Pripojiť alarm na PCO?

Pripojiť alarm na PCO?

Poslaťod MartinH » Pia 20. Jún 2014 18:26:02

PCO = Pult centrálnej ochrany.

Kto sa príde pozrieť, keď ste preč na dovolenke a alarm sa aktivuje? Predsa ľudia z PCO :ano:
Kto môže byť dohodnutý s podsvetím? Predsa ľudia z PCO :nie:

S týmto príspevkom autora MartinH súhlasil
jan45
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: Pripojiť alarm na PCO?

Poslaťod MartinH » Pia 27. Jún 2014 9:57:34

Dúfal som, že niekto znalý problematiky napíše pár riadkov.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Pripojiť alarm na PCO?

Poslaťod marko182 » Pia 27. Jún 2014 12:24:52

S PCO ti sice neporadim. Ale ja mam taketo veci vyriesene so susedmi. Maju kluc od domu, maju kod od alarmu.
Zatial sice ste nebyvame, zato poplach sme uz mali dvakrat. Prvy krat to bol nejaky vtak, ktory vletel dovnutra, kym nebolo uzavrete podkrovie. Druhy krat omietkari, ktori mi "zabudli" spomenut, ze sa chystaju robit dlhsie.
V oboch pripadoch isiel sused, vypol sirenu, skontroloval a napisal mi SMS, nech nemam obavy, ze vsetko je ok.

Takto to mame navzajom vyriesene so vsetkymi na nasej ulici. A zatial to funguje na 100% :ano:

Vo vseobecnosti by som este povedal, ze doma zasadne nedrzim ziadne velke cennosti, hotovost a pod. Ked uz by nas niekto chcel vykradnut, tak kvoli TV, laptopu a nejakym drobnym spotrebicom sa mu to asi moc neoplati. Ked nas pred par rokmi vykradli, tak urobili skodu za asi €1000. Neviem, ake su teraz poplatky za pripojenie na PCO, niekde som cital okolo €50 mesacne, ale neviem, ci je to pravda. Ak je to tak, tak to vychadza €600 rocne. Takze s trochou ironie mozem povedat, ze naklady by sa vyrovnali, ak by nas vykradali zhruba kazdy rok a pol.
Neodhovaram, len davam na zvazenie.
Fire walk with me...
marko182
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Ned 07. Jún 2009 13:52:44
Dal súhlas: 19 krat
Dostal súhlas: 16 krat

Re: Pripojiť alarm na PCO?

Poslaťod atik » Str 05. Nov 2014 10:42:38

Ja som mal firemné prevádzky kedysi pripojené na PCO, ktorú prevádzkovala polícia. Fungovanie a spolupráca bola naozaj perfektná. Po zmene zákona - za ministra Krejčího - sa volal tuším ten pán - sa súkromné objekty odpájali od PCO prevádzkovaným Políciou, nakoľko polícia už nemala činnosť PCO a monitorovanie stanovenú v zákone!!! :dash Prebrali to súkromné bezpečnostné firmy. Moja skúsenosť s nimi bola katastrofálna, tak som PCO odpojil a zabezpečil ochranu ináč. Neviem o tom, či teraz polícia prevádzkuje nejaké pulty. Treba pozrieť, že firma, ktorá ponúka zmluvu na monitorovanie cez PCO má ako poriešené výjazdové skupiny, ich počet, rýchlosť, kvalitu, kapacitu, informovanosť, právne záruky, poistenie ....atď...atď. . Platiť niekomu len za pocit bezpečia je pre bohatých. Dnes je technických možnosti skutočne dosť, ako monitorovať objekt aj bez PCO /kamerové systémy, gsm, gps / a v prípade narušenia tam poslať políciu.
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat





Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron