Rekonštrukcia typického domu - individuálna

Rekonštrukcia typického domu - individuálna

Poslaťod Tristann » Pia 31. Jan 2014 4:18:48

Zdravim, tesim sa ze som nasiel takuto poradnu plnu odbornikov a nadsencov stavania. Ved toto vacsina ludi neriesi casto v zivote a nejde ani o male peniazky, preto su taketo diskusie mimoriadne uzitocne. Aj projektantovi sa urcite lepsie tvori, ked uz zaujemca ma presnejsiu predstavu a nemusi projekt 10x prerabat! A viac ludi, viac napadov (aj nekonvecnych) z toho urobi urcite lepsi vysledok!
Vopred vdaka za akykolvek nazor a radu.

Situacia
starsi domcek s pôdorysom cca 10x11m z plnej tehly 45cm. Prízemie je uz rekonstruovane (interier) a je zateplene + 11cm mineralnej vlny. Poschodie so strmou sedlovou strechou a dvoma izbami. Celkom typicky pre urcite obdobie (len na nasej ulici je ich zo 10 podobnych), preto akakolvek rada urcite pomoze aj mnohym inym, kto sa ku rekonstrukcii odhodla.

Plan
nadstavit jedno plnohodnotne podlazie a sedlovu strechu s nizsim sklonom co najucelnejsie a efektivne bez chyb, ktore by som velmi lutoval. Plan mam este len v hrubych crtach - rad uvitam kazdy nazor!

Interier (viac ukaze obrazok v prilohe)
Na poschodie rozmyslam interne aj externe schodisko (podnikam takze hala ci spalna 2 by sa prilezitostne dali pouzit aj ako pracovna resp. v sucasnosti ked rozbieham podnikanie a nemam deturence tak by sa tak aj vyuzivali. Do buducna ratam so samostatnou kancelariou a spalna 2 resp spalna 3 by sa premenovala na detska izba 2 a 3 :)

Nad poschodim tramovy strop (do neho parozabrana a izolacia) a sedlova strecha s lahkou krytinou vyska pojdu cca 2m, pochodzna - vyuzivala by sa ako skladisko.

Realizacia
Od statika a projektanta budem potrebovat posudenie unosnosti a jednoduchy plan pre stavebne povolenie. Od firiem by som riesil vytiahnutie murov (zrejme Ytong a 10cm zateplenie) jedneho podlazia a jednoduchy sedlovy krov + polozenie krytiny. (sam si dam mineralnu a sdk zrejme)

Poschodie (ako aj prizemie) by malo podlahove vykurovanie a sdk priecky (takze vsetky by boli lahko prestavatelne).

Prizemie ma tramovy strop - nemam este doriesenu skladbu ale urcite mineralna vlna medzi tramy nasledne nejake osb dosky, folia kari siete s podlahovkou a nizky poter alebo anyhydrit.

Domcek je pri zeleznicnej trati cize hluk aj vibracie su - specialne to nevadi ale tak ked sa rekonstruuje a bola by nejaka dobra moznost co najlepsie eliminivat necham si poradit. Samozrejme budem vdacny aj za tipy na zvukove odizolovanie od prizemia (rodicov). Nastudoval som ze sa dava diletacna medzera po obvode.
Prílohy
Tristann
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 31. Jan 2014 3:32:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Rekonštrukcia typického domu - individuálna

Poslaťod razamoon » Uto 30. Sep 2014 11:49:42

Zdravim, tesim sa ze som nasiel takuto poradnu plnu odbornikov a nadsencov stavania. Ved toto vacsina ludi neriesi casto v zivote a nejde ani o male peniazky, preto su taketo diskusie mimoriadne uzitocne. Aj projektantovi sa urcite lepsie tvori, ked uz zaujemca ma presnejsiu predstavu a nemusi projekt 10x prerabat! :kill :netusim :drink :dash
james
razamoon
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 30. Sep 2014 11:47:58
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron