domaca plynova elektraren

Re: domaca plynova elektraren

Poslaťod deko » Ned 12. Okt 2014 16:56:09

aha robia to aj ini vyrobcovia - prikladno http://www.thegreenage.co.uk/chp-boiler ... ers-guide/

ale ta cena bola pred 2 rokmi fakt chrumkava - 299 tisic CZK bez DPH (10875 evri pri aktualnom kurze) :dash

velmi nahrubo som to spocital a u mna je navratnost na urovni 20 rokov (ak pocitam ze elektrinu by som mal v podstate zadarmo, lebo kuril by som tak ci tak). neverim ze zivotnost tej kogeneracky bude taka vysoka :nie: ...

nu coz, treba cakat. aj nekondenzacne plynove kotly este pred par rokmi stali okolo 80 tisic SKK a teraz je ich cena uplne inde... holt je to novinka a navyse od od Viessmannu. Ked sa do toho pustia jedneho dna cinania, uz to bude ine kafe...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat




Re: domaca plynova elektraren

Poslaťod tienik » Ned 12. Okt 2014 19:29:18

Ale to je presne to co som pisal na zaciatku - ze to nemoze byt momentalne vyhodne ani nahodou - odhliadnuc od vsetkych inych detailov.
To co vidite v malom, to presne sa dene z PPC aj vo velkom - len sa nabali viac ludi.

Osobne strasne neznasam pristup sposobom "setrit, nech to stoji co to stoji" takze ano, ked vidim blbost typu PPC, FVE a spol. tak mi z toho stupa tlak (to na vysvetlenie Dekovi :-))
A hrusky z jablkami iste nemiesam, vsetko ma svoje fixne naklady a nikdy nemozem vyhodnost cohosi posudzovat umelym oddelenim fixnych nakladov. To mi potom ako vyhodne moze vyst aj pestovanie ananasov na Lomnickom stite.
Ked disktuovat o inom sposobe elektriky, tak velmi rad sa zucastnim - ale maximalne korektne, zo zapocitanim vsetkych okolnosti. Nie je frajerina vyberat si len hrozienka z kolaca a pisat ake je to super.

Ked to zrniem ako to ide pri velkom PPC - cela ta sustava pri vyrobe generuje znacne mnozstvo tepla a ta super uvadzana ucinnost je dosiahnuta az vtedy, ked toto teplo viem 100% 365 dni v roku spotrebovat.
Takze PPC ma zmysel niekde pri nejakej velkej chemickej fabrike alebo inom zrutovi tepla. Urcite nie v BA na predmesti, alebo v sirom poli pri Malzeniciach.
Tak isto to podla mna bude aj v mensom, vyroba tepla pri beziacom moteroe asi nebude 2x dobre modulovatelna v sirokom rozsahu a na druhej strane kam smeruje spotreba dnesnych domov..... Potom si instalovat zariadenie, ktore je dost drahe a dopredu vediet ze ho vyuzijem len chvilu denne - to nebude idealne. Zjavne si bude treba par rokov pockat na cosi rozumnejsie.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: domaca plynova elektraren

Poslaťod deko » Ned 12. Okt 2014 20:19:42

tienik píše:Osobne strasne neznasam pristup sposobom "setrit, nech to stoji co to stoji" takze ano, ked vidim blbost typu PPC, FVE a spol. tak mi z toho stupa tlak (to na vysvetlenie Dekovi :-))

vidis a ja zas strasne neznasam pristup "toto je naho... zle" bez akychkolvek argumentov, podporene iba dojmami. a ty si presne tento pristup zvolil, takze tvoje prispevky boli uplne zbytocne flamovanie...

keby si ale sem dal "toto stoji cez 10 tisic evri", pripadne aspon linky na ten viessmann alebo baxi alebo bohvieco, situacia by bola uplne ina :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: domaca plynova elektraren

Poslaťod tienik » Pon 13. Okt 2014 8:55:57

deko píše:
tienik píše:Osobne strasne neznasam pristup sposobom "setrit, nech to stoji co to stoji" takze ano, ked vidim blbost typu PPC, FVE a spol. tak mi z toho stupa tlak (to na vysvetlenie Dekovi :-))

vidis a ja zas strasne neznasam pristup "toto je naho... zle" bez akychkolvek argumentov, podporene iba dojmami. a ty si presne tento pristup zvolil, takze tvoje prispevky boli uplne zbytocne flamovanie...

keby si ale sem dal "toto stoji cez 10 tisic evri", pripadne aspon linky na ten viessmann alebo baxi alebo bohvieco, situacia by bola uplne ina :ano:


No pockaj, nejak spatne citas. Pisal so o realite PPC - to nie je ziadna moja domienka, to je vsetko bohuzial kruta realita. Jedinu domienku som si na zaklade skusenosti dovolil. A to predpokladat, ze ked je to naprd vo velkom, bude to aj v malom. Lebo zatial vsetky zdroje elektriky pri ktorych som bol tuto " teoriu" podporovali.
Momentalne som dost natenko z casom, takze sory ze som nehladal konkretne linky, ale vidis tentokrat som sa nemilil :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: domaca plynova elektraren

Poslaťod _luky_ » Pon 13. Okt 2014 12:41:01

Je to už starší, ale někde jsem četl o motorech VW - upravený motor z auta.
Píše se o tom např. zde:
Kód: Vybrať všetko
http://www.ekobydleni.eu/energie/volkswagen-vyrabi-male-kogeneracni-elektrarny


Ale obávám se, že hlavní úskalí je v tom, co s tou elektrikou. Když to nekoupí ČEZ, je to ekonomický nesmysl.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: domaca plynova elektraren

Poslaťod mp1 » Str 15. Okt 2014 19:20:40

VW - najprv som myslel, že je to o roku cca 1980+, vtedy som sa stretol s "kogeneráciou", motor z auta + generátor + teplo na kúrenie, to všetko robil pre armádu vw a čítali sme to v časopisoch (služobne).
ale toto, čo som videl je o inom. v "správa budov 31, jaga" na strane 42 je "mikrogkogeneračná jednotka s jednovalcovým motorom na zemný plyn s výkonom Pe505kW a Pe 12.5 kW s internetovou riadiacou jdnotkou a 800 litrovým akumulačným zásobníkom teplej vody, foto LichtBlick".
gúgl mi potvora nechcel tú firmu nájsť, v tom odkaze ale o nej píšu.ta "mikro" je odhadom meter10 vysoká, meter široká a trištvrte metra hlboká . ide z nej cca osem cm výfuk kolmo hore, dve hadice spájajú jednotku s nádržou a medzi jednotkou a "internetovým čosi vidno reguláciu.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: domaca plynova elektraren

Poslaťod mp1 » Sob 09. Júl 2016 20:58:10

hľadám ""netzradičné riešenia" a našiel som toto: http://energetika.tzb-info.cz/kogenerac ... dinne-domy
a montážnik upresňuje (http://www.vytapime.eu/vitotwin-300-w): Stirlingův motor kogenerační jednotky Vitotwin 300-W je hermeticky uzavřený, pracuje tiše a je téměř bezúdržbový. Tyto vlastnosti umožňují instalaci blízko obytných prostor. [b]Mimořádně hospodárně pracuje zařízení v případě roční spotřeby plynu minimálně 20 000 kWh a spotřeby elektrické energie více než 3000 kWh za rok. [/b]To odpovídá potřebě průměrného rodinného a dvougeneračního rodinného domu. Pokud elektrická energie nestačí, odebírá se potřebná proudová špička od dodavatele elektrické energie. V opačném případě se nevyužitá elektrická energie napájí do sítě lokálního dodavatele energie.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: domaca plynova elektraren

Poslaťod MartinH » Sob 09. Júl 2016 22:31:53

mp1 píše:hľadám ""netzradičné riešenia" a našiel som toto


Odo mňa má Viessmann veľké :ano:, že nás nevodí za nos, ale píše, ako to je naozaj:
Jednotka není určena pro malé nízkoenergetické rodinné domy, jelikož zde by nebyl využit její potenciál a stala se by se pouhou technickou hračkou. Její nasazení je smysluplné při větších potřebách tepla, například u menších bytových domů k ohřevu teplé vody a k využití elektřiny pro osvětlení schodiště.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Predchádzajúci

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron