hydroizolácia prechodu dlažba vs poter garáže

hydroizolácia prechodu dlažba vs poter garáže

Poslaťod martin.melisek » Str 24. Okt 2012 9:59:11

Zdravím, neviem či to tu bolo už preberané, ale konkretne tento detail som nenasiel. Mam garáž súčasťou domu. Bolo to robené klasicky, vymurovali sa ostenia pre garážovú bránu, brána sa ostaila zvnutra, urobila sa celoplošná HI, dal sa EPS, potom poter, ktorý sa odrezal pod dorazom garážovej brány. V tomto mieste sa bude napájat exteriérová zámková dlažba, a teda poter bude komunikovat s exterierovou dlazbou. Chcem sa spytat ako napojit vodorovnú hidroizoláciu podkladného betonu na poter. Treba natavit asfaltove pasy a prepojit HI podkladného betonu na predok poteru, alebo by sa to dalo riesit aj tekutou HI. resp treba to riesit???

prikladam aj nejaké schematické obrazky

ps. poter mierne presahuje za doraz garažovej brany do exterieru, cca 1 cm
Prílohy
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat




Re: hydroizolácia prechodu dlažba vs poter garáže

Poslaťod Jano82 » Str 06. Aug 2014 20:44:41

Zdravim Vas,

Riesim detail poter garaze - napojenie na zamkovu dlazbu.
Detail je popisany v prispevku vyssie, stacilo by to natriet aj gumoasfaltom, alebo napenetrovat a natavit ipu? Alebo tekutu hydroizolaciu...? Alebo nieco ine.??
Mna sa celkom tyka nakolko mam dom na svahu a cast garaze je trochu pod urovnou chodnika.

Dakujem.
Jano82
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 04. Okt 2010 21:11:44
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: hydroizolácia prechodu dlažba vs poter garáže

Poslaťod mrs.leon » Str 06. Aug 2014 21:24:48

Aj mna by zaujimal nejaky prakticky navod ako riesit tento problem. Pomohli by aj fotky ak by niekto mal. Mna to este caka. Dakujem
mrs.leon
 
Príspevky: 9
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 14. Jún 2012 14:22:17
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: hydroizolácia prechodu dlažba vs poter garáže

Poslaťod Jano82 » Ned 10. Aug 2014 18:50:39

Tak si odpoviem sam ako som to nakoniec urobil :)
Celu cast "čelo" poteru, pod nim polystyren, na bokoch ostenia garaze zateplene tenkym styrodurom a na spodine hydroizolaciu (ipu) ako je vidiet nacrt na prvom obrazku ( prvy prispevok vo vlakne) som napenetroval. Potom na to isla prva vrstva tekutej dvojzlozkovej hydroizolacie, do vsetkych rohov som nalepil kvalitnu gumennu pasku ( zostala mi z okapovych plechov co som daval na terasu pod dlazbu, stala 70 eur a zostalo mi viac ako polovica). Nasledne som druhy den natrel druhu vrstvu hydroizolacie a nechal zaschnut. Vznikla vlastne vana ktoru som este prekryl dvomi vrstvami nopovej folie a na nu isiel makadam. Tym sa ta hydroizolacie trochu ochranila. Na nabehovu hranu poteru garaze som dal nerezovy plech zohnuty na "vinkel" 5 x 5 cm.


Neskor dam mozno aj foto.
Jano82
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 04. Okt 2010 21:11:44
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: hydroizolácia prechodu dlažba vs poter garáže

Poslaťod mrs.leon » Ned 10. Aug 2014 21:59:10

No skvele Jano82 ak mas tie fotky prosim hod ich sem nech si to mozem pozriet. Predstavu mam avsak niekedy obrazok viac povie ako text. Dakujem
mrs.leon
 
Príspevky: 9
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 14. Jún 2012 14:22:17
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron