najlacnejsie moznosti hrubej stavby RD

najlacnejsie moznosti hrubej stavby RD

Poslaťod virsik » Ned 29. Jún 2014 16:08:41

Zdravim Vas stavebnici, chcem sa Vas tu spytat ake su moznosti, aby som dokazal postavit RD o ploche cca 130m2 za co najlacnejsie peniaze.
Zaujima ma hlavne technologia materialov na hrubu stavbu domu, napr drevostavba, tehlova stavba, beton...?
Pytam sa to preto lebo som nasiel na nete domy Josepha Eichlera ktory v 60tych rokoch minuleho storocia staval hromadne lacne domy pre finance slabsiu vrstvu obyvatelstva. Tieto jeho domy boli z mojho pohladu velice pekne, moderne, skladali sa z drevenej konstrukcie a vacsiu cast domu tvorili presklenene okna. Myslite si ze to by mohla byt cesta ako usetrit pri vystavbe domov?
Dakujem za Vase poznatky...
virsik
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned 29. Jún 2014 16:03:17
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: najlacnejsie moznosti hrubej stavby RD

Poslaťod Ludo » Ned 29. Jún 2014 18:18:36

ked vlastnis, alebo aspon mas podiel v nejakom urbarskom zdruzeni co vlastnia les
a mas bratranca co ma gater na pile
tak drevostavba je najlacnejsia stavba pre teba :P

ale ak ma bratranec betonarku - potom je to ine :roll:

o co ide v podstate:
-co najjednoduchi podorys-bez vyklenkov a veziciek
-co najtensie a najlacnejsie murivo na obvodove steny - pre jedneho su to tehly z tehelne odvedla, pre ineho ytong, pre dalsieho tvarnica z nedalekeho polska ci madarska, atd.....-jasne ze potom to dobre izolovat lacnym eps
-putova strecha
a v takomto pripade je mozne postavit hrubu stavbu ozaj za babku
teda ak by som mal stavat lacny dom, staval by som tak, ako som ti napisal :drink

S týmto príspevkom autora Ludo súhlasil
tomas g
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: najlacnejsie moznosti hrubej stavby RD

Poslaťod kriloter » Ned 29. Jún 2014 20:38:46

Neviem, ci sa da jednoznacne povedat, co je najlacnejsie. Myslim ale, ze na drevo mozes rovno zabudnut, aj ked poznam jednu dievcinu, co s muzom postavili montovanu drevostavbu :-). Kazdy material ma nejake svoje pre a proti, ale plati, co najtensie a najlacnejsie obvodove murivo. Ja mam z betonovych vibrolisovanych tvarnic, myslim, ze nic lacnejsie nie je, ale ma to zas dalsie suvislosti. Ono, tvarnice na hrubu stavbu su v podstate pri celom objeme zanedbatelna polozka.
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: najlacnejsie moznosti hrubej stavby RD

Poslaťod mp1 » Pon 30. Jún 2014 6:41:43

na "filipovi" máš odpoveď: myslím, že to boli drevostavby a neboli pre chudobnejších ale pre strednú triedu a boli lacnejšie oproti murovaným stavbám (tie si tam málokto dovolí aj teraz) http://www.artmuseum.cz/umelec.php?art_id=1510
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat





Späť na Montované stavby a stavby na kľúč

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron