dilatacia anhydritu medzi miestnostami

Re: dilatacia anhydritu medzi miestnostami

Poslaťod pepa » Uto 08. Júl 2014 19:57:02

Naco su ti dilatacie pri anhydrite???
To mas aku velku plochu ked to musis dilatovat?
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat




Re: dilatacia anhydritu medzi miestnostami

Poslaťod matthewcheck » Str 09. Júl 2014 8:09:34

O velkost plochy by v tomto pripade nemalo ist, skor podla technickych listov poterov a prispevkov vyssie sa v dvernych prechodoch dilatacie robit maju ...
Robili sme ale dilatacie v ramci obyvacko-kuchyno-chodby ktora ma samo o sebe na dlzku nejakych 15m, tam sme to oddilatovat museli ...
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: dilatacia anhydritu medzi miestnostami

Poslaťod pepa » Str 09. Júl 2014 8:45:05

Na dilatacie anhydritu sa nazory dost roznia. Vyrobca sa samozrejme v technickom liste chrani. Realita je vsak taka ze bezny rodinny dom sa nedilatuje medzi miestnostami. Ja mam dve podlazia po asi 70m2 a ziadne dilatacie a je to tak dobre aj po rokoch. Ak by bol problem tak by sa prejavil uz na zaciatku ked som poter prehrieval az na 45C. Nikdy viac uz taku teplotu nemal. Normalne zatepleny dom potrebuje malo tepla z podlahy a teplota podlahy mi asi nikdy nestupne na viac ako 28C. Cize teplotna roztaznost sa normalne pohybuje medzi nejakymi 20-26C a to su minimalne pohyby...

Alle tvojich 15m je uz dost. To by som mozno dilatoval. Lenze mas rurky v chranickach? V mieste zlomu bude na ne velky tlak. Len jednoduche narezanie poteru ti asi problem nevyriesi. A dilatacia ti zase moze robit vyskove problemy. Ludia sa casto na diskusiach stazuju ako im v mieste dilatacii praska dlazba alebo laminatka. Pripadne sa im len odlepuju dlazdice. Ak musis dilatovat, treba to mat premyslene cele dopredu. Neskor budes len nasobit problemy. A majster s ucnovkou ti v tom tazko pomoze, on vie robit a nie rozmyslat...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: dilatacia anhydritu medzi miestnostami

Poslaťod matthewcheck » Str 09. Júl 2014 11:51:18

Rurky su v chranickach, aj pod dverami, s tymto by teda problem nemal byt ...

Otazne teda je co je pravdepobodnejsie, ci dojde k poruche spojenej s prasknutym poterom sposobenym chybajucou dilataciou alebo k problemom sposobenych dilataciou samotnou (co by v prvom pripade bolo podstatne horsie, kedze dlazba v okoli dilatacie by dilatovana nebola). Myslim ale ze rada pana z Cemixu znela celkom rozumne ... a dilatacia bude aj nebude ...

@pepa/@all vidite v tom nejaky problem ak by sa narezala skara do hlbky 1-1,5cm v mieste chybajucej dilatacie? predpokladam ze na mieste dilatacie by sa to potom aj vhodne osetrilo - pod dverami by nemal byt problem s prechodovymi listami, tak ci tak sa tam vacsinou budu oddelovat 2 rozne typy podlahovych krytin (dlazba/ina dlazba, dlazba/plavacka, ...)
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: dilatacia anhydritu medzi miestnostami

Poslaťod joko » Str 09. Júl 2014 19:51:56

To Pepa: Horeuvedená plocha je prekrytá so 4-mi okruhmi, a s 3-mi dilatačnými zónami, všetky rúry cez dilatačné zóny sú v chráničkách, otázka je však o tom, že ak na celú plochu pôjde dlažba, čo to spraví s dlažbou na tých troch zónach. Podľa mňa tie dilatačné špáry tam mali - (mohli) byť. Prosím poraď. :o
To Matthev:
Polohy rúr cez dilatačné špáry presne vieš, ( pri okne cca 40 , 80 a 120 cm) a ďalej už môžeš veselo rezať drážku aj hlbšie. cez potrubie by som ja nerezal. Teória o 10 - 15 mm prekrytia v praxi nemusí byť pravdou, a prerezaná podlahovka na 6 rúrach Ťa asi nepoteší. Ak to praskne, tak to praskne k oknu cez cháničky. Je to škoda. :nie:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: dilatacia anhydritu medzi miestnostami

Poslaťod pepa » Str 09. Júl 2014 20:17:36

Joko jaksi neviem k comu sa mam vyjadrit...

Matthew ja mam hrozu z toho rezania poteru priamo nad podlahovkou. To moze skoncit ovela horsie ako to mas teraz. Skor sa zamysli nad tym akej energetickej triedy stavas dom. Ci nepridas este nejake izolacie. Cim menej budes kurit, tym menej bude fungovat teplotna roztaznost a tym menej ta budu trapit dilatacie...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: dilatacia anhydritu medzi miestnostami

Poslaťod joko » Štv 10. Júl 2014 11:18:54

Tak aby sme to uzatvorili:
tú podlahovku som pokladal ja. Použil som cca 50 metrov chráničky na celý dom. Konkrétna plocha obývačka - kuchyňa - schodisko - chodbička a zádverie v kuse, o ploche hovorme cca 80 m2, je na prízemí. Ja som to delil na 6 samostatne oddilatovaných plôch. Po mňe však došli iný "odborníci", ktorí ignorovali tieto dilatačné zóny, plochu oddilatovali na jednom mieste, zbytok (cca 65 m2, 4 neoddilatované plochy) vyliali v kuse.
To Pepa: písal si :
" A majster s ucnovkou ti v tom tazko pomoze, on vie robit a nie rozmyslat... "

Preto som Ťa prosil, ako vzdelanejšieho, " Prosím poraď " . ( Ja mám iba učňovku, a gymnázium popri zamestnaní a jeden semester VŠ.) :(
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: dilatacia anhydritu medzi miestnostami

Poslaťod theb » Štv 10. Júl 2014 12:43:12

Ja sa vyjadrim skor k tym prechodom, zial dilatacie anhydritu nemam nastudovane.

Ak budes robit dilatacie, tak prechod materialov bud oddelit prislusnou prechodovou listou.
Ak to bude iba dlazba, tak bud spravit sparu nad dilataciou a sparu vysilikonovat (nie sparovat), alebo ked bude vychadzat cez dilataciu, tak jednu stranu prilepit lepidlom, druhu silikonom nech to ma kde dilatovat, spara na tej strane opat silikon.


Ad: A tiez by som sa obaval rezania nad podlahovkou, predsa, len ked prisli zaliat poter "majstri" tak okrem Jokovych dilatacii mohli vyhodit aj niekolko uchytnych spon a potom bude rurka inde ako 3.5 cm pod vrchom poteru.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: dilatacia anhydritu medzi miestnostami

Poslaťod pepa » Štv 10. Júl 2014 18:17:34

Joko v tom pripade si myslim ze je to ok. Velku plochu ma rozdelenu a zvysok anhydrit zvladne. Ako som pisal, ja nemam ziadne dilatacie a zatial ziadne problemt necitim. Anhydrit nie je beton, nema taku velku roztaznost.
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat




Predchádzajúci

Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron