vyroba doma dreveny stol nerezove nohy-mozne ?

vyroba doma dreveny stol nerezove nohy-mozne ?

Poslaťod buduci mukl » Uto 11. Nov 2014 11:17:49

mozno mimo otazka skusim...

myslite ze by sa dalo doma vyrobit nieco podobne ? Otec ma vela skusenosti s drevom to by som zohnal nake dubove fosny na stol a nerezove profily sa daju hadam niekde kupit..

co vy na to ?

paci sa mi aj jedalensky aj konf stolik. Linky dole. Sli by ste do toho ? ten jedalensky je super :)

http://www.reaction.sk/luxusny-nabytok/ ... -BARRACUDA
http://www.reaction.sk/luxusny-nabytok/ ... k-NATURELA

Vdaka za info :drink
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: vyroba doma dreveny stol nerezove nohy-mozne ?

Poslaťod sigma » Uto 11. Nov 2014 16:14:06

http://www.reaction.sk/luxusny-nabytok/eshop/48-1-LUXUSNE-JEDALENSKE-STOLY/0/5/3516-Jedalensky-stol-BARRACUDA píše:Nohy stola sú z pevnej ocele v chrómovom prevedení.

Tak, ako mas dnes nerezove chladnicky z obycajneho plechu, tak aj profily mas rozne a nie kazda nerez bude pekna. Takze take pekne nohy nespravis s obycajnej nereze. A nespravis doma take pekne zvary. Podla mna je robota s drevom jednoduchsia, ako s nerezou, tak tie nohy by som si dal spravit nejakym profikom. Ale to drevo sa mi moc nepaci - je az prilis naturalne. :P
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: vyroba doma dreveny stol nerezove nohy-mozne ?

Poslaťod buduci mukl » Uto 11. Nov 2014 16:22:19

suhlasim nohy profikom, nech to vyzera otazne je co by tie 2 nohy stali..a akym profikom nepoznam taku fy.

drevo naturalne hej, ja by som ho ohobloval trocha a natrel matnym lakom
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: vyroba doma dreveny stol nerezove nohy-mozne ?

Poslaťod Majo 2 » Uto 11. Nov 2014 17:06:59

Nejake nabytky som vyrabal, hlavne kvoli idealnym rozmerom, a aj pisacie stoly nadrozmernych rozmerov.
Vsetko len z drevotriesky som si dal napilit a olaminovat zmontoval sam.
Nohy kovove cierne a striebrenkove dost podobne nerezu som si kupil za par eciek.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: vyroba doma dreveny stol nerezove nohy-mozne ?

Poslaťod sigma » Uto 11. Nov 2014 21:12:38

Taki, co vedia a robievaju zabradlia. Ale nie len zmontovat. Pozvarat a vybrusit zvary. Vylestit. Je s tym piplacka, ale netreba to malovat. Kvalitny nastrek sa vyrovna, alebo niekedy je narocnejsi ako opracovanie nereze. Vysoko lestena nerez ale nikdy nebude ako chrom.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: vyroba doma dreveny stol nerezove nohy-mozne ?

Poslaťod brusic82 » Pia 06. Mar 2015 14:56:38

Štýl toho stolíka sa mi veľmi páči. Ja bysom na ňom nemenil absolútne nič. Už len tým, že si vyrobíš vrchnú časť sámm, značne ušetríš. Nohy určite zver do rúk odborníka.
brusic82
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Uto 24. Feb 2015 2:49:15
Bydlisko: Šaca
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: vyroba doma dreveny stol nerezove nohy-mozne ?

Poslaťod TomasHo » Sob 07. Mar 2015 11:09:10

Ja by som to robil cele z dreva. Kov v interieri ma podla mna velmi obmedzene pouzitie, a na nabytok by som ho daval velmi striedmo. Budes nadavat vzdy, ked sa ho dotknes bosou nohou. V ziadnom pripade nedavat kov ako opierky na ruky.

U nas su majstri aspon taki rozjedeni, ze nevedia, co by si vypytali, a bal by som sa, ze tie dve nohy by stali viac nez ten stolik co si linkol.

Ja som robil vacsinu masivnych nabytkov zo skarovky (dubovej a bukovej), od firmy z ciech. Ten jedalensky stol, ktory si nalinkoval, je z nejakeho stareho sprachniveneho dreva, co hnilo 100 rokov v dakej chalupe. Je dobre opieskovane, asi tlakovo namorene a vykupane v nejakom oleji. Doma by som to nerobil a do interieru je to vrcholne neprakticke.

Nic nepokazis, ked si kupis par nerezovych joklov, nerezove elektrody a skusis to pozvarat sam - dal by som povrch do bruseneho nerezu, a ratal s tym, ze to bude pracne. Tiez by som spravil tie nohy ako uzavrete obdlznikove ramy (ale mozno tak aj su, z fotiek to nevidno). Dosky by som urobil zo skarovky alebo latovky (dub), prebrusenej na zr.180 a olejovanej olejom na pracovne dosky.

Drevotriesku nie.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat





Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron