Rekonstrukcia bytoveho jadra

Rekonstrukcia bytoveho jadra

Poslaťod Otto » Pon 02. Jún 2014 15:31:33

Zdravim

Potreboval by som poradit ohladne meteriálov pre rokonstrukciu bytoveho jadra, chcel by som renkonstruovat kompletne od obyvacky po kupelnu,

najviac ma zaujima kupelna, chcel by som nieco netypicke, ako umyvadlo z inych materialov ako keramika...samozrejme ma zaujima cena, a to ako kvalitne su materialy samotne

dalej uvazujem ci zavolat firmu alebo len zivnostnika, po znamosti uz to velmi riesit nechcem povecsine to skoncilo na odflaknutej praci a pravdu povediac by som bol za nejakeho odbornika z fachu pretoze mi vystavi fakturu s presnym popisom prac, a v pripade nejakych nedostatkov je teda mensi problem s ich odstranenim oproti chlapikovi co mi to spravi cez vikend a o tyzden si hladam niekoho kto by to po nom opravil....
Otto
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 05. Máj 2014 13:17:14
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Rekonstrukcia bytoveho jadra

Poslaťod Ludo » Štv 05. Jún 2014 7:52:57

tak na robotu treba hladat referencie
aby si videl co a kde robil a ake su skusenosti-potom sa rozhodnes
a netradicne materialy v kupelni?
tak hlavne rataj s tym, ze pokial to chces netradicne tak si priplatis
su aj drevene umyvadla a vane
aj zo žuly su umyvadla a vane
aj zo skla
aj z kovu - nerez, meď, olovo, mosadz
nema problema-ked su chechtaky :idea:
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Rekonstrukcia bytoveho jadra

Poslaťod 33fifo » Str 18. Jún 2014 10:30:38

No jednoznačne na prerabku bytoveho jadra odporucam Ytong lebo je to rychla a sikovna praca hlavne sa to dava do lepidla a to si namiesate aj sami. dajte si urobit nejaky navrh ak chcete nieco specialne ale nezabudajte ze v takej kupeni je vlhko a para tak aby sa tie materialy potom aj vydrzali
33fifo
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pia 02. Máj 2014 13:54:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rekonstrukcia bytoveho jadra

Poslaťod stavmajster » Str 23. Júl 2014 14:29:53

Kupoval som v kupelnovom studiu obklad a ponukli mi ze vypracuju navrh obkladu, sice som priplatil 50 € ale bolo to vyborne dodal som rozmery svoju predstavu a vysledok uzasny som bol nadmieru spokojny, ja som to dal robit firme pretoze niesom obkladac.
stavmajster
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 06. Máj 2014 12:06:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rekonstrukcia bytoveho jadra

Poslaťod mp1 » Str 23. Júl 2014 17:51:30

uvažoval som o rekonštrukcii jedno izbového bytu ako miesta, kam sa odsťahujeme keď budeme tesne pred bezvládnosťou. kuchyňa, vchod aj kúpeľňa sú jedna miestnosť s vloženou kvázi skriňou a umakartovým jadrom. ak by sa všetko vyhodilo do kontajnera, strhol podlahový povlak, do miesta kde je kúpeľňa by sa podlahou priviedla teplá voda do radiátora, položila dlažba na celú plochu, "linku" presunul zo steny kúpeľne na stenu (obvodovú) v poradí od stúpačky drez, na opačnej strane sporák (odvetranie cez vstavanú skriňu a jej dva otvory na fasádu). kúpeľňa by mala záchod na pôvodnom mieste a sprchu plus umývadlo. steny a dvere od oknárov - plastové rámy a pieskované + mliečne sklo. priestor vo vchode, kde bola vstavaná skriňa a chodba uzatvoril posuvnými dverami (ako na vstavaných skriniach) a vnútri regály, zásuvky a vešiaky.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Rekonstrukcia bytoveho jadra

Poslaťod 33fifo » Uto 05. Aug 2014 21:05:24

ufff a to ste si robili sam? lebo momentalne som bol prerabat jednemu panovy 3izbak a on tam nepohol ani prstom a este to chce cele premalovat na bielo a mlada pani pride a povie ake farebne farby chce no predtym este treba nejako zorvna t podlahu ale kedze si to nedokaze alebo nechce urobit sam musi platit
33fifo
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pia 02. Máj 2014 13:54:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rekonstrukcia bytoveho jadra

Poslaťod Otto » Uto 26. Aug 2014 11:22:39

No ja som presiel niekolko firiem, pripravili mi cenove navrhy, dal som si vypracovat aj vizualizaciu par ludi bolo aj pozriet u mna len teraz neviem ako vybrat tak aby to dopadlo dobre :-) ja som z priamo z Presova a to by som potreboval niekoho z mesta alebo okolia,

co sa tyka umyvadiel nasiel som slovensku firmu co ich vyraba ale bojim sa opytat na cenu, kazdopadne je to trendy :-)
ale aj z umeleho kamena su fajn :-)
Otto
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 05. Máj 2014 13:17:14
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rekonstrukcia bytoveho jadra

Poslaťod 33fifo » Pia 19. Sep 2014 9:19:02

mat modernu kupelnu je trendy to je fakt ale v kazdom pripade je hlavne potrebne taku kupelnu dobre vykurovat videl som mramorovu kupelnu a bola zaplesneta pretoze ju zrejme mali len tak na ukazku ked v dome boli este dalsie 3 pri kazdej izbe
ale kolko ludi tolko chuti
videl som pracu niekolkych majstrov referenciu mozem dat na http://www.robyt.sk/ videl som ich kupelne a boli precizne spravene
33fifo
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pia 02. Máj 2014 13:54:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron