Stlacene chranicky?

Stlacene chranicky?

Poslaťod kriloter » Ned 30. Mar 2014 21:20:23

Bry vecer, idem asi len skonstatovat ... Neviem, kde sa stala chyba, mozno to chcelo pevnejsie chranicky. Chcel som tento vikend zatiahnut privodny kabel do chranicky a nejde to. Myslim, ze je chranicka stlacena. Je zakopana v zemi, na tom vrstva zhutneneho kamena, vyrovnavaci beton, xps, zb zakladova doska. Tazko odhadnut, co sa stalo, tipujem to na stlacenie pri hutneni kamena. Navela sa mi podarilo prepchat tenky drot, vzdy to vsak zadrhavalo na rovnakych dvoch miestach. Ale zatiahnut 10nu kabel uz samozrejme neslo ... Ach jo ...

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat




Re: Stlacene chranicky?

Poslaťod ... » Pon 31. Mar 2014 9:20:41

kriloter píše:Bry vecer, idem asi len skonstatovat ... Neviem, kde sa stala chyba, mozno to chcelo pevnejsie chranicky. Chcel som tento vikend zatiahnut privodny kabel do chranicky a nejde to. Myslim, ze je chranicka stlacena. Je zakopana v zemi, na tom vrstva zhutneneho kamena, vyrovnavaci beton, xps, zb zakladova doska. Tazko odhadnut, co sa stalo, tipujem to na stlacenie pri hutneni kamena. Navela sa mi podarilo prepchat tenky drot, vzdy to vsak zadrhavalo na rovnakych dvoch miestach. Ale zatiahnut 10nu kabel uz samozrejme neslo ... Ach jo ...

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku


a co si pouzil ako chranicku ?
(inac ked poznas miesta kde to "drhne" tak aspon vies kde mas kopat a nemusis rozhrabat celu dlzku....)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Stlacene chranicky?

Poslaťod kriloter » Pon 31. Mar 2014 10:05:31

... píše:
kriloter píše:Bry vecer, idem asi len skonstatovat ... Neviem, kde sa stala chyba, mozno to chcelo pevnejsie chranicky. Chcel som tento vikend zatiahnut privodny kabel do chranicky a nejde to. Myslim, ze je chranicka stlacena. Je zakopana v zemi, na tom vrstva zhutneneho kamena, vyrovnavaci beton, xps, zb zakladova doska. Tazko odhadnut, co sa stalo, tipujem to na stlacenie pri hutneni kamena. Navela sa mi podarilo prepchat tenky drot, vzdy to vsak zadrhavalo na rovnakych dvoch miestach. Ale zatiahnut 10nu kabel uz samozrejme neslo ... Ach jo ...

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku


a co si pouzil ako chranicku ?
(inac ked poznas miesta kde to "drhne" tak aspon vies kde mas kopat a nemusis rozhrabat celu dlzku....)


kopoflex

no neviem si celkom predstavit, ako by som sa k tym zadrhnutym miestam pod zakladovou doskou dostal a ako to opravil, skor musim hladat nahradne riesenie ...
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Stlacene chranicky?

Poslaťod bladerunner » Pon 31. Mar 2014 12:09:42

kriloter píše:........ Je zakopana v zemi, na tom vrstva zhutneneho kamena,.......


piesok???
tebe to uz nepomoze, to vies aj sam, ale druhi by sa mohli poucit.
nedal sa dat hned aj kabel? asi obava z kradeze, co?


Sent from my Nexus 4
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Stlacene chranicky?

Poslaťod kriloter » Pon 31. Mar 2014 13:06:06

bladerunner píše:
kriloter píše:........ Je zakopana v zemi, na tom vrstva zhutneneho kamena,.......



piesok???
tebe to uz nepomoze, to vies aj sam, ale druhi by sa mohli poucit.
nedal sa dat hned aj kabel? asi obava z kradeze, co?


Sent from my Nexus 4


No tam bol strkopiesok, celkom jemny, ziadne sutre, som to pokladal za ok
https://www.dropbox.com/s/4ncq32uw5ftm9iy/IMAG0022.jpg
Hej, nedaval som ho tam kvoli vysokej pravdepodobnosti kradeze ...
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Stlacene chranicky?

Poslaťod ... » Pon 31. Mar 2014 13:25:55

ja ako chranicky v zemi pouzivam HDPE rury, po tych by si musel dost jazdit a snazit sa prevalit im stenu aby si bol aj uspesny (jednu taku co som mal hodenu len tak na zemi tak dnes bez problemov obcas pouzivam (na vodu) a to si uzila peknych par desiatok prejazdov nalozenych domiesavacov betonu a pod :-)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Poslaťod kriloter » Sob 05. Apr 2014 17:01:42

Tak sa to po dlhom trapeni podarilo. Nakoniec pomohol opalovaci krem, faktor 30 :-D

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Stlacene chranicky?

Poslaťod Majo 2 » Sob 05. Apr 2014 17:26:16

To je lepsie ako bublifuk ? :shock:
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Poslaťod kriloter » Sob 21. Jún 2014 18:48:42

Tak som dnes skusal prepchavat cez zvysne dve chranicky. Jedna ok, druha ani bohovi. Endoskopicka kamera ukazala, ze je chranicka predsa stlacena. Myslim, ze bola stlacena aj ta prva, akurat sa nam stastne podarilo najst medzierku asi ...

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron