KOPIA - Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Zamknuté témy

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod martin1 » Pon 09. Feb 2009 12:59:40

No asi trochu podrazdim, ale rozpocet dalej asi znizim, dosla mi jedna zasadna vec, na mury aj s vnutornymi som pisal na zaciatku 385-tis. sk, plus 45-tis. sk, najvyznamnejsou polozkou bol ytong hrubka 30 p2 400, ktory som pocital pri cene bez dph (mam tuku k dispozicii) za 882 sk/m2, lenze teraz pozeram na xella.pl (xella ma rovnaky tovar vo viacerych statoch, odchylka v kvalite predpokladam nie je) a vdaka oslabeniu polskeho zloteho som tam objavil podobny obvodovu tvarnicu na http://www.xella.pl/downloads/pol/cenni ... 1-2009.pdf, pod oznacenim YTONG PP2/0,4 S+GT gr. 30,0 cm, kde po prepocte na sk vychadza cena na 676 sk/m2, co je menej oproti mojmu rozpoctu o 24 %, zajdem asi do pl, kedze je predpoklad ze aj ostatne xella vyrobka ma tam vyjdu o 24 % menej oproti mojmu rozpoctu, co by znamenalo, ze rozpocet znizim o 83-tis. sk, iste si kazdy povie ze a co doprava doprava, kamion by sa zrejme musel otocit dva krat, ale da sa to vyriesit bartrom so stavebninami v SR. Takych 50-tis. by mohla byt cena usetrena pre mna...produkty, ktore su kvalitou rovnake v PL a SR sa asi takto oplatia kupovat v PL, ako napr. ytong, roxory, kari, ruukki krytina, oslabovali samozrejme aj meny ako huf a czk a este do leta dalej oslabia...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod MiroM » Pon 09. Feb 2009 14:19:38

martin1 píše:No asi trochu podrazdim, ale rozpocet dalej asi znizim, dosla mi jedna zasadna vec, na mury aj s vnutornymi som pisal na zaciatku 385-tis. sk, plus 45-tis. sk, najvyznamnejsou polozkou bol ytong hrubka 30 p2 400, ktory som pocital pri cene bez dph (mam tuku k dispozicii) za 882 sk/m2, lenze teraz pozeram na xella.pl (xella ma rovnaky tovar vo viacerych statoch, odchylka v kvalite predpokladam nie je) a vdaka oslabeniu polskeho zloteho som tam objavil podobny obvodovu tvarnicu na http://www.xella.pl/downloads/pol/cenni ... 1-2009.pdf, pod oznacenim YTONG PP2/0,4 S+GT gr. 30,0 cm, kde po prepocte na sk vychadza cena na 676 sk/m2, co je menej oproti mojmu rozpoctu o 24 %, zajdem asi do pl, kedze je predpoklad ze aj ostatne xella vyrobka ma tam vyjdu o 24 % menej oproti mojmu rozpoctu, co by znamenalo, ze rozpocet znizim o 83-tis. sk, iste si kazdy povie ze a co doprava doprava, kamion by sa zrejme musel otocit dva krat, ale da sa to vyriesit bartrom so stavebninami v SR. Takych 50-tis. by mohla byt cena usetrena pre mna...produkty, ktore su kvalitou rovnake v PL a SR sa asi takto oplatia kupovat v PL, ako napr. ytong, roxory, kari, ruukki krytina, oslabovali samozrejme aj meny ako huf a czk a este do leta dalej oslabia...


Kvalita bude urcite odlisna. Dokonca je rozdiel aj na Slovensku, v zavislosti, ci beries tvarnice zo Sastina alebo z Kostolian. Najskor si zisti, aku maju presnost a az potom kupuj.
Ja mam taky blok v hlave, ked vidim napis Made in Poland (alebo vyrobok pochadzajuci z polska) tak automaticky mam odmietavy postoj :mrgreen: Poliaci su spekulanti.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod juro_b » Pon 09. Feb 2009 14:28:19

Ja som objednaval ytong na slovensku,a doviezli mi 125-ku zo zemianskych a 300-ku z nemecka....
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod Ivan » Pon 09. Feb 2009 15:06:31

Tiaž nesúhlasim s názorom ,že kvalita je rovnaká!
mne ytong vozili na 3 krát liazkou,na prvom aute bol ytong z nemecka dalšie dve autá slovenský, no je tam rozdiel.
ten nemecký bol nejaký hustejší a pevnejší,nevážil som ich ale bolo to poznať pri pílení (rovnaká pevnostná trieda)
som rád že nemecký prišiel prvý a mám z neho prvé dva čáry 8-)
Ivan
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Štv 11. Dec 2008 21:34:36
Bydlisko: HC
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod vvv » Pon 09. Feb 2009 16:34:32

Moje skusenossti z praxe. Obvod ytong 375 - vyroba v nemecku presne na desatiny mm, tenka vrstva lepidla, ako som polozil, tak zapadla do perodrazky, jednoducho krasa. Nosne priecky 250 - made in Slovakia (myslim, ze Kostolany), nepresnost hlavne v horizontalnej rovine ( zakrivenie - prehnute ako luk), ovela viac lepidla, pripadne pracnejsie brusenie po kazdom rade umocnene vyssou pevnostou tvarnice. Sam zakladaci majster ma na to upozornil, ze nemecke vyrobky su neporovnatelne presnejsie. K tym poliakom, poznam pripad, ze chlapik kupil SOLBET a po druhom rade (prvy ide tak ci tak na maltu) musel zacat murovat na klasicku maltu, pretoze na tenku vrstvu lepidla sa to nedalo kvoli nepresnym rozmerom. Prieckovy (125) som mal tiez zo Slovenska a tam problem z presnostou tiez nebol.
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod martin1 » Pon 09. Feb 2009 22:12:13

najprv oervim tu kvalitu, ale je to xella obe, taka firma by mala dbat na rovnaku kvalitu, co uz. iba roxory a kari sa z polska vozit neoplatia, ale to madarsko by stalo este za pokus, je to do ba na kusok a forint je rovnako ako zloty v keli. mozno som aspon niekoho inspiroval, ze sa nad tymtro treba zamysliet.
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod kozojed » Uto 10. Feb 2009 23:24:32

ak sa pozries na http://www.stavebninycasta.sk/ytong.html tak tam najdes aj nieco take: citujem: UPOZORNENIE!!! YTONG ZVIŠUJE CENY O cca +5% KTORÉ PRÍDU DO PLATNOSTI OD 1.3.2009. OBJEDNÁVKY V STARÝCH CENÁCH YTONG PRÍMA DO ZATIAL 13.2.2009 !!!

tazko povedat ci sa jedna o vtip, alebo co ..... tak hor sa rychlo nakupujme :shock:
kozojed
 
Príspevky: 90
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:46:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod martin1 » Str 11. Feb 2009 0:38:16

ja mam info ze xella minimalne nebude menit tento rok ceny ytongu, tie stavbniny v castej by som nebral ako nieco co udava tren v SR :)
inak som chcel este dodat, ze po preratani setkeho musim zdvihnut v rozpocte vydavky na kuchynu, kupelnu a wc a to zo 100 tis na 150 tis.
inka pozeral som do podrobna aj tie dvere, jedny pekne vnutorne s prislusentvom vyjdu v pohode na 2 litre, masiv, zarubna pravda drevena je draha, dam asi kovovu, ta je za 8 kil, takze 8 dveri vutornych spolu 25 litrov, k tomu vchodove za 20 litrov (da sa uz v celku kvalita, aj ked nie spicka) a rozpocet na dvere 50 mam ok, nie ako ma tu niektori strasili...este vidim stale riziko v streche, tych rozpocetovanxh 100-tis. v najblizsich dnochdoplnim, idem sa stretnut so strecharmi
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod vvv » Str 11. Feb 2009 8:31:23

Tiez mi minuly tyzden prisla SMS z "mojich" stavebnin, ze xella od 1.3. dviha ceny o cca 5 percent, ak nieco chcem dokupit, tak to mam rychlo objednat.
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod MiroM » Str 11. Feb 2009 8:45:06

martin1 píše:ja mam info ze xella minimalne nebude menit tento rok ceny ytongu, tie stavbniny v castej by som nebral ako nieco co udava tren v SR :)
inak som chcel este dodat, ze po preratani setkeho musim zdvihnut v rozpocte vydavky na kuchynu, kupelnu a wc a to zo 100 tis na 150 tis.
inka pozeral som do podrobna aj tie dvere, jedny pekne vnutorne s prislusentvom vyjdu v pohode na 2 litre, masiv, zarubna pravda drevena je draha, dam asi kovovu, ta je za 8 kil, takze 8 dveri vutornych spolu 25 litrov, k tomu vchodove za 20 litrov (da sa uz v celku kvalita, aj ked nie spicka) a rozpocet na dvere 50 mam ok, nie ako ma tu niektori strasili...este vidim stale riziko v streche, tych rozpocetovanxh 100-tis. v najblizsich dnochdoplnim, idem sa stretnut so strecharmi

Tych 150tis. je uz lepsich, ale stale to bude podstandard. Plechove zarubne, ak ti to vyhovuje? Manzelka suhlasi s plechacmi? Moja by ma hnala...... Vchodove za 20 budu obycajne plastove so sklenenou vyplnou.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod martin1 » Str 11. Feb 2009 13:27:57

plechove zarubne su podla mna v poho, ved zarubnu ani neni vidno a ked sa pekne natrie, vchodove za 20 az 25 (aj so zaribnou) nie su zakladne, nebude to obycajny plast s okienkom, taky obycajny plast s okienkom vchodove stoja 5 litrov...pozri napr. toto http://www.adlo.sk/index.php?id=59&lg=sk&pgc=32, komplet sa zmestim isto do 25-litrov, samotne dvere v tejto triede jedny z drahsich vyjdu na 15-tis. k tomu montaz, zarubna, zamykanie, do 25-ist, su tam riadne zeleza, aky plast? niektorym sumam co tu uvadzate nerozumiem, niektori su tu zjavne v baliku, tak kupuju luxus a vsetko ostatne zhadzuju...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod MiroM » Str 11. Feb 2009 15:17:57

martin1 píše:plechove zarubne su podla mna v poho, ved zarubnu ani neni vidno a ked sa pekne natrie, vchodove za 20 az 25 (aj so zaribnou) nie su zakladne, nebude to obycajny plast s okienkom, taky obycajny plast s okienkom vchodove stoja 5 litrov...pozri napr. toto http://www.adlo.sk/index.php?id=59&lg=sk&pgc=32, komplet sa zmestim isto do 25-litrov, samotne dvere v tejto triede jedny z drahsich vyjdu na 15-tis. k tomu montaz, zarubna, zamykanie, do 25-ist, su tam riadne zeleza, aky plast? niektorym sumam co tu uvadzate nerozumiem, niektori su tu zjavne v baliku, tak kupuju luxus a vsetko ostatne zhadzuju...


Oblozkove zarubne su luxus? Vstavany zachod su luxus? Drevena, resp. laminatova podlaha je luxus?
Ja si pod pojmom luxus predstavujem nieco ine. Ako som pisal, pokial ti vyhovuje tento standard(resp. podstandard), nech sa paci.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod juve » Str 11. Feb 2009 15:18:45

martin1 píše:jedny pekne vnutorne s prislusentvom vyjdu v pohode na 2 litre, masiv, zarubna pravda drevena je draha, dam asi kovovu, ta je za 8 kil,


Teda snažil som sa ušetriť pri stavaní domu nejakú tú korunu ale toto je moc.Za 2 litre masív dvere a k tomu plechovú zárubňu.....

Ja som dával v rámci šetrenia dýhované dvere s obložkovou zárubňou celkom 14 ks , kus za cca 6 tis Sk a teraz ľutujem ,že som nedal niečo lepšie.

Veď to staviaš pre seba.Po nasťahovaní za cca 5 mesiacov z teba opadne eufória z nového domu a budeš si niektoré unáhlené rozhodnutia vyčítať
juve
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:52:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod martin1 » Str 11. Feb 2009 17:59:37

MiroM píše:
Oblozkove zarubne su luxus? Vstavany zachod su luxus? Drevena, resp. laminatova podlaha je luxus?
Ja si pod pojmom luxus predstavujem nieco ine. Ako som pisal, pokial ti vyhovuje tento standard(resp. podstandard), nech sa paci.


dobre, zarubne mozu byt aj drevene, ale nemusia byt zase za sestku, pozeram na nete komplety drevne - masiv dvere a zarubne za trojku v poho, nic o vstavanom zachode, ci lamin. podlahe som nehovoril. pri luxuse som narazal na to ze ak napisem ze vybral som si vchodove dvere za 25, tak niekto napise, ze to budu plastove s malym okienkom...
podla mna je luxus si davat kupelnu za 100 litrov, ci kuchynu za 200 litrov, ako tu niektori pisali, ak clovek nekupuje v ba, ale v regionoch - ja napr. budem brat takmer vsetko od ruzomberka a tak bvyuzivat aj miestnych zivnostnikov, tak zisti ze ceny su dost rozdielne pri porovnatelnej kvalite. Ako luxus vidim vchodove dvere za 50 litrov, ked jasne vidno ze za 25 su na trhu velmi dobre bezpecnostne dvere...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod MiroM » Str 11. Feb 2009 23:22:03

juve píše:Veď to staviaš pre seba.Po nasťahovaní za cca 5 mesiacov z teba opadne eufória z nového domu a budeš si niektoré unáhlené rozhodnutia vyčítať


Toto si napisal presne. Toto som sa mu snazil cely cas povedat.

martin1 píše:dobre, zarubne mozu byt aj drevene, ale nemusia byt zase za sestku, pozeram na nete komplety drevne - masiv dvere a zarubne za trojku v poho, nic o vstavanom zachode, ci lamin. podlahe som nehovoril. pri luxuse som narazal na to ze ak napisem ze vybral som si vchodove dvere za 25, tak niekto napise, ze to budu plastove s malym okienkom...
podla mna je luxus si davat kupelnu za 100 litrov, ci kuchynu za 200 litrov, ako tu niektori pisali, ak clovek nekupuje v ba, ale v regionoch - ja napr. budem brat takmer vsetko od ruzomberka a tak bvyuzivat aj miestnych zivnostnikov, tak zisti ze ceny su dost rozdielne pri porovnatelnej kvalite. Ako luxus vidim vchodove dvere za 50 litrov, ked jasne vidno ze za 25 su na trhu velmi dobre bezpecnostne dvere...


Ja som sa snazil setrit na materialy na hrubu stavbu (nie za cenu znizenia kvality), ale zhananim, vybavovanim, mnoho materialu bez papiera, pre mnohe veci som nelenil vycestovat do Ciech. Napr. taky komin mam za menej ako 10litrov, nedal som schiedel alebo prespor za 30 litrov(naco mi je murovacia sablona, naco mi je prilozeny navod, naco mi je original kominova hlavica, ked mi ju klampiar vyrobi za zlomok ceny z titanzinku a ostatne blbosticky co pribaluje schiedel ku kominu). Kvalitu komina robia keramicke tvarovky a tie co mam su kvalitne.
To su veci, ktore nie su vidno.
Ale na takych veciach, na ktore budes cumiet cely zivot, na tom nesetrim. Niektore vypinace mam kovove Legrand Galea, mohol som dat nejake za 70Sk, ale dal som 6x drahsie, budem ich pouzivat a pozerat sa na ne den co den. Takto je to aj s dlazbou, dverami, umyvadlom, vanou, WC..............
Aby ti naozaj v buducnosti nebolo luto,ked sa budes pozerat na plechove zarubne(kde uz po boku bude opadana omietrka), ze si mohol viacej pustit zilou a kupit predsa len lepsie interierove dvere.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Kôš

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron