tehla obvodoveho muru v zemi

tehla obvodoveho muru v zemi

Poslaťod stavbar1234 » Sob 30. Aug 2014 8:22:36

Ahojte, neviem kam to zaradit,ale mam "utopeny" dom a ked sa na to tak pozeram,tak pri terennych upravach mi vychadza,ze prvy rad tehal bude v zemi. Je to v poriadku a bezna prax?
Vdaka za odpoved.
stavbar1234
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Pia 15. Júl 2011 20:30:14
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: tehla obvodoveho muru v zemi

Poslaťod tomas g » Sob 30. Aug 2014 13:48:24

Niekedy sa to robi, zvlaste ked chce mat klient dom co najnizsie nad terenom, ale ja sa snazim tomuto rieseniu vyhybat. Problem je, ze aj horizontalna hydroizolacia sa tym dostava pod uroven terenu, V takom pripade treba kvalitne zaizolovat aj cast obvodoveho muru, tak, aby hydroizolacia bola vytiahnuta az nad teren. A samozrejme treba spravit dokolnale prepojenie horizontalnej a zvislej hydroizolacie (najlepsie, ak ide v celku).
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: tehla obvodoveho muru v zemi

Poslaťod kriloter » Ned 31. Aug 2014 22:21:06

toto myslim plati vseobecne, ci?
"V takom pripade treba kvalitne zaizolovat aj cast obvodoveho muru, tak, aby hydroizolacia bola vytiahnuta az nad teren. A samozrejme treba spravit dokolnale prepojenie horizontalnej a zvislej hydroizolacie"
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: tehla obvodoveho muru v zemi

Poslaťod tomas g » Pon 01. Sep 2014 2:27:11

kriloter píše:toto myslim plati vseobecne, ci?
"V takom pripade treba kvalitne zaizolovat aj cast obvodoveho muru, tak, aby hydroizolacia bola vytiahnuta az nad teren. A samozrejme treba spravit dokolnale prepojenie horizontalnej a zvislej hydroizolacie"


Ved si to predstav sedliackym rozumom: ked mas horizontalnu hydroizolaciu pod urovnou terenu, moze sa tam dostat vlhkost. Preto musis urobit vanu - a teda dokonale prepojit horizontalnu a vertikalnu izolaciu. Ako keby si robil miniaturny, 25 cm hlboky suteren.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: tehla obvodoveho muru v zemi

Poslaťod kriloter » Uto 02. Sep 2014 19:53:54

ved ja tomu rozumiem, ja som len zil v predstave, ze dokonala hydroizolacia a "vana" sa robia aj v pripade, ked je to nad urovnou terenu
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: tehla obvodoveho muru v zemi

Poslaťod sup » Uto 02. Sep 2014 21:13:01

Ja riesim momentalne nieco podobne na svojom dome. Zakladova doska je 30cm pod terenom. Do vysky 70cm som stenu natrel gumoasfaltom (asi 5 naterov) a na to pojde este perimeter. Ale ja som v podstate na kopci bez moznosti vytopenia a tlakovej spodnej vody, tak dufam, ze to bude vporiadku.
sup
 
Príspevky: 76
Registrovaný: Štv 19. Apr 2012 10:44:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: tehla obvodoveho muru v zemi

Poslaťod tomas g » Uto 02. Sep 2014 23:39:25

kriloter píše:ved ja tomu rozumiem, ja som len zil v predstave, ze dokonala hydroizolacia a "vana" sa robia aj v pripade, ked je to nad urovnou terenu

Pokial je teren pod urovnou horizontalnej izolacie (a nieje to nejaka specialna situacia), tak vanu robit netreba. V takom pripade sa bud hydroizolacia zahne smerom dole, alebo sa odreze (obycajne az po zatepleni).
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: tehla obvodoveho muru v zemi

Poslaťod jan45 » Uto 09. Sep 2014 9:29:26

sup píše:Ja riesim momentalne nieco podobne na svojom dome. Zakladova doska je 30cm pod terenom. Do vysky 70cm som stenu natrel gumoasfaltom (asi 5 naterov) a na to pojde este perimeter. Ale ja som v podstate na kopci bez moznosti vytopenia a tlakovej spodnej vody, tak dufam, ze to bude vporiadku.

nejde len o spodnú vodu a zatopenie, bežne steká voda aj po fasáde. táto musí byť odvedená mimo styk stena-HI. Ďľšia možnsť je dodatočná zdvihnutie vody pri roztopenom snehu a zamrznutim podkalde, vtedy sa môže voda zdvihnuť aj nad 10cm, to je aj problém striech s malým spádom
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron