Nízkoenergetický dom

Re: Nízkoenergetický dom

Poslaťod jan45 » Str 14. Máj 2014 7:52:52

tvrdenie, že postavili NED by bolo treba premerať, nie deklarovať. NED začína už pri návrhu a extrémy s 5m oknami tam nepatria. Je to o riešení detailov, tie sú ale drahé, nielen materiálom, ale aj prácou a preto ešte bude chvíľu trvať, kým sa k tomu dopracujeme. Už návrh markízy nad vchodom s rozmerom 2m zvýši cenu o 1tis€, tepelná strata, ktorá sa odstráni sa zaplatí v prevádzke asi o 160rokov.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat




Re: Nízkoenergetický dom

Poslaťod TomasHo » Str 14. Máj 2014 10:38:05

NED je len nalepka, oznacujuca potrebu dodaneho tepla na meter stvorcovy plochy domu. Z coho sa postavi, je uplne irelevantne. Clovek by nemal "stavat NED", ale stavat dom s danymi prevadzkovymi nakladmi. Samozrejme, ze nema zmysel sa financne snazit o PD alebo NED, ak existuje podstatne lacnejsie riesenie, ktoreho prevadzkove naklady su stale velmi prijatelne.

Potom tu vznikaju usmevne nedorozumenia typu "ja chcem stavat z klasiky ako je tehla, ytong, alebo tak".

Zakladny pristup by mal byt v tom, aby si clovek stanovil zakladne vychodiska, teda co chce postavit, a potom sa ma navrhnut dom tak, aby respektoval specificke podmienky vo svojej lokalite.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Nízkoenergetický dom

Poslaťod ropak » Ned 18. Máj 2014 22:12:01

NO! po tom co som cital,asi to nebude az take jednoduche ako som si predstavoval. A projekty na to? kolko to asi stoji, taky katalogovy nejaky? A keby som to predsalen zveril firme, to musi byt tak, ze sa podpise nejaka zmluva na konkretne prace,alebo na vsetko? da sa od zmluvy odstupit v pripade, zeby som nebol spokojny? vobec neviem ako to funguje, s tymi firmami. :(
ropak
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Štv 26. Sep 2013 21:18:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Nízkoenergetický dom

Poslaťod ropak » Ned 18. Máj 2014 22:25:11

aj ked som rozlietany, musim si najst na to cas a preštudovat si veci ohladom toho. Aj projekty popozerat, zvažiť vsetky pre a proti. Uvidime...ale dakujem za raady ;)
ropak
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Štv 26. Sep 2013 21:18:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Nízkoenergetický dom

Poslaťod eugen.lengyel » Štv 28. Aug 2014 13:14:55

Ja mam montovany drevodom. Najvacsia vyhoda je, ze firma dodrzala cenu tak ako bolo v ponuke - doplatok bol len za elektronistalaciu navyse. Ziadnych 20 -30% navyse. Ale pozor k domu patria aj dalsie veci - plot (mna stal ~ 5.000), brana k parkovacim miestam, chodiky a dlazba, travnik, zemne prace okolo domu. Vsetko toto mam pocit, ze ma vyjde tak na polovicu ceny domu.

BTW: od roku 2020 musi byt kazdy dom pasivny! Takze kto chce NED tak rychlo, sup, sup.
eugen.lengyel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia 22. Jún 2012 10:28:59
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat




Predchádzajúci

Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron