Drevodom a zatopenie vodou

Drevodom a zatopenie vodou

Poslaťod eugen.lengyel » Štv 24. Apr 2014 22:04:29

Zdravim,
stavaju nam montovanu drevostavbu a pred tyzdnom nam praskla trubka z bojlera a vytopila cele prizemie. Neviem kolko tam bolo vody, lebo ked sme prisli na stavbu tak sme nasli uz len mokry poter a premocene baliky laminatovych parkiet :-( . Momentalne sa to susi, odhvhcovacom a ohrievacom, ale trapi ma ci sa nam v stenach neurobi plesen. Hlavne spalna je taka kriticka. Teraz je tam taky vlhky puch. Firma nas presviedca, ze sa ziadna plesen neurobi, ale co maju povedat: Ano, urobi sa a musime na nase naklady strhnut sdk, vysusit, a nanovo nahodit sdk a vymalovat? , to nikto neprizna. Na sdk su flaky tak do 15cm, ale pripisujem to tomu, ze tam zovzlinala voda do takej vysky, chcem verit, ze sme tam nemali 15cm bazen.
Co si o tej plesni myslite? Je realne aby sa vytvorila? Alebo sa nemam coho bat?

Eugen
eugen.lengyel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia 22. Jún 2012 10:28:59
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat




Re: Drevodom a zatopenie vodou

Poslaťod Jarka » Štv 24. Apr 2014 22:19:02

Sušte a sušte. Lamino preč, nech je odpar z poteru. SDK na niektorých miestach dajte potom tiež preč, aby ste videli, čo je za ním.
Myslím, že pleseň sa na nejaký čas objaviť môže, ale nevidím to tragicky. Každopádne, nechcela by som byť vo Vašej koži. Kamarátke v decembri takto praskol ventil - už sa mali sťahovať, majú ytong. Odvlhčovali, kúrili, vetrali, plávačku položili nanovo. Nám praskol ventil počas roka bývania už 2 razy, ale našťastie k záplave nedošlo, tiež máme montovaný.

S týmto príspevkom autora Jarka súhlasil
tomas g
Jarka
 
Príspevky: 343
Obrázky: 14
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 15:08:02
Dal súhlas: 146 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Drevodom a zatopenie vodou

Poslaťod duri » Sob 26. Apr 2014 14:35:16

Jarka píše: Nám praskol ventil počas roka bývania už 2 razy, ale našťastie k záplave nedošlo, tiež máme montovaný.


Môžeš prosím Ťa uviesť aký ventil vám praská? (foto)
duri
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Str 06. Okt 2010 20:54:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Drevodom a zatopenie vodou

Poslaťod Jarka » Sob 26. Apr 2014 17:31:46

duri píše:Môžeš prosím Ťa uviesť aký ventil vám praská? (foto)

pýtala som sa manžela, takže nejde o ventil, ale o spätnú klapku, značka tam nebola napísaná, len nejaké eSko, obal to nemalo, kúpené normálne v obchode
Teraz máme klapku tuším Herz. Zatiaľ drží.
Jarka
 
Príspevky: 343
Obrázky: 14
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 15:08:02
Dal súhlas: 146 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Drevodom a zatopenie vodou

Poslaťod stano99 » Pon 28. Apr 2014 8:41:30

Preto sa robili v starších stavbách "guličky", aby sa pri havarii nevytopil dom.... Dnes gulička nie je moderná a tak to nikto nedáva a projektanti už vôbec... Ja som ju nakoniec dal, teraz som veľmi rád :) Ked praskne voda, kurenie, tak voda vacsinou tecie pomaly a gulička by to mala stíhať odvádzať. Ak praskne akvarium, tak tam nepomože nič...

S týmto príspevkom autora stano99 súhlasil
Jarka
Obrázok užívateľa
stano99
 
Príspevky: 187
Obrázky: 0
Registrovaný: Pon 08. Nov 2010 12:37:18
Dal súhlas: 11 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Drevodom a zatopenie vodou

Poslaťod Jarka » Pon 28. Apr 2014 9:24:36

stano99 píše:Preto sa robili v starších stavbách "guličky", aby sa pri havarii nevytopil dom.... Dnes gulička nie je moderná a tak to nikto nedáva a projektanti už vôbec... Ja som ju nakoniec dal, teraz som veľmi rád :) Ked praskne voda, kurenie, tak voda vacsinou tecie pomaly a gulička by to mala stíhať odvádzať. Ak praskne akvarium, tak tam nepomože nič...

Presne, my máme tiež.
Jarka
 
Príspevky: 343
Obrázky: 14
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 15:08:02
Dal súhlas: 146 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Drevodom a zatopenie vodou

Poslaťod tienik » Pon 28. Apr 2014 9:45:59

stano99 píše:Preto sa robili v starších stavbách "guličky", aby sa pri havarii nevytopil dom.... Dnes gulička nie je moderná a tak to nikto nedáva a projektanti už vôbec... Ja som ju nakoniec dal, teraz som veľmi rád :) Ked praskne voda, kurenie, tak voda vacsinou tecie pomaly a gulička by to mala stíhať odvádzať. Ak praskne akvarium, tak tam nepomože nič...


tak tak, aj mam mam vsade miesto kde voda moze v pohode odtiez bez napachania skody - okrem kuchyne, tam sa mi ta gulicka fakt dako nehodila.
A hlavne, vzdy ked idem z domu, vypne sa cerpadlo a zastavi voda z vodovodu - aby ma to neprekvapilo.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Drevodom a zatopenie vodou

Poslaťod raven » Pon 28. Apr 2014 9:56:20

Presne ma napadla tá gulička. Dnes to už nie je "moderné". A môže sa stať taká vec, ako vytopenie a vtedy ti to pomôže. Kamarát doopatrúva babku, ktorú sprchuje v kúpelni, kedy neprekročí prah, ani vaničku sprch. kúta. Tiež nemal guličku v pláne. Musel búrať. Byť "moderný" sa nie stále vypláca...
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Drevodom a zatopenie vodou

Poslaťod eugen.lengyel » Str 07. Máj 2014 16:13:52

Update:
Poter vyschol a tak ho firma rozbila na niekolkych miestach aby sa pozreli, ze ako to vyzera "dolu". Dolu to vyzera tak, ze voda je nastahovana medzi hydroizolaciou zakladov a polystyrenom. Takze pani obili poter okolo vsetkych stien, narezali do stien diery, a vybrali tam tepelnu izolaciu aby sa to lepsie susilo. A teraz susime a susime dalej. A to bolo v plane sa buduci vikend stahovat. Budem rad ak to stihneme v juni... :cry:

No ale medzitym rylujem zeminu okolo domu a chystam sa na chodnik.
eugen.lengyel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia 22. Jún 2012 10:28:59
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Drevodom a zatopenie vodou

Poslaťod Jarka » Str 07. Máj 2014 17:59:06

eugen.lengyel

je to veľmi smutnééééé
Jarka
 
Príspevky: 343
Obrázky: 14
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 15:08:02
Dal súhlas: 146 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Drevodom a zatopenie vodou

Poslaťod eugen.lengyel » Štv 21. Aug 2014 14:30:35

S dvojmesacnym oneskorenim ale oficialne nastahovany a skolaudovane, bez nejakych pripomienok. :drink

Takze ma dnes vecer caka burliva oslava so zenou, budeme kalit ako skutocny kalici - dame pizzu a o pol desiatej budeme od unavy spat ako zarezany pred telkou.

S týmto príspevkom autora eugen.lengyel súhlasili - 3
jan45, Jarka, tomas g
eugen.lengyel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia 22. Jún 2012 10:28:59
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat





Späť na Montované stavby a stavby na kľúč

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia