poklop na pivnicosachtu?

poklop na pivnicosachtu?

Poslaťod kriloter » Pon 18. Aug 2014 20:01:50

Zdravim, mam osadenu betonovu zumpu, rozmnery cca 2x3x1,7m, ktora bude sluzit ako studnicna sachta a pivnicka zaroven. Vrch je cca 50cm pod terenom. Povodny plan, ze nad tym bude garaz sa zmenil, tak teraz potrebujem nejako vydumat vyriesit vstup a hlavne poklop. Otvor ma rozmer myslim 70x120cm, pojdu tam schodiky. Idealne by bolo nad to asi postavit nejaku budku, ci uz nejaky mrnavy zahradny domcek a na otvor len nejaky obyc poklop zmajstrovat? Nenapada niekoho riesenie, ako by to slo urobit bez pomerne zbytocnej budky nad tym, sluzila vlastne by len ako ochrana pred dazdom snehom a zatekanim ... ale asi to inak nepojde, len tam dat nejaku dizajnovu kadibudku? garaz/bordelaren bude inde. Vopred vdaka ak by niekto prisiel s nejakym spasonosnym napadom :-)
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat




Re: poklop na pivnicosachtu?

Poslaťod joko » Pon 18. Aug 2014 21:57:34

Dva rady DT-čiek máš 50 cm a si na úrovni terénu. Ak ich vybetonuješ, tak k nim necháš vyrobiť dvierka ( 50 mm vinkel - rám, pánty, 5 mm ocelová platňa s jednou výstuhou na dlžku, ušká na zámok) s 5 cm XPS, aby nemrzlo v zime. Ak po rokoch sa rozhodneš niečo nad to postaviť, aj tak je to irelevantné, lebo vstup a dvere musíš riešiť vždy, bez ohladu čo bude stáť nad tým.
Jednoduchšie to asi nepôjde, jedine že by si dostal hotové dvierka s rámom, a podľa rozmeru to podmuroval - betonoval.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: poklop na pivnicosachtu?

Poslaťod theb » Uto 02. Sep 2014 13:42:24

Este doplnim Joka. Ak sa budu tie dvere otvarat castejsie a je tam nejaka ta sanca, ze tam bude chodit aj to neznejsie pohlavie, tak existuju vzpery, ktore napomahaju pri otvarani/zatvarani dveri, nech to tam netrieska. Predsa len to nebude mat 3-4 kg.

Ak tam vsak bude iba vinko, tak som nic nepovedal :drink
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: poklop na pivnicosachtu?

Poslaťod kriloter » Uto 02. Sep 2014 19:21:40

spravim ako joko pise, tie vzpery nebudu na skodu, budem tam sice chodit hadam len ja, ale clovek nikdy nevie ... :-) ... ak vzpery? :-)
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: poklop na pivnicosachtu?

Poslaťod joko » Str 03. Sep 2014 11:57:43

Ja som mal hlavne na mysli vystuhu samotnych dvery, aby sa po case neprehli . A ak po case tam bude aj neaka stavba , tak po case by som riesil ulachcenie otvarania, lebo dvere budu velke a tazke.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron