Rekuperacia ano ci nie? Skusenosti, navratnost.

Re: Rekuperacia ano ci nie? Skusenosti, navratnost.

Poslaťod rasti » Str 21. Jan 2009 22:17:07

este jedna zaujimava ponuka ;) Co hovorite na firmu Aereco a ich system vetrania.Jeden je strbinovy druhy s ventilatormi. :!: Netvrdim,ze je to uzasne riesenie,ani ze vykon je okolo 90%,ale do domu s cca 140m2,cena bez montaze 40tis.(mam to od kolegu,co tiez riesi podobny problem)
rasti
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 4:30:35
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Rekuperacia ano ci nie? Skusenosti, navratnost.

Poslaťod motylka » Ned 15. Feb 2009 14:32:22

No. Aby som bola uprimna ,planovali sme rekureracku , ALE.
Nasi skevli susedia v okoli palia zrejme aj ,,mrtvoly,, ,to znamena ak sa toci vietor z juhu tak je to udiaren :nie:
Ak nefuka je to OK.Pytam sa ak budem narazovo,kratkodobo pravidelne vetram v zateplenom dome nemal by sa vyskytnut problem s vhlkostou ,nedaj boze s plesnami?Sme si vedomi s tep.stratami sposobene s vetranim ale ine riesenie nevidime.Zas dat 150 el do rekuperecii a zapinat ju iba vtedy ked vzduch je cisty tiez nie je v poriadku.To ich radsej otocim do kuchyni
Co Vy na to?
motylka
 
Príspevky: 277
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:49:41
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Rekuperacia ano ci nie? Skusenosti, navratnost.

Poslaťod Radoqe » Sob 19. Feb 2011 18:24:46

Čaute. Poradte ako presvečit manželku, že rekuperácia nie je zdraviu škodlivá.Myslí si , že v potrubiach sa budu usádzat bektérie a že to je umelý vzduch. Dakujem.
Radoqe
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Štv 23. Dec 2010 14:08:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rekuperacia ano ci nie? Skusenosti, navratnost.

Poslaťod tienik » Sob 19. Feb 2011 18:50:50

slub jej ze ty vyberies technologiu a ona napriklad farby obkladov a nebudete si do toho vzajomne hovorit :-)
Ale vazne, tu asi technicke zdovodnenia budu k nicomu....len tak ciste teoreticky, akemu odboru sa pani manzelka raci profesionalne venovat? (aby sme nasli jej srdcu blizku terminologiu)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Rekuperacia ano ci nie? Skusenosti, navratnost.

Poslaťod Radoqe » Sob 19. Feb 2011 19:34:36

Vyštudovala hnojarinu odbor potravinárstvo. Mala aj predmet mikrobiológia tekže tam bude asi hlavný problém. Ale odborne mi to nevie zdvôvodnit, ibe že to je umelé a zdraviu škodlive. Čo mam s nou robit spravit to načierno? ;) Ale potom môže byt :kill
Radoqe
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Štv 23. Dec 2010 14:08:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rekuperacia ano ci nie? Skusenosti, navratnost.

Poslaťod pohodak » Sob 19. Feb 2011 20:15:07

nerozumiem tomu umelemu vzduchu, ved to bude ten isty vzduch ktory by k vam prisiel cez otvorene okno...ked si manzelka potrpi na atmosferu vonkajsieho ovzdusia (citaj smradecek) tak filtre mozes odtial kludne vyhodit...
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Rekuperacia ano ci nie? Skusenosti, navratnost.

Poslaťod tienik » Sob 19. Feb 2011 20:25:57

No vyborne, ked je od fachu, nech skusi zaujat odborne stanovisko k tym mikrobom - ako tie potvory ziju v tom prude relativne chladneho vzduchu? A mozno tym rozriesi aj tie rozne spory o zemny register.
Inac, nacrtni jej na papier ako tam ten vzduch ide a nech ti ukaze presne miesto kde ten "umely" vzduch vznike.
Co mam skusenosti, dovodov je vzdy kopa, az do okamihu ked sa zacne ist na detaily :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Rekuperacia ano ci nie? Skusenosti, navratnost.

Poslaťod Radoqe » Sob 19. Feb 2011 22:16:20

Budem ju sem musiet posadit, lebo mne neverí. Nech si to obháji sama.
Radoqe
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Štv 23. Dec 2010 14:08:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rekuperacia ano ci nie? Skusenosti, navratnost.

Poslaťod mendo » Sob 19. Feb 2011 23:18:20

Pri najblizsom cestovani autom jej vypni fukare a otvor okno, tam umely vzduch nevadi? Podstata vetrania je ta ista. V aute je estre vetsi humus v potrubiach ako bude v dome. Zo zenami je to niekedy "boj"
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Rekuperacia ano ci nie? Skusenosti, navratnost.

Poslaťod Yco » Ned 20. Feb 2011 11:50:57

rasti píše:este jedna zaujimava ponuka ;) Co hovorite na firmu Aereco a ich system vetrania.


Osobne vnímam tento systém ako alternatívu pre riadené vetranie domu, ale nie je to alternatíva k rekuperácii tepla. Viď Systém větrání s reakcí na vlhkost | Hydroregulovatelné větrání.
Yco
 
Príspevky: 52
Registrovaný: Pia 14. Jan 2011 18:02:51
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rekuperacia ano ci nie? Skusenosti, navratnost.

Poslaťod fabka2004 » Uto 05. Apr 2011 21:56:12

cisla hovoria sami za seba
Prílohy
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Rekuperacia ano ci nie? Skusenosti, navratnost.

Poslaťod Durko73 » Uto 05. Apr 2011 23:51:42

fabka2004 píše:cisla hovoria sami za seba

Pozeram, ze mas zapnuty aj doohrev...Je elektricky ako standardne alebo nejaky iny vymennik? Je to Vallox, podla regulacie, ci?
Durko73
 
Príspevky: 78
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 14:42:14
Bydlisko: Zilina - Zadubnie
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Rekuperacia ano ci nie? Skusenosti, navratnost.

Poslaťod fabka2004 » Str 06. Apr 2011 8:18:49

Durko73 píše:
fabka2004 píše:cisla hovoria sami za seba

Pozeram, ze mas zapnuty aj doohrev...Je elektricky ako standardne alebo nejaky iny vymennik? Je to Vallox, podla regulacie, ci?


NIE

doohrev ani tato moja jednotka nema :kill
ma len predohrev, ale ten je vypnuty,
to co svieti znamena iba tolko ze je tam zapnuty rezim zima a teda funkcia bypass je deaktivovana

neviem podla regulacie co je to, je to RJ co som si vybral, reklamu robit nemienim, v inych mojich prispevkoch je rozpisana, tak ako vsetky aj tato ma svoje nevyhody, medzi hlavnu nevyhodu (s ktorou som uz musel ratat pri vybere) su male svetlosti rur a nemoznost doohrevu
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Rekuperacia ano ci nie? Skusenosti, navratnost.

Poslaťod altair » Sob 03. Sep 2011 15:41:12

Uvazujem nad rekuperaciou do pripravovaneho domu (pracuje sa zatial na projekte). Bungalov, kurenie vsade podlahovka, kondenzacny kotol. Krb asi aj z rozvodmi do blizkych izieb, ale to iba ako doplnok, hlavne kurenie ma byt ta podlahovka. Tehla 30cm + zateplenie cca 15cm. A otazka je rekuperacia. Aj by som chcel, o navratnost ani tak nejde - staci mi aby to neboli blbo povedane "vyhodene peniaze". Uvazoval som na zaciatok len o priprave - to je moja prva otazka, co by to obnasalo. Dalsia je zemny register. Musi byt? Ak by nemusel, radsej by som nechcel. Dalej by ma zaujimalo, ci musi dom s rekuperaciou splnat nejake "specialne" parametre ohladne vzduchotesnosti. Alebo proste "dobre postaveny" novy dom staci. A zaujimali by ma aj ostatne detaily ako digestor (ci cirkulacny alebo von, alebo nebodaj do rekuperacie) a nasavanie krbu, pripadne co dalsie s rekuperaciou suvisi. Uz som si o tom co to precital, nejake vyhody/nevyhody su mi jasne, tu skor hlavne Vase osobne skusenosti.
Od rekuperacie hlavne ocakavam vetranie. Este by som sa mal stretnut so "vzducharom", ale chcel by som mat co najviac informacii na debatu s nim.
Nechcel som vytvarat novu temu, hadam to tu moze byt ;) Vdaka za akekolvek odpovede.
Obrázok užívateľa
altair
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pon 06. Jún 2011 13:43:43
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rekuperacia ano ci nie? Skusenosti, navratnost.

Poslaťod fabka2004 » Sob 03. Sep 2011 21:43:17

altair píše:Uvazujem nad rekuperaciou do pripravovaneho domu (pracuje sa zatial na projekte). Bungalov, kurenie vsade podlahovka, kondenzacny kotol. Krb asi aj z rozvodmi do blizkych izieb, ale to iba ako doplnok, hlavne kurenie ma byt ta podlahovka. Tehla 30cm + zateplenie cca 15cm. A otazka je rekuperacia. Aj by som chcel, o navratnost ani tak nejde - staci mi aby to neboli blbo povedane "vyhodene peniaze". Uvazoval som na zaciatok len o priprave - to je moja prva otazka, co by to obnasalo. Dalsia je zemny register. Musi byt? Ak by nemusel, radsej by som nechcel. Dalej by ma zaujimalo, ci musi dom s rekuperaciou splnat nejake "specialne" parametre ohladne vzduchotesnosti. Alebo proste "dobre postaveny" novy dom staci. A zaujimali by ma aj ostatne detaily ako digestor (ci cirkulacny alebo von, alebo nebodaj do rekuperacie) a nasavanie krbu, pripadne co dalsie s rekuperaciou suvisi. Uz som si o tom co to precital, nejake vyhody/nevyhody su mi jasne, tu skor hlavne Vase osobne skusenosti.
Od rekuperacie hlavne ocakavam vetranie. Este by som sa mal stretnut so "vzducharom", ale chcel by som mat co najviac informacii na debatu s nim.
Nechcel som vytvarat novu temu, hadam to tu moze byt ;) Vdaka za akekolvek odpovede.

novu temu zakladat netreba, na vsetky otazky najdete odpovede v prislusnych temach, kde je tato problematika podrobne vysvetlena a rozdiskutovana, odpoviem len stroho:
- priprava obnasa prechodky, resp rovno rozvody
- ZR nie je nutny, ale je ziaduci - podla otazky nemate vyjasnene potreby
- ak je VZT, tak je ziaduce mat co najtesnejsiu obalku domu
. digestor cirkulacny
- nasavanie do krbu osobitne z exterieru
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron