Ako zapojiť taliansky motor?

Ako zapojiť taliansky motor?

Poslaťod Bororo » Sob 08. Nov 2014 19:55:21

Ahojte, priznám sa bez mučenia, že som celkom v koncoch. Zistil som, že ani pohon k bráne neviem zapojiť. Je to taliansky výrobok a v pribalenom návode som našiel toto:
Obrázok

Prosím vás, ako vôbec zapojiť prívod elektriny CYKY-J 3x2.5 ? Vidím tam L1 a L2, čo v našich končinách znamená fáza 1 a 2, ale to je asi blbosť, ja mám prívod L, P, N.
K motorom ide CYSY 5x1,5, ale vôbec netuším akú farbu vodiča kam zapojiť.
Stretli ste sa niekedy s takýmto značením.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Ako zapojiť taliansky motor?

Poslaťod sigma » Sob 08. Nov 2014 20:31:48

Pri instalacii talianskeho pohonu som si precital anglicky navod, potom cesky k novsiemu modelu zakladovej dosky, potom instalacny navod pre slovakov na jednu A4, potom znovu anglicky original... came BX87. Pri zapajani prislusenstva som spomenul vsetky nadavky. Navody su na oklamanie protivnika. Zakaznik - kutil = protivnik.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Ako zapojiť taliansky motor?

Poslaťod deko » Sob 08. Nov 2014 22:12:30

podla mna l1 bude faza a l2 bude nulak spolu so zemou - cize PE+N. alebo naopak. pocitam ze cely ten szerszam funguje na nizke napatie, takze za svorkami hned bude trafak.

ale mozno nie, takze tento prispevok nemoze byt chapany ako navod a autor zan nenesie ziadnu zodpovednost :lol:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ako zapojiť taliansky motor?

Poslaťod Bororo » Sob 08. Nov 2014 23:09:31

zakaznik = kutil si aspon sam sebe potvrdil, ze si dalsi vyrobok renomovanej spolocnosti nekupi, ale pravda je, ze tato skusenost stála vela penazi.
motor je na 220, v skrinke je aj trafo, ktore robi 12V pre pripadny el.zamok.
je to ako zly sen = napr. majak zacali vyrabat akoze led, takze ma malom plosaku su 2 smd ledky, akurat je to cele umiestnene v povodnom obale, ktory bol urceny pre ziarovku a v obale je taka ta plastova sosovka na mieste, kde bola povodne ziarovka, takze super riesenie...
sigma, v tvojom navode je aspon L a N, to je pokrok.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Ako zapojiť taliansky motor?

Poslaťod MartinH » Ned 09. Nov 2014 10:27:45

deko píše:podla mna l1 bude faza a l2 bude nulak spolu so zemou - cize PE+N. alebo naopak.

To nebude dobra rada, lebo PE sa nikdy nespája s N.

L1 a L2 tu bude podla mna znacit iba svorkovnica L, svorka 1 a svorka 2, cize prakticky neznamenat nic.

Bororo píše:K motorom ide CYSY 5x1,5, ale vôbec netuším akú farbu vodiča kam zapojiť.

S takymto navodom sa ani nikto necuduje... Ako naznacil Sigma - navod treba poskladat ako puzzle :dash

Ale ine som chcel - CYSY kabel sa smie pouzivat len v suchom prostredi, lebo makka PVC izolacia je trochu porovita.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako zapojiť taliansky motor?

Poslaťod Bororo » Ned 09. Nov 2014 20:32:50

a co by sa malo pouzivat vo vonkajsom prostredi? v kazdom navode bol odporucany CYSY.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Ako zapojiť taliansky motor?

Poslaťod MartinH » Pon 10. Nov 2014 1:24:22

Bororo píše:a co by sa malo pouzivat vo vonkajsom prostredi? v kazdom navode bol odporucany CYSY.


Kablov je "milion" druhov a neviem, co vsetko sa od toho kabla ocakava. Napr. typ H07RN-F bude podstatne lepsi ako CYKY CYSY:

Ohebný kabel z chloroprenové pryže pro středně těžké mechanické zatížení v suchém, vlhkém a mokrém prostředí. Tyto kabely jsou používány ve výrobních závodech, k připojení spotřebičů např. boilery, ohřívače, ruční lampy, elektrické nářadí jako jsou vrtačky, cirkulární pily, mobilní motory, stroje na staveništích a v zemědělství. Jsou vhodné pro pevnou i pohyblivou aplikaci v provizorních instalacích, pro přímé uložení na komponenty a mechanické části strojů, výtahů atd. Mohou být použity jak v chráněné pevné instalaci v trubkách nebo v přístrojích, tak i jako přívody pro motory s jmenovitým střídavým napětím do 1000 V, nebo stejnosměrným napětím do 750 V proti zemi. Odolný proti ozonu a povětrnostním vlivům.
Naposledy upravil MartinH dňa Pon 10. Nov 2014 8:47:06, celkovo upravené 1
Dôvod: preklep CYKY/CYSY
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako zapojiť taliansky motor?

Poslaťod Bororo » Pon 10. Nov 2014 10:43:25

mas pravdu, pocital som aj nejake diskusie na elektrika.cz a nikto tam CYSY do zeme neodporuca. mam ich sice v chranicke, ale aj tak ma to hneva, to tie navody robia narocky zle? a to mi este bracho ponukal gumovy kabel, ktory som odmietol s tym, ze v navode je CYSY, tak tam dam CYSY.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Ako zapojiť taliansky motor?

Poslaťod tienik » Pon 10. Nov 2014 13:19:29

tak CYSY v zemi ma dva problemy - vodu a potom mraz. 2-3 zimy a v exponovanych miestach je to uz celkom povazlive. Nie jeden dom mava preto problem z vyhadzujucim chranicom na vonkajsiu branu tak druhy rok po nastahovani.
Ale pride odbornik "elektrikar" vyhodi chranic, da istic a par rockov je majitel vysmiaty, vacsinou.......sak bolo to lacne a rychle. A nie ako ja, co to chce vzdy vymienat a pod. :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Ako zapojiť taliansky motor?

Poslaťod MartinH » Pon 10. Nov 2014 16:45:59

Bororo píše:ale aj tak ma to hneva, to tie navody robia narocky zle?


Mam plne pochopenie pre Tvoje rozhorcenie.

CYSY nie je medzinarodna znacka, pravdepodobne to niekto zle prelozil.

Zial, su "elektrikari", co poznaju len CYKY a CYSY. A ked CYSY, tak bez lisovacich dutiniek. Videl som pracu jednej firmy s tieniacou technikou, ako pripojili vonkajsiu elektricku zaluziu k najblizsej zasuvke. Videl som pracu inej firmy s nabytkom na mieru, ako pripajali lampy. Uctovali si za luxusne prevedenie a po elektrikarskej strane dodali fujtajbl proti norme.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron