tolerancia na bokoch nemusí stačiť.
Rozširovacia lišta je lacnejšia alternatíva, ako kút na mieru.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron