mam v dome ethernet, co s nim? (rady, tipy)

Re: mam v dome ethernet, co s nim? (rady, tipy)

Poslaťod theb » Pon 30. Jún 2014 14:00:45

Az tak cierno by som to s tym AC nevidel. traja najblizsi susedia, ak sa vedia dohodnut, tak mozu fungovat uplne bez rusenia a to ratam s pasmom 160 MHz.

A myslim, ze nebudes potrebovat vacsi prienik ako svoje najblizsie okolie susedov na to, aby ste sa dohodli, kto bude ktore pasmo vyuzivat, ci?
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat




Re: mam v dome ethernet, co s nim? (rady, tipy)

Poslaťod ... » Pon 30. Jún 2014 14:06:56

opek: tak bud rad ze ti to teraz vyhovuje a ked prestane budes riesit nieco ine... okolo roznych radii a ich vyuzitim na datove prenosy sa pohybujem uz vyse 15 rokov a videl a zazil som uz vselico... a ked sa vedla teba usadi sused co sa bude trosku hrat a zrazu ti nic poriadne nepojde spomen si (DoS utok voci volne dostupnym zariadeniam pracujucim v bezlicencnych pasmach je dost trivialne spravit.... a niekedy to nemusi byt ani zamer...)

ja som v ramci domu take ani velmi neskusal, ale zeleza v betone mam dost, aj vzajomne prepojeneho (faradayova klietka) a uzemneneho a je vidno aj pri mobiloch za maju trosku problemy na od mesta odlahlejsej strane domu...

a este plz skus rozlisovat medzi modulacnou rychlostou a tym co realne vidis ako prenosovu rychlost ked nieco kopirujes; rychlost prenosu dat pri wifi a jeho klonoch sa bude v idealnom pripade pohybovat niekde na urovni 45-55% modulacnej rychlosti; zvysok vyzerie rezia (kontrolne ramce, hlavicky a pod.); pri ethernete je toto cislo niekde okolo 92%...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: mam v dome ethernet, co s nim? (rady, tipy)

Poslaťod k+k » Pon 30. Jún 2014 14:57:41

opek píše:Má ešte význam ťahať ethernetové káble, keď WIFI 802.11ac beží na 1,3 Gbps (teoreticky až 3,47 Gbps)... Nestojí síce pár €, ale myslím, že to o chvíľu bude všade... Vývoj ide kua rýchlo... :drink

Ma :) Dnes akurat idem tahat.
Dovod: detska izba na poschodi, najdalej od rootra, utlm cez keramicky strop so zelezom ako svina, rychlost kolise od par B po max 1MB. Tiez som si myslel, ze ved wifi ten komp zachrani. A nepodarilo sa. Kabel to isti. :ano:
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: mam v dome ethernet, co s nim? (rady, tipy)

Poslaťod pepa » Pon 30. Jún 2014 21:02:37

No jo, kabel je kabel... Tiez som si to myslel a natahal som vsade kable. Bohuzial ich najvacsi problem je, ze su cim dalej tym menej pouzitelne. Posledny velky stacionarny comp uz opustil tento dom. Notebooky nas vobec nebavi zapajat do kabelaze, takze vsade len wifi. O tabletoch a smartfonoch ani nehovorim. Jedine zariadenie co je na kabli je tv. A ten wifi router. So starsim modelom s jednou antenkou som nemal dobry signal v dome, ale ten 3 antenkovy mimo model mi uz dava vsade velmi dobry signal ci to je na poschodi, na zahrade alebo v garazi. Wifi ma buducnost, wifi je zaklad, kabel je len kabel...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: mam v dome ethernet, co s nim? (rady, tipy)

Poslaťod k+k » Uto 01. Júl 2014 9:14:54

Ano, kabel je kabel ...
Doma mam dva stolne PC, jeden z nich som poriesit nevedel, lebo prilis velke tlmenie.
Druha vec, co cez WIFI neporiesim je magio. Takze ano, kabel je kabel :)
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: mam v dome ethernet, co s nim? (rady, tipy)

Poslaťod petob » Uto 01. Júl 2014 9:26:19

pepa píše:No jo, kabel je kabel... Tiez som si to myslel a natahal som vsade kable. Bohuzial ich najvacsi problem je, ze su cim dalej tym menej pouzitelne. Posledny velky stacionarny comp uz opustil tento dom. Notebooky nas vobec nebavi zapajat do kabelaze, takze vsade len wifi. O tabletoch a smartfonoch ani nehovorim. Jedine zariadenie co je na kabli je tv. A ten wifi router. So starsim modelom s jednou antenkou som nemal dobry signal v dome, ale ten 3 antenkovy mimo model mi uz dava vsade velmi dobry signal ci to je na poschodi, na zahrade alebo v garazi. Wifi ma buducnost, wifi je zaklad, kabel je len kabel...


tak to mas stastie..ja mam stary dom s poctivymi zelezobetonovymi panelmi ako strop a mam 2 AP a aj tak mam problem s dosahom signalu v rohovej izbe..takze dcera ma notebook aj tak na kabli, lebo wifi je nespolahlive
petob
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Štv 22. Júl 2010 11:07:06
Bydlisko: Kosice
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: mam v dome ethernet, co s nim? (rady, tipy)

Poslaťod MartinH » Uto 01. Júl 2014 10:07:41

petob píše:tak to mas stastie..ja mam stary dom s poctivymi zelezobetonovymi panelmi ako strop a mam 2 AP a aj tak mam problem s dosahom signalu v rohovej izbe..takze dcera ma notebook aj tak na kabli, lebo wifi je nespolahlive


To sa da riesit jednoduchym opakovacom signalu. Vola sa niekde repeater a niekde extender. Cena okolo 20€.

Ina moznost je mat 2x wifi access point s rovnakym SSID a heslom v roznych castiach domu, ale rucne na nich nastavit rozne vysielacie kanaly (frekvencie). Potom je vsak problem s roamingom pri prechode z jednej casti domu do druhej.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: mam v dome ethernet, co s nim? (rady, tipy)

Poslaťod petob » Uto 01. Júl 2014 10:57:06

MartinH píše:
petob píše:tak to mas stastie..ja mam stary dom s poctivymi zelezobetonovymi panelmi ako strop a mam 2 AP a aj tak mam problem s dosahom signalu v rohovej izbe..takze dcera ma notebook aj tak na kabli, lebo wifi je nespolahlive


To sa da riesit jednoduchym opakovacom signalu. Vola sa niekde repeater a niekde extender. Cena okolo 20€.

Ina moznost je mat 2x wifi access point s rovnakym SSID a heslom v roznych castiach domu, ale rucne na nich nastavit rozne vysielacie kanaly (frekvencie). Potom je vsak problem s roamingom pri prechode z jednej casti domu do druhej.


no extender mi je na figu ked nemam signal....prave preto mam 2 AP

ako sa hovori, obuvnik chodi bosy...ja som clovek co sa zivi navrhom pocitacovych sieti, preto je logicke ze u mna doma mam s tym problemy :D
petob
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Štv 22. Júl 2010 11:07:06
Bydlisko: Kosice
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: mam v dome ethernet, co s nim? (rady, tipy)

Poslaťod ... » Uto 01. Júl 2014 12:12:46

petob píše:no extender mi je na figu ked nemam signal....prave preto mam 2 AP

ako sa hovori, obuvnik chodi bosy...ja som clovek co sa zivi navrhom pocitacovych sieti, preto je logicke ze u mna doma mam s tym problemy :D


tak to si ale len teoretik... ja sa zivim ich prevadzkou, takze som sa snazil pri navrhu vyhnut problemom ktore prinasa zivot :-)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: mam v dome ethernet, co s nim? (rady, tipy)

Poslaťod petob » Uto 01. Júl 2014 12:21:53

... píše:
petob píše:no extender mi je na figu ked nemam signal....prave preto mam 2 AP

ako sa hovori, obuvnik chodi bosy...ja som clovek co sa zivi navrhom pocitacovych sieti, preto je logicke ze u mna doma mam s tym problemy :D


tak to si ale len teoretik... ja sa zivim ich prevadzkou, takze som sa snazil pri navrhu vyhnut problemom ktore prinasa zivot :-)


tak som sa zle vyjadril, aj ja sa zivim prevadzkou a servisom..ale holt stary dom je stary dom, niektore veci proste neurobis - ked raz signal cez strop neprejde, tak ho neukecas...
petob
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Štv 22. Júl 2010 11:07:06
Bydlisko: Kosice
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: mam v dome ethernet, co s nim? (rady, tipy)

Poslaťod pepa » Uto 01. Júl 2014 21:05:19

petob píše:tak to mas stastie..ja mam stary dom s poctivymi zelezobetonovymi panelmi ako strop a mam 2 AP a aj tak mam problem s dosahom signalu v rohovej izbe..takze dcera ma notebook aj tak na kabli, lebo wifi je nespolahlive


Sa tvaris ja keby som ja nemal zelezobeton v strope. Sak snad nemam postaveny poschodak zo sadrokartonu. Mam v strope zelezobeton a na tom mam este dalsiu vrstvu podlahovky. A v mojom pripade je este problem aj v tom, ze mam router umiestneny pod betonovym schodiskom. Stary router mal s tym fakt problem a na poschodi v niektorych miestach nebol signal vobec ziadny. Ale novy router je na tom ovela lepsie, musel som vsak kazdu antenku otocit inym smerom, potom sa signal vyrazne zlepsil. A to som bol pripraveny hodit do neho alternativny firmware ddwrt alebo openwrt a zvysit vyzarovaci vykon, lebo v EU su routre umelo nastavene na nizsi vykon. Ale cuduj sa svete, nie je to vobec potrebne a wifi slape bez problemov ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat




Predchádzajúci

Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť