zapáchajúca voda zo zásobníka TÚV

zapáchajúca voda zo zásobníka TÚV

Poslaťod rybka » Str 23. Mar 2011 14:24:24

poradíte, čo robiť so zapáchajúcou teplou vodou zo zásobníka TÚV?
odkedy máme teplú vodu, čo je necelý mesiac, stále zapácha. pach pripomína nejaké mazivo. či je to z toho nevieme, trubky máme plastové, sceľovali ich teda teplom. studená voda je ok. kde by sa na ceste studená voda-zásobník-vodovod mohlo do vody primiešať čosi také? a ak áno, čo s tým? už niekoľkokrát sme zohriali vodu na 65°C a potom celý zásobník vypustili, ale veľmi to nepomohlo :( ešte nás napadlo nechať zohriať vodu v zásobníku na maximum a potom ju vypustiť, aby sa to mazivo alebo čo to tam páchne, roztopilo a vyplavilo von. už sa mi ale nepáči takéto plytvanie prostriedkami a vodou :?
máte nejaké nápady, čo by sme mohli ešte urobiť? ďakujem :-)
rybka
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Ned 21. Nov 2010 0:28:36
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: zapáchajúca voda zo zásobníka TÚV

Poslaťod seko375 » Str 23. Mar 2011 16:47:00

Pravdepodobne horčíková anóda-v tom prípade musí byť niečo vo vode čo reaguje s horčíkom.Zohrej vodu v hrnci a uvidíš...Mal som jediný taký prípad keď anóda robila "smrad".
seko375
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Str 22. Apr 2009 9:29:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zapáchajúca voda zo zásobníka TÚV

Poslaťod k+k » Str 23. Mar 2011 17:29:30

Mali sme rovnaky problem. Majster tvrdil, ze po case sa to strati. :( Ked sa to nestracalo ani po tyzdni, tak som zacal skumat v com je problem. Nakoniec sa ukazalo, ze problem bol v tom, ze majster po dopusteni vody do kurenia nezavrel gulovy ventil. A kedze doplnanie vody do TUV a kurenia mame z tej istej rury, tak to vyzeralo, ze do zasobnika sa dostavala voda z vykurovacieho systemu, preto ten mazivovy zapach. Po zavreti guloveho ventilu na dopustanie vody do kurenia prestala TUV smrdiet.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: zapáchajúca voda zo zásobníka TÚV

Poslaťod jasun » Str 23. Mar 2011 21:25:50

Voda je zo studne, alebo z verejného vodovodu? Susedia nemajú podobný problém?
Ja som sa trápil s týmto problémom takmer dva roky. Ale nám teplá voda páchla sirovodíkom, studená bola Ok. Na chate máme 72 m hlboký vrt. Vodu som dával na všetky možné rozbory vzorku prišiel osobne odobrať okr. hygienik a nič nezvyčajné nezistili. Voda bola mierne železitá ale v rámci normy. Z bojlera som odstránil anódu ale úplne zbytočne. Nakoniec som musel dať nainštalovať úpravovňu vody ktorá všetko vyriešila.

S týmto príspevkom autora jasun súhlasil
fofor
Obrázok užívateľa
jasun
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Str 23. Jún 2010 13:56:28
Bydlisko: PD
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: zapáchajúca voda zo zásobníka TÚV

Poslaťod rybka » Str 23. Mar 2011 22:14:18

voda je z verejného vodovodu, studená klasicky páchne po chlóre, po ničom inom. susedov som sa ešte nepýtala.
guľový ventil (aj keď momentálne neviem, čo to je ;) ) skontrolujeme tiež, kedže máme vodné podlahové kúrenie.
studená voda zohriata v rýchlovarnej kanvici je ok. páchne trochu "plastovo", ale to bude tým, že máme asi dosť citlivé nosy. v oboch domácnostiach, kde sme bývali, sme mali plastové trubky a vodu, ak nebola riadne odpustená, sme cítili "po plaste". pri kovových trubkách nič ;)
v prípade, že by sme dospeli k záveru, že je to tou anódou, je možné ju "beztrestne" vybrať? neslúži ona ako ochrana proti korózii?
rybka
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Ned 21. Nov 2010 0:28:36
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zapáchajúca voda zo zásobníka TÚV

Poslaťod jan45 » Štv 24. Mar 2011 8:22:02

Potrubie a zariadenia bolo treba pred použitím prepláchnuť, ale aj keď som dozor, ešte som to nevidel urobiť. Nastavil by som zásobník na max. teplotu a vypustil, ale nie cez bateriu , ale priamo zo zásobníka cez poistný alebo vypúšťací ventil pri odstavenom prívode {bez tlaku}. Stačí jeden závit na armatúre natretý nejakým maglajzom a cítiť to na stovkách litrov vody.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: zapáchajúca voda zo zásobníka TÚV

Poslaťod k+k » Štv 24. Mar 2011 9:10:57

jan45 píše:Potrubie a zariadenia bolo treba pred použitím prepláchnuť, ale aj keď som dozor, ešte som to nevidel urobiť. Nastavil by som zásobník na max. teplotu a vypustil, ale nie cez bateriu , ale priamo zo zásobníka cez poistný alebo vypúšťací ventil pri odstavenom prívode {bez tlaku}. Stačí jeden závit na armatúre natretý nejakým maglajzom a cítiť to na stovkách litrov vody.

na toto presne sa odvolaval nas "majster". vymienal prirubu na vstupe TUV (prasklo tam tesnenie). vraj to smrdi po maglajze, za chvilu to prejde a bla bla. na druhy den sme 2x vypustili 120l zasobnik cez vypustaci ventil a nic. pomohlo az zavretie ventilu na dopustanie vody do kurenia.

@rybka: gulovy ventil je taketo ize: http://www.ivarsk.sk/sk/gulove-ventily-na-vodu
Obrázok
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: zapáchajúca voda zo zásobníka TÚV

Poslaťod misso » Štv 24. Mar 2011 12:17:42

To čo píše k+k sa mi zdá celkom pravdepodobné. Ja som síce nemal taký problém, ale keď kachličkári osádzali batérie a demontovali rebríky v kúpeľniach, tak mali odstaviť vodu a podarilo sa im cez batériu vypustiť vodu z kúrenia. Vodár síce tvrdil, že to nie je možné, ale keďže sa im to podarilo tak asi je a to čo píše k+k by to asi vysvetlilo. Zrejme nechali otvorené kohútiky na dopúšťanie vody do kúrenia.
misso
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Štv 29. Okt 2009 14:24:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: zapáchajúca voda zo zásobníka TÚV

Poslaťod sigma » Štv 24. Mar 2011 13:41:47

No to ma nenapadlo, usetril by som jednu expanzku.

S týmto príspevkom autora sigma súhlasil
jan45
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: zapáchajúca voda zo zásobníka TÚV

Poslaťod rybka » Pia 25. Mar 2011 9:49:17

ďakujem všetkým za odpovede a podnety :ano:
ten guľový ventil sme mali zatvorený, v tom to teda nebude. po rozhovore s kúrenárom/kotlárom, ktorý kotol a zásobník montoval, sme sa dozvedeli, že oni nepoužívajú žiadne mazadlo. anódou by to tiež nemalo byť, údajne môže takéto problémy veľmi výnimočne spôsobovať, no až v jej vyššom veku ;) ešte by to mohla byť "špina" v zásobníku od výroby resp. sa máme spýtať majstrov, ktorí nám robili rozvody vody, či oni používajú čosi na mazanie. zatiaľ nám poradil dať kotol do "legionella" modu a hneď po dosiahnutí najvyššej teploty zásobník vypustiť. tým by sa mohli prípadné pozostatky nejakého maziva rozpustiť a vyplaviť von. zásobník máme položený na zemi, takže nie je možné vypustiť vodu spodom, musíme cez batériu :|
dám vedieť, čo nakoniec pomohlo. v každom prípade ďalšie rady, nápady sú vítané :)
rybka
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Ned 21. Nov 2010 0:28:36
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zapáchajúca voda zo zásobníka TÚV

Poslaťod MartinH » Pia 25. Mar 2011 10:17:22

Je to nepravdepodobne, ale expanzku mate typ urceny na pitnu vodu? Mozno to nie je mazivo, ale nieco sa uvolnuje z gumy z vaku.

S týmto príspevkom autora MartinH súhlasil
jan45
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: zapáchajúca voda zo zásobníka TÚV

Poslaťod fofor » Str 27. Aug 2014 14:00:00

jasun píše:Voda je zo studne, alebo z verejného vodovodu? Susedia nemajú podobný problém?
Ja som sa trápil s týmto problémom takmer dva roky. Ale nám teplá voda páchla sirovodíkom, studená bola Ok. Na chate máme 72 m hlboký vrt. Vodu som dával na všetky možné rozbory vzorku prišiel osobne odobrať okr. hygienik a nič nezvyčajné nezistili. Voda bola mierne železitá ale v rámci normy. Z bojlera som odstránil anódu ale úplne zbytočne. Nakoniec som musel dať nainštalovať úpravovňu vody ktorá všetko vyriešila.

Čav,
môžem sa opýtať akú úpravňu vody si nainštaloval?
Mám ten istý problém a potrebujem to riešiť, už ma nebaví stále vypúšťat vodu z bojlera.
fofor
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 27. Aug 2014 13:56:21
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron