Pokládka zámkovej dlažby na betón

Pokládka zámkovej dlažby na betón

Poslaťod Stevo243 » Str 30. Júl 2014 13:30:02

Potreboval by som poradiť ohľadom ukladania zámkovej dlažby na betónovú plochu.
Mám vybetónované chodníky a príjazdovú cestu do garáže už cca 1. rok a chcel by som na ňu položiť zámkovú dlažbu. Uvažoval som nad hrúbkou 40 mm na chodníky a 60 mm na pásy pod auto. Betónová plocha je hrubá 80 mm, vyspádovaná a každé 2 m mám v obrubníku vyvŕtané odvodňovacie diery z dôvodu odtoku vody z betónovej plochy.
Akú hrúbku a typ podkladu by som mal použiť?
Stretol som sa už s rôznymi názormi a niektorý tvrdia že stačí prilepiť flexibilným lepidlom, ďalší ma presviedčajú že mám dať na betón štrkový podklad 04 do hrúbky 10 - 20 mm. Bude to stačiť?
Stevo243
 




Re: Pokládka zámkovej dlažby na betón

Poslaťod igi_bb » Str 30. Júl 2014 23:12:54

spravil by som obrubniky. potom na beton strk frakcia 4-8 v hrubke 5cm - teda klasika co sa dava ako posledna vrtva pod zamkovu dlazbu. nakoniec dlazba, vysparovat, udusat a hotovo.

PS: betonove chodniky predpokladam, ze su v dobrom stave, neprskaju atd. pod auto by som zvazil ci je ten beton dostatocne unosny, t.j. ak na nom uz teraz parkujete autom a nic sa nedeje potom ok.
igi_bb
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 11:25:45
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Pokládka zámkovej dlažby na betón

Poslaťod Maxo » Štv 31. Júl 2014 8:25:29

Urcite by som nelepil, len ak by bola zamkova velkeho formatu ( a aj to by som este dlho premyslal ci lepit). Ak je klasicka zamkova mensieho formatu a vyska dovoli dal by som toho strku 4-8 trocha viac ako 2 cm. Pisete ze obrubniky uz su - kedze v nic mate diery na odvod vody. Ked su obrubniky tak nie je co riesit - vyska je de-fakto urcena. Kolko je beton pod vrchom obrubnika ?
Ak len 8 cm tak asi viac ako 2 cm strku nevyda, zbytocne tu spekulujeme. Ak 10 cm tak je lepsie. 3-4 cm strku + zamkova.
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron