osvedceny el. plasic na mysy

osvedceny el. plasic na mysy

Poslaťod pretorianm » Str 01. Okt 2014 11:10:56

Zdravim, mame dom s pristavanou garazou. V garazi su klasicky mysy. Ma niekto overeny (taky co ste zistili ze aj funguje a plasi) elektricky plasic na mysy, nie tie zasuvkove z ciny ;)
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: osvedceny el. plasic na mysy

Poslaťod kriloter » Str 01. Okt 2014 12:12:01

myslim, ze jediny fungujuci elektricky plasic na mysi je macka :-)
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: osvedceny el. plasic na mysy

Poslaťod TomasHo » Str 01. Okt 2014 13:09:35

kriloter, videl si uz macku zapojenu do elektriky? Ja nie, ale ak sa ti to podari, referuj : )

pretorianm: o elektrickom plasici som nepocul, ale u nas na chalupe sme zlikvidovali mysi dvojcestne: obycajne klepce s orechami (tie sluzili ako navnada, lebo mys si z nich orech vacsinou len vzala bez ujmy) a lepidlo na mysi. To je nesmierne nechutna zalezitost, lepi to ako fras a ked sa taka polepena mys rozhodne, ze sa odvlecie skapat mimo vyhradenej plochy, tak to natrvalo rozvlecie aj po podlahe, takze velky pozor kam sa to da. A tiez taka lepkava mys moc nechuti mackam, takze jedine zakopat, ale zase je tam bonus pre nalezcu zenskeho pohlavia v podobe dozivotnej traumy. Nam ale tieto dve veci na chalupe mysi uplne zlikvidovali.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: osvedceny el. plasic na mysy

Poslaťod ivvan » Str 01. Okt 2014 14:02:22

jeden elektrický plašič som kedysi objednával z Conradu, bolo tam nastavovanie frekvencie že to malo fungovať na zvery od pavúkov až po psov, ale spolahlivo to liezlo na nervy iba nám.
ja som s tým chcel odplašiť kuny, ale bez nároku. nepomohol mi ani sprej proti kunám, jednak sa vždy schovávali do motorového priestoru auta a druhak kadili úplne všade po dvore, najlepšie rovno pred dvere. čo mi pomohlo proti kunám, túlavým mačkám, psom bol elektrický ohradník, natiahol som dve vodivé lanká na spodku klasického pletiva, nechávam to zapnuté v noci a návštevy prestali.

S týmto príspevkom autora ivvan súhlasil
deko
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: osvedceny el. plasic na mysy

Poslaťod raven » Str 01. Okt 2014 20:09:38

Myši vykynožíš pascami s orechom - je to trošku zdlhavejšie, ale najúčinnejšie riešenie...
Plašičom never - klasika je klasika... :lol:
Na kuny a na ostatnú háveď daj neumyté ostrihané vlasy pomiešané s psou srsťou do ženskej nevypratej silonky a zaves niekam. Ja to tak mám na chate a aj vo vinici a funguje to aj na srnky aj na kuny - tie zvieratká majú iný čuch ako my... :lol: 8-) ...
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: osvedceny el. plasic na mysy

Poslaťod pretorianm » Str 01. Okt 2014 20:59:33

noo tak klepce s orechom davam, a uz som ich chytil az moc, az sa bojim ze kolko ich vobec je.
zo zaciatku som daval orech klasicky do klepca, ale po najdeni velkeho poctu necvaknutych klepcov som ich zacal privezovat s 1mm drotom a najeden orech potom chytis aj 5 kuskov ;)

no ten conrad (a ine) som pozeral ale neviem ci tomu verim
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: osvedceny el. plasic na mysy

Poslaťod _luky_ » Štv 02. Okt 2014 8:04:30

Taky jsme s rodiči bojovali a osvědčila se kombinace 4 faktorů: (statek cca 700m2 zastavěné plochy, zkušenost cca 10 let)
- jed na myši - pravidelně kontrolovat a doplňovat, uložit tak, aby se k tomu nedostaly děti, kočky, psi....
- kočky (2 kočky, ne kocouři). Obzvláště na podzim je netřeba krmit, chodí domu přežraný.
- odstranění všeho, co myším chutná (sud s pšenicí...)
- sekání louky za domem na max. 5cm - v tak vysoké trávě se myši nemají šanci před kočkama schovat

Občas jezdím na jednu chalupu, tam je vidět, že obzvláště bod č.3 je to hlavní. Všechno jídlo v plechové skříni a odpadky pokaždé hned odvézt pryč. Pak je klid.
http://podskalou.blogspot.cz

S týmto príspevkom autora _luky_ súhlasil
jan45
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat





Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia