tesniaci klin alebo vetrací pás hrebeňa

tesniaci klin alebo vetrací pás hrebeňa

Poslaťod BRBO » Uto 10. Feb 2009 20:53:27

Zdravím.
Riešim momentálne ponuku na výmenu strešnej krytiny. zaujíma ma plech. V ponukách som sa stretol s tesniacim klinom hrebeňa, čo vyzeralo ako špongia, alebo vetracím pásom hrebeňa. Opticky by som sa vedel rozhodnúť (nie pre špongiu), ale chcel by som vedieť praktické skúsenosti. A ešte jedna otázka. Je lepšie zobrať tabuľový plech a šikovný klampiar by vyrobil záveterné lišty, alebo je lepšie kúpiť už hotové.
Dik.
BRBO
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Uto 16. Dec 2008 12:58:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: tesniaci klin alebo vetrací pás hrebeňa

Poslaťod BRBO » Str 11. Feb 2009 22:00:12

No asi si odpoviem sám, alebo to bola strašne hlúpa otázka. Myslím a to hovorím len a len svoj názor, že toto fórum sa mení na fórum iba pre vyvolených!!!! Obyčajné otázky pre laikov tu asi nemá kto riešiť, resp. poradiť. Česť výnimkám!!! Ďakujem JOKO pomohol si mi. :drink . Nechcem sa nikoho dotknúť a ani uraziť, to bože chráň, ale asi sa tu dajú riešiť a diskutovať iba otázky typu: ako si mám kontrolovať spotrebu plynu bez toho, aby som musel ísť dole do pivnice. ;) .Jasné kto nato má, tak nech si tam j...e wifi infra super špeciál kameru aj s ledkami a grafmi rovno ráno do mobilu. :lol: .. A babráci nech si robia čo chcú. Veľmi veľa vecí som sa tu dočítal bez toho, aby som zakladal novú tému. ale keď som si nebol v niečom istý, tak som sa opýtal. Takže záver. ďakujem za užitočné info na tomto fóre, dosť som si z neho zobral a naďalej budem pozerať nové príspevky, ale asi skúsim o rady poprosiť "suseda" FILIPA :drink .
BRBO
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Uto 16. Dec 2008 12:58:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: tesniaci klin alebo vetrací pás hrebeňa

Poslaťod emkac » Str 11. Feb 2009 23:11:42

No, po jednom dni sa stazovat, ze si nedostal odpoved na laicku otazku.... Ako myslis.
Ale aspon tu nezhadzuj ludi, co radia.
a) nie kazdy dokaze sa vyjadruje ku vsetkemu, skratka niekedy sa na otazku odpovedat neda, alebo sa otazka nevsimne
b) doteraz si sa tu na fore spytal 5 otazok, niekore viac a ine menej laicke
- (v skratke) zateplenie balkonovych murov, slaby tlak vody, vyrovnanie fasady, skridla na staru, zateplenie 38 s brizolitom
Myslim si, ze si na vsetky dostal odpoved, niektora Ta asi uspokojila viac, ina menej. Takze, kde mas problem s neradenim? Alebo si nebol spokojny s tymi odpovedami?

Poznas to o hladnom cloveku? Ked mu chces dat raz najest, daj mu rybu. Ked ho ches nasytit trvale, nauc ho chytat ryby.
Odpovede Ta maju viest k samostatnemu rozmyslaniu, aby si chapal to, co ides robit.

Mimochodom, ani ja som sa nedozvedel vsetko co com sa pytal, a teraz co? Mam sa tu stazovat, ze preco riesia problemy s palenim chlastu a nie moje problemy s ekvitermikou? Ja som rad, ze sa mi tu dostalo dost inych rad, a ze som sa tu dozvedel z inych tem kopec veci.

Ale podme sa pozriet na iny pohlad.
Toto je poslednych 5 tem:

Kolko ste zaplatili za komin?
Cena za elektroinstalacny material
Akú podložku pod laminatovú podlahu?
laminatová plávajúca podlaha
Aké doklady k súhlasému stanovisku úradov ku stav. povol.?

Okrem stvrtej, ktora je specificka (kde kupit nieco konkretne) su vsetky laicke, a na vsetky bolo zodpovedane podla mna dost slusne. Takze? Ake otazky vyvolenych?

A dalsi pohlad.
Na fore je teraz 711 tem. Z toho 60 nema ziadnu odpoved. Ked si realne prejdem tych 60 tem, tak z toho je riadnych dotazov iba 24. Cize iba na 24 otazok nebolo nijako zodpovedanych. (Neratam kde kupim, poznate cloveka, inzeraty a pod.)
Okrem toho su samozrejme otazky s nejakou odpovedou, ale ta nemusi byt odpoved. To tu ale pozerat vazne nejdem. :shock:
Suma sumarum, nezodpovedanych je menej ako 5% tem. (Kedze z tych 711 je tiez nejaky balast.)

A to je myslim DOST slusne, za co by som ja chcel podakovat VSETKYM co tu radia.


(Este jedna vec, kedze mi asi niekto zasa povie, ze to beriem osobne :D . Ano beriem. Nie ako ja ako moderator, ale ja ako normalny clovek, ktory vidi obrovsku snahu ludi poradit, pricom sami sa povacsine nic nepytaju. Alebo ked sa nebodaj spytaju, tak sa im neodpovie. :cry: Napriek tomu radia a radia. Takze to beriem osobne aj za nich. ;))
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: tesniaci klin alebo vetrací pás hrebeňa

Poslaťod BRBO » Štv 12. Feb 2009 14:01:04

Nooooo presne som vedel , že odpovie EMKAČ. zase si ma zotrel :oops: . Sťahujem svoj príspevok kľudne ho zamknite. ten príspevok bol písany pod dosť veľkým tlakom pri rozhodovaní pri výbre krytiny a pod tlakom zopár :drink . Ale podstata tam je. Sľubujem, že už spamovať nebudem. Napr taký príspevok od Grizzly07 , kde žiada o vysvetlenie skratiek, to je podľa mňa spam. Naučil som sa, resp. bol som poučený, že najprv čítaj a potom sa pýtaj. Urobil som to. Možno že som veľmi skoro a prchko zareagoval, ale išlo mi o to, že keby príspevok bo na tému, "ako skontrolovať spotrebu plynu", tak presne za 24hod. by tam bolo asi 5 odpovedí. Mám kolegu, ktorý toto fórum sleduje od jeho vzniku a sleduje aj filipa a tiež sa s ním radím o hocičom, takže o zhadzovaní ľudí tu nie je ani najmenší náznak. Ešte raz opakujem, nechem sa nikoho dotknúť, skôr naopak. Vážim si prispievajúcich ľudí a berem si ponaučenie z ich príspevkov. Len sa snažím naznačiť, že sa to tu na fóre začína zužovať na okruh ľudí, neriešiacich "obyčajné" starosti. Myslel som si, že toto fórum slúži pre všetkých a niekto ma naučí chytať ryby, lebo som hladný.
BRBO
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Uto 16. Dec 2008 12:58:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: tesniaci klin alebo vetrací pás hrebeňa

Poslaťod Miro Ke » Štv 12. Feb 2009 14:22:48

brbo podla mna je to troska inac, teraz hovorim samozrejme za seba.
-su temy ktore absolvuje kazdy napriklad pokladka podlahy, vodovod, elektro, zateplenie atd.
-su ludia ktory tu majú širokospektrálny prehlad v oblasti stavebnictva a sú ludia ktory reaguju len na zaklade vlastnej skusenosti z vlastnej stavby.
Pri danej strukture fora myslim tym celkovy pocet ludi, + ako kto kedy sa pride pozriet je pravdebodobnost ze niekto bude schopny slusne reagovat na tak specificky problem
BRBO píše:ma plech. V ponukách som sa stretol s tesniacim klinom hrebeňa, čo vyzeralo ako špongia, alebo vetracím pásom hrebeňa
velmi nizka. Napriklad v mojom okoli je postavenych zhruba 15 domov vsetko je to skridla, Cize je malo pravdepodobne ze bezny navstevnik ako som ja bude schopny na to reagovat. A ak je pomer medzi beznym navstevnikom a kvalifikovaným odbornikom, ktory ma prehlad aj konstrukcii striech s plechovou krytinou 1:100 plus sa zrata ze sa tu dostanu raz za dva tri dni. Tak jednoducho sa musi rátať aj sa faktom, ze reagovat nebude nikto. Ale ak je to nieco vážne a súrne. Da sa to riešiť aj tak, ze s prosbou o radu sa dana tema drží ako aktívna a byt jednoducho trpezlivý.
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: tesniaci klin alebo vetrací pás hrebeňa

Poslaťod emkac » Štv 12. Feb 2009 14:35:59

Nezotrel som Ta. Zareagoval si tak, ze sa isti ludia mohli citit dotknuti. Tak som sa ozval. A ozval som sa ja z viacerych dovodov. Ako jeden z mala citam vsetko, takze mam dost slusny prehlad, co a ako sa radi. A rovnako sa tu snazim akotak dodrziavat zasady slusneho spravania, cize ked sa niekto vyjadri o fore a ludoch vseobecne, urcite sa k tomu vyjadrim aj ja.
Keby tu esde teraz napisal, ze sme hajzli, ze sme mu ani raz neporadili, tak sa rovnako ozvem a napisem svoj nazor.
Ja nemam taku prax, aby som sa vyjadroval ku vsetkemu vecne, tak sa vyjadrujem vecne k niecomi, a nevecne ku vsetkemu. :shock:

Mazu sa ine prispevky, nie je dovod na tento.

Hm, chcel naucit chytat ryby. Pokial si cital diskusiu na temu "stavba za jeden roka" a "rozpocet" a pod., tak urcite vies, ze stavanie vyzaduje cas. A pisat otazky pod tlakom je blbe. Je zle, ked sa dopredu nepripravis, a mas sa urychlene rozhodnut. Je to ale Tvoja chyba. Tak presne isto ako bola moja, ked som stal na stavbe a musel som HNED povedat, ako nakoniec teda s tou vyskou spodnej podlahy (alebo kde teda dat preklady nad dvere). A moje rozhodnutie pod natlakom dozora a murara bolo zle. Teraz mam prvy schod vysoky, lebo mam nizsie podlahu. A podlahu mam nizku = malo zateplenia. Do konca zivota za to budem pykat, jednako vacsou spotrebou plynu (nie extra velka polozka), jednako prvym vysoky schodom. Moja chyba. Len a len moja.
TOTO sa tu ludia snazia casto povedat, ze na stavbu potrebujes cas. Toto je zaklad chytania ryb, potrebujes cas.

A este k prikladu s nestastnym meranim spotreby. Ja uvediem vcera zalozenu temu Podlozka pod plavajucu podlahu. Laicka otazka jak svet. X krat diskutovana na filipovi. Vcera polozena, dnes je tam dokopy 16 prispevkov. Stale si myslis, ze sa radi iba vyvolenym?

Inac s dovodom nezodpovedania Tvojej otazky 100% suhlasim s Mirom. Podlahovku kladol skoro kazdy, podlozku daval skoro kazdy, plechovu krytinu asi nie.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: tesniaci klin alebo vetrací pás hrebeňa

Poslaťod emkac » Štv 12. Feb 2009 14:37:50

BRBO píše:...zase si ma zotrel :oops: ....


Kedy som Ta ja zotrel? Ake zase??
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: tesniaci klin alebo vetrací pás hrebeňa

Poslaťod BRBO » Štv 12. Feb 2009 15:07:11

Emkač, hlboké ospravedlnenie, je ešte jeden "ostavbista" na E, ten ma zotrel nie ty, čiže ešte raz prepáč.
to MIRO KE "lets go HC" sú temy ktoré absolvuje každý, to sú tvoje slová, všimol som si, že na tomto fóre sú hlavne užívatelia, ktorí stavajú, alebo idú stavať, alebo majú postavené v nedávnej minulosti. práve preto som sa pýtal na skúsenosti s tou "špongiou". A neverím, že tému strecha niekto prehliadne. Záver? Nečakaj odpoveď - radu za 24hod. Čiže počkám aj 24dni. Dúfam, že dovtedy sa počasie ukľudní a budem môcť meniť krytinu. Len či pod hrebeň dám špongiu, alebo vetrací pás hrebeňa to mi poradí pán s obľubeným názvom "majster".
BRBO
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Uto 16. Dec 2008 12:58:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: tesniaci klin alebo vetrací pás hrebeňa

Poslaťod BRBO » Štv 12. Feb 2009 15:31:59

to EMKAC: ja nie som rybár, ale viem, že chytanie vyžaduje trpezlivosť. Nebudem ti vysvetlovať dôvody môjho tlaku na čo rýchlejšie chytenie ryby, lebo to je len a len moja osobná vec a nikoho nechcem zaťažovať. Do tretice opakujem, že sa nechcem nikoho dotknúť a ani uraziť!!! Dokonca môj príbudzny začína, alebo ide stavať a ja som mu osobne poradil toto fórum, že sa tu strašne veľa dozvie a naučí!!! Len som sa snažil naznačiť, že sa tu začínaju riešiť iba témy, ani neviem ako ich definovať.

doteraz si sa tu na fore spytal 5 otazok, niektore viac a ine menej laicke.

Viac menej laicke? Áno laické, nakoľko som býval 31 rokov v paneláku a teraz som 2 rok v RD a snažím sa niečo prerábať nie kôli tomu, že mám peniaze na rozhadzovanie, ale aby som to urobil najlepšie ako sa dá. Čiže asi tak.
BRBO
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Uto 16. Dec 2008 12:58:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: tesniaci klin alebo vetrací pás hrebeňa

Poslaťod emkac » Štv 12. Feb 2009 15:43:40

To ze si sa pytal laicke temy je ok, aj kopec mojich aj ostatnych tem je rovnako alebo viac laickych. Ja som tym chcel iba povedat, ze sa tu riesia aj laicke temy, nie iba specialne temy a temy vyvolenych (alebo akokolvek ich nazveme). Cize to neber ako vycitku, kritiku alebo cokolvek. To ze sa pytas je uplne OK, na to ma toto forum sluzit. A zatial som aj presvedceny, ze sluzi.

Cize moj nazor zostava stale rovnaky, vsetky temy su si rovne, len niektore temy su si rovnejsie, lebo su znamejsie. Takze sa na ne viac odpoveda.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: tesniaci klin alebo vetrací pás hrebeňa

Poslaťod quark » Štv 12. Feb 2009 17:53:00

BRBO píše:Zdravím.
Riešim momentálne ponuku na výmenu strešnej krytiny. zaujíma ma plech. V ponukách som sa stretol s tesniacim klinom hrebeňa, čo vyzeralo ako špongia, alebo vetracím pásom hrebeňa. Opticky by som sa vedel rozhodnúť (nie pre špongiu), ale chcel by som vedieť praktické skúsenosti. A ešte jedna otázka. Je lepšie zobrať tabuľový plech a šikovný klampiar by vyrobil záveterné lišty, alebo je lepšie kúpiť už hotové.
Dik.


BRBO, ja mám Staminu. Dával som tesniaci klin, ale nie na hrebeň, lebo mám pultovú strechu.
Je lepšie si zobrať tabuľový plech/ ja som mal zvitok/ a klampiar si vyrobí na mieru lišty, za štvrtinovú cenu. Ja mam celú strechu vo farbe RAL 9006 /strieborná/.

Tak a už máš čiastočnú odpoveď na otázku.
Emkač a Miro ti to pekne napísali, plný súhlas. :ano:
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: tesniaci klin alebo vetrací pás hrebeňa

Poslaťod BRBO » Štv 12. Feb 2009 20:12:44

:ano: . super. konečne som vyriešil svoj problém. dik. máš u mňa :drink . a fakt v tej vete nie je ironia, ani sarcaszmus. :ano: .
BRBO
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Uto 16. Dec 2008 12:58:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: tesniaci klin alebo vetrací pás hrebeňa

Poslaťod Nastas » Pon 16. Feb 2009 17:55:37

Prepáčte, ale dnes som čítal túto tému prvýkrát. Mám sedlovku, plech-poľsky, vetrací hrebeňový pás(nepáčia sa mi odvetrávacie komínky). Lemovky mi na jar urobí miestny klampiar.
Nastas
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 20:51:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron