falošná podlahovka

falošná podlahovka

Poslaťod goldgate » Uto 30. Sep 2014 23:26:00

Zdravím,

má niekto skúsenosť s falošnou podlahovkou, t.j, pripojenie podlahovky na spätnú vetvu radiátorov?

Vďaka za reakcie

Laco
goldgate
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 30. Sep 2014 23:19:38
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: falošná podlahovka

Poslaťod sigma » Str 01. Okt 2014 9:12:42

Mam skusenosti take, ze radiator ochladi vodu a podlaha je studensia ako v inych izbach napriek tomu, ze prave v kupelni by som poreboval vyssiu teplotu.
Takze neodporucam to do miestnosti s vyssimi narokmi na teplo. Na korekciu treba zvysit teplotu z kotla a to uz potom efektivitu podlahovky posuva do WC.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: falošná podlahovka

Poslaťod bigben » Str 01. Okt 2014 10:08:03

Ja mam taku skusenost, ze je to p.....a a toho k......a co ma presvdcil ze to je v pohode a to sa tak robi, by som nechal vykastrovat. Samozrejme blby som bol ja, mal som mat nastudovane a mal som ho poslat s takymto jednoduchym riesenim do pecka. Zaver: neodporucam.

S týmto príspevkom autora bigben súhlasil
drepo
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: falošná podlahovka

Poslaťod joko » Str 01. Okt 2014 21:03:03

Chvála bohu, že som to nebol ja, lebo ja by som to tiež nikomu neodporúčal, a sám som to nikomu ani nerobil. :drink
Ale poďme k dôvodom a príčinám:
Sú to dva odlišné systémy, kde nad jedným takmer neexistuje kontrola, či nastavovanie. Ak berieme reálne do úvahy, že do radiátora pustím napr 55 - 60 stupňovú vodu, aby radiátor mal výkon, tak tá voda tam vychladne na X. Ak tam mám termostatickú hlavicu, tak tá reguluje prietok podľa teploty priestoru. to znamená, že ak je v priestore už 23 st. tak jednoducho prestáva prúdenie vody, a tým ani to zbytkové teplo z radiátora sa nedostáva do podlahy.
Ak tam nedám termostatickú hlavicu, tak zas nebudem mať regulované už vôbec nič. Bude hriať možno aj podlaha, ale nebudem to vedieť okrem kotla nikde priškrtiť.
A najhoršie na tom bude, že tepelný spád bude napr. 60/20, možno 60/18 st. a to asi žiadny výrobca kotlov neprojektoval. :netusim
A ak by sme chceli pokračovať, tak ako prepočítať výkon a veľkosť radiátora? má byť menší radiátor a bez regulácie, aby podlaha dostala ešte energiu, alebo spoliehať sa na radiátor, a do podlahy možno pôjde 45 st. voda a možno 25 st. ale v zásade do kotla sa vráti iba 20 stupňová.
Takže ani ja neodporúčam. :nie:

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
Ludo
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: falošná podlahovka

Poslaťod stano99 » Štv 02. Okt 2014 13:15:48

Musím sa ozvať...
Mam v celom dome radiatory a ja tu falošnú podlahofku mám. Mne sa to vidí, som s tym spokojny a dal by som to zas. Mam v kupeľniach veľke radiatory 1650/600 a termohlavicu. No podlahovka nebola ťahaná tak na husto ako ked sa robi originál ale 3-4x redšie!(Skor by som povedal že je položená len tak akože...) PO zakurení krbom, alebo plynom podlaha nepali, je totiž naspodku poteru a teplo sa stiha rozniesť. Samozrejme že mam teplejsšie/studenšie miesta. Vystup z krbu/kotla mam 60C. Tu falošnicu mám IBA v kupeľniach. V celom dome ju neodporučam!!!!
Joko: voda do kotla sa určite nevracia 20C, lebo su pripojene aj ine radiatory a na spiatocke sa to zmieša(navyše ja mam rozdeľovač aj pre radiatory, lebo som v podlahe nechcel spoje) A ak sa vracia chladnešia voda do kotla o to viac ziskam na kondenzacii plynu... Veľkosť radiatora treba spočítať, tak aby to vedel vykuriť sám, aby voda dostatočne ochladla a podlaha nepalila. Že je potom tepla aj podlaha je malý bonus navyše..
joko píše: ak je v priestore už 23 st. tak jednoducho prestáva prúdenie vody, a tým ani to zbytkové teplo z radiátora sa nedostáva do podlahy.
A načo sa má dostávať teplo do podlahy ak je už miestnosť vykúrená? nechapem.... :netusim Na jednej strane sa všetci naháňate za každým % efektivity, a potom chcete dodavať teplo do podlahy, aj ked ho netreba... :netusim
Ak je podlahovka v celom dome a v kupelni radiator s falošnou podlahovkou, tak verim tomu, že podlaha oproti zvyšku domu sa zda studená. To by som nerobil ani ja. To treba jeden vetvu priamo na radiatory, druhu na podlahovku, ale k tomu treba ďašie veci, predražujuce kurenie a ta efektivita vynaložených financií klesa :) Ale nikto tu nenapisal ako ma riešnené kurenie a z čoho vlasne vychadza jeho názor ... :!: O Jokovi teda viem, že robí iba podlahovku... Mne robil vodu a odpad, síce rýchlo, dobre, za ferových podmienok a rozumné peniaze, ale už nie tak pekne ;)
Obrázok užívateľa
stano99
 
Príspevky: 187
Obrázky: 0
Registrovaný: Pon 08. Nov 2010 12:37:18
Dal súhlas: 11 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: falošná podlahovka

Poslaťod atik » Sob 04. Okt 2014 10:17:15

Ja mám spiatočku z radiatorov v kuchyni mierne "zvlenu" v podlahe a zbavenú izolácie pri linke a pri sedeni. Taktiež v kupelni medzi vaňou a sprchou. Funguje mi to bez problémov už niekoľko rokov. V podlahe mám 15-20 cm pls. Počas vykurovacieho obdobia mám dlažbu príjemne vlažnú. V kuchyni mám 3 radiátory a prebieha tu aj spiatočka z podkrovia a z haly, U mňa spokojnosť.
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: falošná podlahovka

Poslaťod pepa » Sob 04. Okt 2014 13:24:32

atik píše:
Kopie - P7240041.jpg
Ja mám spiatočku z radiatorov v kuchyni mierne "zvlenu" v podlahe a zbavenú izolácie pri linke a pri sedeni. Taktiež v kupelni medzi vaňou a sprchou. Funguje mi to bez problémov už niekoľko rokov. V podlahe mám 15-20 cm pls. Počas vykurovacieho obdobia mám dlažbu príjemne vlažnú. V kuchyni mám 3 radiátory a prebieha tu aj spiatočka z podkrovia a z haly, U mňa spokojnosť.


Jaksi mi unika zmysel. Naco si platil aj za radiatory aj za podlahovku ???
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: falošná podlahovka

Poslaťod atik » Ned 05. Okt 2014 20:19:16

Neviem, či takto vyzerá podlahovka.... :oops: Podľa mňa nie. Jasne som napísal, že čo mám a je tam aj fotka. Robil som rekonštrukciu. Vyhádzal starú podlahu a spravil nanovo aj s izoláciou.fotogaleria/ako-som-robil-podlahu-a19/08-ulozenie-dalsich-vrstiev-p102.html Pri tej príležitosti som ztrhol vedenie kúrenia zo stien, ktoré realizoval bývalý majiteľ , aby zhodnotil dom pred jeho predajom, Schoval som nové rozvody do podlahy a spiatočku v kúpelni a v kuchyni riešil tak, ako je to odfotené hore. Je to jasné? A hovorím o tom, že mi to takto funguje a som spokojný.
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron