KOPIA - Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Zamknuté témy

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod PALO H » Uto 03. Feb 2009 21:23:14

kaja :ano:
PALO H
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pia 02. Jan 2009 17:19:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod emkac » Str 04. Feb 2009 0:02:28

kaja píše:tu su vsetci v plnke,...

:cry: :cry:
zeby?
skor si myslim, ze ti prachati maju domy nakluc, ti neriesia detaily a pod.
daju pekne milioniky, preberu domcek
to skor my tu hladame ako co najlepsie ale nie draho dostat maximum
kludne aj ja som priklad, ked som si povedal, ze ponuka cca 130K za krb je moc, tak som tu rozvinul temu, studoval som, pytal som sa a pod., a zatial bez obostavby ma to vyslo do 30K, pricom na obostavbu neratam viac ako 20K, kedze kachlicky budu schodiskova dlazba

kaja píše:nenechaj sa znechutit,ak si dostatocne zrucny a vies pocitat da sa...

pozor, je fakt ze ty stavias tiez tvrda svojpomoc, a si na dost nizkych sumach zatial, ale ty stavias pomaly a v klude, martin1 sa chce este tento rok stahovat (pricom este nema zaklady)
a ked je stres, vtedy sa inak stavia, nie je cas na zistovanie, nie je cas na zhananie materialu, neda sa vsetko urobit svojpomocne a pod.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod MiroM » Str 04. Feb 2009 0:09:52

emkac píše:
kaja píše:tu su vsetci v plnke,...

:cry: :cry:
zeby?
skor si myslim, ze ti prachati maju domy nakluc, ti neriesia detaily a pod.
daju pekne milioniky, preberu domcek
to skor my tu hladame ako co najlepsie ale nie draho dostat maximum
kludne aj ja som priklad, ked som si povedal, ze ponuka cca 130K za krb je moc, tak som tu rozvinul temu, studoval som, pytal som sa a pod., a zatial bez obostavby ma to vyslo do 30K, pricom na obostavbu neratam viac ako 20K, kedze kachlicky budu schodiskova dlazba

kaja píše:nenechaj sa znechutit,ak si dostatocne zrucny a vies pocitat da sa...

pozor, je fakt ze ty stavias tiez tvrda svojpomoc, a si na dost nizkych sumach zatial, ale ty stavias pomaly a v klude, martin1 sa chce este tento rok stahovat (pricom este nema zaklady)
a ked je stres, vtedy sa inak stavia, nie je cas na zistovanie, nie je cas na zhananie materialu, neda sa vsetko urobit svojpomocne a pod.


Je to tak. S tymto plne suhlasim. To hladanie, vyber materialu zabera najviac casu. Pre mna to znie ako utopia postavit dom od aprila do oktobra, ci novembra a este aj pri takej nizkej sume.
Martin tu potom moze zalozit temu Moja turbostavba :mrgreen:
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod quark » Str 04. Feb 2009 10:50:50

Taktiež súhlasím s emkacom a MiroM.
keď chceš ušetriť potrebuješ čas na prípravu....
osobná skúsenosť: ja som mal prípravu 1,5 roka a počas výstavby vhodné podmienky aj v zamestnaní....
ale to už tu je rozoberané......
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod Andy » Str 04. Feb 2009 11:24:35

Martin, odhliadnuc od rozpočtu, ktorý s určitosťou presiahneš, sa v prvom rade zamysli nad časom výstavby. Tie termíny sú totálne nereálne, najmä vzhľadom na šetrenie a počet osôb zapojených do výstavby.
Z vlastnej skúsenosti viem, že reálny rozpočet a rozpočet na papieri predstavujú dve rozličné sumy, z ktorých tá prvá je takmer vždy vyššia.

No..., držím ti palce a budem zvedavý ako to zvládneš, tak daj neskôr vedieť...


P.S.: Keď ten dom staviaš pre seba, tak sa nedrž tohto rozpočtu (plánu)...
Andy
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Sob 27. Dec 2008 11:38:32
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod kaja » Str 04. Feb 2009 11:37:48

emo,to v plnke bolo myslene ironicky,pisal som ze rozdavat z uveru 4mlieka nieje umenie,umenie je tych 8mliek splatit...
kaja
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 16:15:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod martin1 » Str 04. Feb 2009 15:08:24

Andy píše:Martin, odhliadnuc od rozpočtu, ktorý s určitosťou presiahneš, sa v prvom rade zamysli nad časom výstavby. Tie termíny sú totálne nereálne, najmä vzhľadom na šetrenie a počet osôb zapojených do výstavby.
Z vlastnej skúsenosti viem, že reálny rozpočet a rozpočet na papieri predstavujú dve rozličné sumy, z ktorých tá prvá je takmer vždy vyššia.

No..., držím ti palce a budem zvedavý ako to zvládneš, tak daj neskôr vedieť...


P.S.: Keď ten dom staviaš pre seba, tak sa nedrž tohto rozpočtu (plánu)...

ked casovo presiahnem nevadi, dostavam na rok, ale priorita bude postavit a spojazdnit aspon cast domu, tak aby som mohol od jesene byvat, je podla mna lepsie si dat ambiciozne casy, len musim teraz zamakat na priprave...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod martin1 » Str 04. Feb 2009 15:13:34

emkac píše: kludne aj ja som priklad, ked som si povedal, ze ponuka cca 130K za krb je moc, tak som tu rozvinul temu, studoval som, pytal som sa a pod., a zatial bez obostavby ma to vyslo do 30K, pricom na obostavbu neratam viac ako 20K, kedze kachlicky budu schodiskova dlazba

vies emkac toto je jasny priklad toho o com to je, nie si milionar, ale minas aj tak nadmerne, mi sme doma s otcom robili krb tiez svojpomocne. Z polska sme si dali priniest kvalitnu liatinovu vlozku 12 kw, spolu za 10-tis. sk aj s dopravou (to bolo pred 2 rokmi, kedy u nas taka stala 2xtolko). okolo isiel superizol, dole dlazba. spolu setko komplet aj s omietkami 30 litrov, ty hovoris o 50 k v tvojom pripade a o tom je to cele pri prepoctoch podla mna je, potom je este kategoria pod nami co su daju kachlovu pec za 6 litrov a nad nami milionar, ktory si to da spravt cez firmu za 130 k, pravdu povediac myslim si ze moje riesenie krbu a tvoje nebude kvalitativne (vykon zdroja, ucinnost, kvalita vzhladu) velmi rozdielne...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod martin1 » Str 04. Feb 2009 15:29:05

ozaj rozpocet budem asi znizovat, prave mi kamos so stavebnin oznamil, ze som pocital so starsimi cenami, ceny tehal a zeleza idu dole, najma zelezo, roxory, kari isli dole aj o 50 % - kriza, pad trhov, a navyse azbestovu strechu vyzera ze dam dole nie za 50-tis. ako som si naplanoval, ale asi za 25-tis. dalsie plus :D no, ale mozno som sa len tymito krokmi priblizil k povodnemu rozpoctu, uvidime...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod emkac » Str 04. Feb 2009 15:54:40

martin1 píše:...
spolu setko komplet aj s omietkami 30 litrov, ty hovoris o 50 k v tvojom pripade a o tom je to cele pri prepoctoch podla mna je, potom je este kategoria pod nami co su daju kachlovu pec za 6 litrov a nad nami milionar, ktory si to da spravt cez firmu za 130 k, pravdu povediac myslim si ze moje riesenie krbu a tvoje nebude kvalitativne (vykon zdroja, ucinnost, kvalita vzhladu) velmi rozdielne...


k tomuto dve poznamky
a) kupil som kvalitnu vlozku BEF za 26K, nehovor mi, ze Tvoja za 10K je rovnako kvalitna (a uz tu mame ten rozdiel 20K medzi nasimi cenami)
b) toto podporuje to co tu uz zaznelo
- potrebujes cas na to, aby si staval lacno, ta vlozka sa bezne predava za 35-45K, niekde po weboch za 30-35, toto bola snad to najlacnejsie co som ziskal
a trvalo to ale vsetko par dni, kym som to nasiel a vybavil
- mozes kupit lacno a mozes kupit draho
aj ja som mohol mat kuchynu za 30-50 z Ikey alebo odkialkolvek
a mohol som si ju sam skladat (kolega to tak robi, je to ine peklo :shock: (jednako to nie je sranda, jednako to dlho trva) )
ale ja som si vybral kuchnu na kluc za 135K
a teraz ked sa pozeram z obyvacky do kuchyne, mam taky fasa pocit, ze nie som v ubytovni, ze nemam biele skrinky a pod.
(nema vyznam sa chytat za slovicka a argumentovat, ze stolar by to spravil lacnejsie. to verim. vid vyssie. vsetko chce ale cas a dlhe skumanie roznych ponuk a kvality)

ale ani vyssie uvedene nehovori o tom, ze Tvoja ocakavana cena ja podhodnotena, vid priklady s elektrikou a vodou
a takto by sme vedeli rozpitvat polozku po polozke...
ale ako som pisal, ty mas nazory a nie si ochotny ich zmenit, napriek praxi a argumentom mnohych z nas
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod martin1 » Str 04. Feb 2009 16:20:22

je to naozaj o standardne, niekto povazuje za standard kuchynu za 135 a iny za vie zohnat podstatne lacnejsie pri malych rozdieloch v kvalite, respektive za 50-tis je dobra kvalita, pretoza kupit sa da napr. aj za 10-tis. uplna sunka, za ten nas krb by som dal ruku do ohna ze nie je zdaleka takmer o 50 % horsi ako tvoj, co je o takmer 50 % drahsi. mame liatinovy krb, velky priestor, dobre drzi teplo, kvalitna liatina aj sklo - a tvoj? vo vela veciach tu ludia hovoria o nadstandardne za ktory sa naozaj plati, nie som sam co mam ten nazor ze niektori tu strielaju nadmernymi sumami a preplacaju lebo na to maju.
poznam ludi u nas na dedine, co si postavili dom za menej ako 1 mil. komplet (aj ked samozrejme nie ned) podorys 10x6, plocha 100 m2, to je realny priklad, tak sa to asi da aj pri dodrzani kvality, treba mat asi zrucnosti, skusenosti a najma vela vela dobrych znamosti a uplne zabudnut na dodavatelke firmy...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod quark » Str 04. Feb 2009 17:08:01

martin napadla ma jedna vec:
skús porovnať 2 rovnaké domy po 30 rokoch:
1. stál 1 milión
2. stál 1,8-2,2 milióna.
po 30 rokoch vyčísli: zaplatené energie, opravy, údržba.... a komfort bývania. A samozrejme stav RD po 30 rokoch.
Skús na to odpovedať.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod martin1 » Str 04. Feb 2009 17:18:24

no to je pravda na tych energiach to postupne ten lacnejsi dom zaplati. Ale inak sa hovori, ze ned je oproti standardu drahsi asi o 10 az 20 %, takze lacny 1 mil. (pri super zlanostiach a znamostiach) a drahsi 1,2 mil.? ktovie,asi to tak nebude. ale ty si naprklad quark staval systemom, ktory aj mna zaujal - trojica ludi, bez firiem, mas projekt na vacsi dom ako ja, mas na tam nadstandardy ako zemny register, do coho ja nepojdem, povedz ty, ci je moj rozpocet na 1,7 mil. naozaj podhodnoteny?
ps: najnovsie info z trhu: ceny zeleza za posledny rok dole o 50 % (este nie je poklesu koniec), tehly tento rok dole o 10 %, cement hore o 5 % (cement je uz vraj drahsi ako lepidlo, co je prvy krat v historii stavebnin ku ktorym mam pristup...)
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod danob » Str 04. Feb 2009 19:32:06

z davnejsich diskusii na livingu, kde sa riesil dom za 1,5mega bol prispevok od stavebnika, ktoreho klucovym slovom bolo " NEPODLAHNUT". Tiez som mal pred pol druha rokom na vyber: bud zhanat byt (co PK znamenalo 2mega za 2 izby stareho panelku) alebo za podobnu :? cenu mat vlastny dom. A ta diskusia ma docela dobre nakopla ze som si vybral druhu moznost. Hovoril som si OK, pojdem tou cestou a nepodlahnem vsetkym tym trendom. Typicka veta - Ved stavas len raz , kup uz nieco poriadne... Tiez som isiel do toho ze jednoduche kachlicky, vsade lino, zakladne vypinace, jednoducha kuchyna. Teraz (a neviem cim to bude) naroky mierne stupli (aj ked nie natolko ze dam 177 K za kuchynu z decodomu - co ma skoro natiahlo) . Takze martin ak to chces dat za 1,7M nesmies podlahnut a ver ze to zelezo bude smiesna polozka. D.
Obrázok užívateľa
danob
 
Príspevky: 160
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 19:45:47
Bydlisko: PK
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Na co som v rozpocte stavby domu zabudol?

Poslaťod hasak » Str 04. Feb 2009 22:21:47

vyjadrim sa iba k tym krbom. videl som asi tri vlozky dovezene z polska a stacilo mi.dvierka poriadne nedoliehali, tym padom regulacia privodu vzduchu nemala ziadny efekt v zavislosti na to spalite viac dreva a v konecnom dosledku zaplatite este ovela viac ako ten co investoval do kvalitneho telesa.na dalsej zase po roku pouzivania praskla zadna stena.nehovorim, ze bef700 je nejaky zazrak ale na standartne kurenie vyhovuje. a vobec nie je draha. drahe vlozky sa pohybuju uplne niekde inde. v prvom rade si ale treba ujasnit na co bude krb vyuzivany...
hasak
 
Príspevky: 71
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 02. Dec 2008 22:54:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Kôš

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron