vlhkost komina

vlhkost komina

Poslaťod stevo318 » Pia 08. Nov 2013 20:22:47

cau.potrebujem pomoct.Na komine sa mi robia flaky v casti povale.Nepomoze ani kurenie.V zime je to hrozne v lete trocha pomenej.Neviem co mam robit.komin stavala firma je to prespor komin samotova vložka a okolo je vata.uz som bezmocny.Myslel som si ze to je nespravnim zateplenim okolo komina vatou ale na to som si dal velky pozor a precizne som to zaizoloval(si myslim).Co si o tom mylite a kde moze byt pricina.robi to najviac len z jednej strany.vid foto
Prílohy
stevo318
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pia 22. Júl 2011 11:03:31
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: vlhkost komina

Poslaťod majko » Pia 08. Nov 2013 21:47:15

Zadne odvetranie nemas pripchate ?
majko
 
Príspevky: 331
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 09. Nov 2010 17:02:49
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 22 krat

Re: vlhkost komina

Poslaťod stevo318 » Pia 08. Nov 2013 22:15:18

Nie otvorene.zas z druhej stranky.nemoze toto byt pricina.nasava to teply vzduch z inerieru a ked sa dostane do studenej casti komina skondenzuje na stenu komina.
stevo318
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pia 22. Júl 2011 11:03:31
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: vlhkost komina

Poslaťod xclaymanx » Pia 08. Nov 2013 22:39:14

stevo318 píše:Nie otvorene.zas z druhej stranky.nemoze toto byt pricina.nasava to teply vzduch z inerieru a ked sa dostane do studenej casti komina skondenzuje na stenu komina.


Myslim si, ze to bude presne to, o com pises. Teply vzduch nasava zdola, a hore ti to skondenzuje. Mal som presne to iste minuly rok. Pisal som do Schiedlu, a tam mi to chlapik od nich potvrdil, ze je to tak. Odporucil mi zateplenie komina. Kedze komin mam omietnuty, a krycia doska na komine je uzka na zateplenie, tak som tento rok zateplil aspon povalovy priestor. Do spodneho odvetravania som napchal trochu sklenej vaty, tak uvidim co to spravi tento rok.
xclaymanx
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv 26. Feb 2009 9:53:46
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: vlhkost komina

Poslaťod boro » Sob 09. Nov 2013 17:37:15

xclaymanx píše:Teply vzduch nasava zdola, a hore ti to skondenzuje. Mal som presne to iste minuly rok. Pisal som do Schiedlu, a tam mi to chlapik od nich potvrdil, ze je to tak. Odporucil mi zateplenie komina.


Zaujímavé je, že takto to majú riešené skoro všetky komíny ale problém s vlhnutím sa nejako masovo neprejavuje.

Ja som to vyhodnotil ako systémovú chybu a tak som nasávanie odvetrania pre istotu napojil z exteriéru a komín (trochu) zateplil aj v interiéri.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: vlhkost komina

Poslaťod stevo318 » Sob 09. Nov 2013 21:14:32

Skusim zaslepit nasavanie odvetravania a pod strechou na povale skusim zaizolovat komin vatou.uvidim po case.Ale mam strach aby sa to neprejavilo nad skridlou na omietke komina.
stevo318
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pia 22. Júl 2011 11:03:31
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: vlhkost komina

Poslaťod jan45 » Ned 10. Nov 2013 9:33:30

neviem, k čomu slúži to odvetranie v komíne, ak je to sekundárny prívod vzduchu na spaľovanie, v lete doň vstupuje suchší vzduch z interiéru, a ku kondenzácii by nemalo dochádzať. Komín by mal byť ukončený hlavicou s lemami, ktoré zabezpečia, aby dažďová voda nevtekala do izolácie. Ak tam nie sú, napršaná voda sa nemá ako odpariť a najmä sa snaží klesať do stien. Cca jedna tretina vody vzlína, dve vsakujú. Možno by pomohla Meidingerova doska - strieška. Dakedy to komíny nepotrebovali, lebo sa v nich každodenne kúrilo a stačili sa vysušovať.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: vlhkost komina

Poslaťod xclaymanx » Ned 10. Nov 2013 10:15:17

jan45 píše:neviem, k čomu slúži to odvetranie v komíne, ak je to sekundárny prívod vzduchu na spaľovanie, v lete doň vstupuje suchší vzduch z interiéru, a ku kondenzácii by nemalo dochádzať. Komín by mal byť ukončený hlavicou s lemami, ktoré zabezpečia, aby dažďová voda nevtekala do izolácie. Ak tam nie sú, napršaná voda sa nemá ako odpariť a najmä sa snaží klesať do stien. Cca jedna tretina vody vzlína, dve vsakujú. Možno by pomohla Meidingerova doska - strieška. Dakedy to komíny nepotrebovali, lebo sa v nich každodenne kúrilo a stačili sa vysušovať.


To odvetranie ma sluzit na pripadnu vodu, ktora by sa dostala do izolacie. So spalovanim to nebude mat asi nic spolocne. Ja som komin staval sam, a dal som si zalezat na vsetkych detailoch. Samozrejme komin je ukonceny plechovym konusom. V lete nic, komin bol suchy, v oktobri som asi zo 10krat prikuril v krbe, a v novembri ked som krb odstavil a pustil iba podlahovku sa to zacalo prejavovat. Uvidime co spravi to zateplenie komina v povalovom priestore, ale predpokladam, ze problem to nevyriesi. Ocakavam aspon minimalizovanie kondenzacie v komine, Podla mna, to spodne odvetravanie, sposobuje viac problemov ako uzitku.
xclaymanx
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv 26. Feb 2009 9:53:46
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: vlhkost komina

Poslaťod majko » Ned 10. Nov 2013 10:56:16

xclaymanx píše:To odvetranie ma sluzit na pripadnu vodu, ktora by sa dostala do izolacie. So spalovanim to nebude mat asi nic spolocne.
No trochu to so splaovanim nieco ma :). To zadne odvetranie sluzi na odvedenie vlhkosti, ktora prenika cez vlozku. Nie kazda je totiz paronepriepustna ako npr. pri ABSOLUTe.
majko
 
Príspevky: 331
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 09. Nov 2010 17:02:49
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 22 krat

Re: vlhkost komina

Poslaťod Mongol » Pon 11. Nov 2013 14:53:21

A nemoze to zatekat cez oplechovanie komina ?

Podla fotiek mi to pride ako keby zatekalo, resp cez nejaku netesnost sa voda dostala do tvarnic - beton je savy... Kludne cez nejaku hnozdinku, alebo nieco podobne...
Niektori strechari a klampiari vedia tieto oplechovania celkom odflaknut...

Skus vyliezt na strechu a skontrolovat.
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: vlhkost komina

Poslaťod Mich » Pon 11. Nov 2013 15:16:34

Mam rovnaky problem len ja este nemam zaizolovany komin nad strechov. Reklamoval som to u strecharov a oni povedali ze voda sa dostava dnu cez tvarnice. Ked sa zaizoluje komin a vytmeli, voda bude stekat po polysterne na strechu.

To sa mi zdalo logicke. A aj ked by bol kaz v silikone pri komine, prekrytie plechu polysyterenom by to vyriesilo. Takze sa na to chystam . Problem mam len ked je dášt spojený s vetrom.
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: vlhkost komina

Poslaťod Mich » Pon 29. Sep 2014 13:39:47

Mal som problemy s vlhkostou komina z vonkajsej strany. Kupodivu to uplne prestalo same aj ked tie dazde toto leto boli vydatne. Ale ine som chcel.

Mam iny problem. V lete som nekuril v krbe. Napriek tomu mi cez hadicku urcenu na odvod kondenzu vyteka celkom dosť vody. Aj vam sa deje ze Vám prsí do komina tak vyrazne ze to vyteká cez hadicku na odvod kondenzu?
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia