SDK strop v kupelni

SDK strop v kupelni

Poslaťod ml » Štv 09. Dec 2010 19:52:24

Dobry den,

mam znizeny SDK strop a potreboval by som ho natriet tak, aby bol paronepiepustny, nakolko povodny strop nad nim je poskodeny a stupajuce pary resp. vlhkost by pre neho boli dost nebezpecne.

Zvazujem napenetrovat Duvilaxom (asi KA31) a potom by som chcel dat nejaku farbu... Vie i niekto poradit aku? A ci Duvilax penetrak je vhodny? Moze byt farba latexova?

Vdaka
M
ml
 




Re: SDK strop v kupelni

Poslaťod Ludo » Štv 09. Dec 2010 20:49:02

najlepsie nejaku urcenu do vlhkeho prostredia,vid:

http://www.morus.sk/studio-farieb-omiet ... kurila.php
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: SDK strop v kupelni

Poslaťod kriloter » Pon 15. Dec 2014 21:41:11

Zdravim, zneuzijem temu.
S polovickou sme si vymysleli, ze nechceme celu kupelnu oblozenu, ale len sprchovaci kut a okolo vane, ostatne malovka. Je potrebna/vhodna specialna farba pre kupelne? Asi by bola vhodna farba umyvatelna? Bol som dnes v nemenovanej predajni a moc mudrejsi nie som, predavac sa tvaril neisto, same asi, v podstate sme sa dopracovali k nejakemu specialnemu duluxu, akurat sa robi len v 4 odtienoch, samozrejme uplne mimo ... Preto by som rad nejake rady/skusenosti odporucania, na nejaku kvalitnu farbu do kupelne, s rozumnym vyberom odtienov. Zatial som sa nejako dopatral akurat k tikkurila optiva 20 alebo je oznacovana aj ako semi matt...
Vdaka
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: SDK strop v kupelni

Poslaťod ... » Pon 15. Dec 2014 22:16:49

kriloter píše:Zdravim, zneuzijem temu.
S polovickou sme si vymysleli, ze nechceme celu kupelnu oblozenu, ale len sprchovaci kut a okolo vane, ostatne malovka. Je potrebna/vhodna specialna farba pre kupelne? Asi by bola vhodna farba umyvatelna? Bol som dnes v nemenovanej predajni a moc mudrejsi nie som, predavac sa tvaril neisto, same asi, v podstate sme sa dopracovali k nejakemu specialnemu duluxu, akurat sa robi len v 4 odtienoch, samozrejme uplne mimo ... Preto by som rad nejake rady/skusenosti odporucania, na nejaku kvalitnu farbu do kupelne, s rozumnym vyberom odtienov. Zatial som sa nejako dopatral akurat k tikkurila optiva 20 alebo je oznacovana aj ako semi matt...
Vdaka


v panelaku sme mali steny nad obkladom aj stropy omietnute a normalne zamalovane klasickym "primalexom", vydrzalo to roky bez problemov, rovnaky postup sme aplikovali aj v dome (a tiez zatial ziaden problem, akurat este to nema tolke roky)...
jasne ze to ale nie je (v takejto forme) stavane na to aby si to sprchoval, umyval handrou alebo si v kupelni robil parnu saunu...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: SDK strop v kupelni

Poslaťod kriloter » Pon 15. Dec 2014 22:32:05

Myslim, ze takto sme to mali v panelakoch vsetci :-). Ono to bude este aj odvetrane vzduchotechnikou, ale chcem sa vyhnut pripadnym problemom. A okolo umyvadla tiez nebude obklad, tam sa nejaka speci farba pyta a tou by som to potom strekol uz cele ...
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: SDK strop v kupelni

Poslaťod boro » Pon 15. Dec 2014 23:03:48

Jeden problém je odolnosť farby proti vode a druhý (rovnako veľký, ak nie väčší) problém je špina (prskance nad umývadlom, usadeniny minerálov z vody nad vaňou a pod.). Tiež preferujem farbu pred obkladom, ale nie je to vždy praktické.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: SDK strop v kupelni

Poslaťod _luky_ » Pia 19. Dec 2014 10:03:55

My jsme takhle řešili malý WC pro prarodiče. Natřeli jsme to nějakou latexovou barvou. Vodotěsné a omyvatelné. Ale my to natřeli na bílo, jinou barvu jsme neřešili.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron