lepidlo a sparovacka na kamennu mozaiku do sprchy

lepidlo a sparovacka na kamennu mozaiku do sprchy

Poslaťod faki » Ned 12. Okt 2014 15:27:34

Dobrý deň,
Chcel by som sa opýtať, aké lepidlo, škárovaciu hmotu, poprípade ochranný do sprchy na kamennú mozaiku, konkrétne Obrázok
viem že to je netradičné riešenie na obklad sprchového kúta, ale chcel by som to zrealizovať. Bol by som vďačný aj za vaše skúsenosti pri realizácii takého to netradičného obkladu.
Za skúsenosti a informácie vopred ďakujem.
Naposledy upravil emkac dňa Pon 13. Okt 2014 8:32:45, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "kamenná mozaika"
faki
 




Re: kamenná mozaika

Poslaťod martin1312 » Ned 12. Okt 2014 23:50:35

Môže to byť pekné, ale zo skúsenosti poviem, že čím menej špár tým lepšie. A úplne sa vyhnúť bielej škárovačke. Medzi tými kamienkami sa bude dobre držať špina, prípadne pleseň, ja by som si to do sprchového kútu nedával. Predpokladám, že wapkovať to nebudeš.
martin1312
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 10. Feb 2014 20:39:14
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: kamenná mozaika

Poslaťod venant » Pon 13. Okt 2014 0:10:07

videl som nieco podobne realizovane v nejakom showroome ako podlahu sprchoveho kuta,
ale kedze taketo kamienky su asi dost neprakticke z hladiska udrzby, bolo to cele zaliate do priesvitneho asi epoxidu, takze vysledny efekt bol opticky podobny, a na dotyk to bolo hladke... takto by to mozno slo.
venant
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Pon 07. Jan 2013 9:32:07
Bydlisko: zap.SK
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: kamenná mozaika

Poslaťod Ludo » Pon 13. Okt 2014 8:14:37

zaliat epoxidom
znie moja rada....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: lepidlo a sparovacka na kamennu mozaiku do sprchy

Poslaťod bigben » Pon 13. Okt 2014 10:06:42

Lenze na stene (faki pise o obklade) to asi nezaleje epoxidom, myslim ze epoxid je dost tekuty na to, aby drzal na stene. Ale epoxidove lepidlo a epoxidova skarovacka na obklady a dlazbu tiez existuju. Len pozor na spracovanie, je to drina a bezny "obkladac" taketo meterialy nepozna. Ked zagebri vsetko co nema, bude uz neskoro.... A v epoxidovej skarovacke by sa plesne drzat nemali, ason taka je teoria.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: lepidlo a sparovacka na kamennu mozaiku do sprchy

Poslaťod mp1 » Pon 13. Okt 2014 10:46:32

niektorý z tmelov, najlepšie odolných "savu" - to používam v neriedenom stave do rozprašovača (na múr ...).
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: lepidlo a sparovacka na kamennu mozaiku do sprchy

Poslaťod venant » Pon 13. Okt 2014 18:15:38

bigben píše:Lenze na stene (faki pise o obklade) to asi nezaleje epoxidom, myslim ze epoxid je dost tekuty na to, aby drzal na stene. Ale epoxidove lepidlo a epoxidova skarovacka na obklady a dlazbu tiez existuju. Len pozor na spracovanie, je to drina a bezny "obkladac" taketo meterialy nepozna. Ked zagebri vsetko co nema, bude uz neskoro.... A v epoxidovej skarovacke by sa plesne drzat nemali, ason taka je teoria.

mohol by to zaliat vo vodorovnej polohe, ako velke dlazdice, a nasledne lepit na stenu. Aj ked je otazne, kolko to bude vazit a ci to udrzi nejaky kleber.
venant
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Pon 07. Jan 2013 9:32:07
Bydlisko: zap.SK
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: lepidlo a sparovacka na kamennu mozaiku do sprchy

Poslaťod sigma » Pon 13. Okt 2014 21:14:50

Nie som si isty, ci je epoxid 100% nenasiakavy. Ten, s ktorym som robil kameny koberec na terase urcite nie. Aj pouzite kamene su viac nasiakave ako bezny obklad. Kameny koberec na stene debnenim a zaliavanim sa moze robit len do urcitej vysky, lebo kamene sa nedaju utlacit do hlbky. Pri velkom mnozstve (pomere) epoxidu by plavali. Hrubka musi byt podla hrubky kamena, takze orientacne sa da vypocitat aj hmotnost. Ale nevidim to optimisticky.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: lepidlo a sparovacka na kamennu mozaiku do sprchy

Poslaťod Ludo » Uto 14. Okt 2014 7:51:00

ale zas
videl som raz niekde v mnichove na nejakej vystave
take panely - z priesvitnej tvrdej hmoty - a v nej boli pozalievane kadejake kamene, travy, kvety a pod.
a boli alebo tenke ako obkladove panely, alebo hrube ako pracovne dosky-
si viac nepamatam, lebo cena bola vysoka tak som to v hlave viac nedrzal
ale su take....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: lepidlo a sparovacka na kamennu mozaiku do sprchy

Poslaťod Ludo » Uto 14. Okt 2014 12:27:24

mozes pripadne skusit pouvazovat nad kamennymi tapetami
http://www.kamennetapety.cz/
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: lepidlo a sparovacka na kamennu mozaiku do sprchy

Poslaťod joko » Uto 14. Okt 2014 20:53:02

V rakúskom Bergu je to v jednej kúpeľke na podlahe a pokračuje aj pod sprchu.
Vypadá úchvatne, iba som otváral oči, aké pekné to je.
Na moje prekvapenie majiteľ ma žiadal o radu, ako to rozbiť, prerobiť na klasickú dlažbu, lebo je to "nefunkčné".Pri výbere rozhodovala krása, pri používaní použiteľnosť. Ono na podlahe sa to nedá normálne vyčistiť, ale hlavne zo sprchy neodteká voda medzi kameňmi. :o :cry: 2% spád v sprche v žiadnom prípade nestačil.
Takže, ak na stenu, tak s obtiažami ano, ale na podlahu asi nie :netusim
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: lepidlo a sparovacka na kamennu mozaiku do sprchy

Poslaťod bigben » Str 15. Okt 2014 8:41:56

sigma píše:Nie som si isty, ci je epoxid 100% nenasiakavy. Ten, s ktorym som robil kameny koberec na terase urcite nie.

Epoxidove lepidla a skarovacky urcene pre aplikaciu obkladov a dlazieb su 100% nenasiakave, mala by to byt absolutne uzatvorena hmota, odolna voci vode, znecisteniu a chcemickym vplyvom. Obklady do chemicky namahanych priestorov (napr. baterkarne pre voziky a pod.) by sa mali robit z takychto materialov.
Epoxid pre kamenny koberec nemam nastudovany, ale myslim ze je to nieco ine, pretoze dokaze prepustit vodu a vlhkost cez kamienky, epoxid vlastne iba drzi pohromade kamienky.
sigma píše: Aj pouzite kamene su viac nasiakave ako bezny obklad.

Isteze riecne kamene maju roznu nasiakavost, ale ked sa pise o "beznom obklade" tak predpokladam bezny keramicky obklad pouzivany na sanitarne ucely. Tento ma nasiakavost myslim viac ako 10%. Jeho nenasiakavost (relativnu) zabezpecuje glazura, alebo ina povrchova uprava obkladacky na povrchu a z bocnej strany kde glazura nie je, zase skarovacka. Bezne sa vsak lepi na steny mrazuvzdorny obklad/dlazba tzv. gres a tam je uz nasiakavost troska mensia <0.5%. Nebal by som sa nasiakavosti kamienkov, ta nebude drasticka, horsia bude realizacia - spravna realizacia.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: lepidlo a sparovacka na kamennu mozaiku do sprchy

Poslaťod peter353 » Str 15. Okt 2014 21:17:06

Nalepené flexi lepidlom, pod tým HI, zašpárované klasickou špárovacou hmotou MAPEI svojpomocne, cca 3 roky zatiaľ bez problémov...
Prílohy
peter353
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 14. Jan 2011 21:45:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia