Prekrytie dreveneho sindla plechom

Prekrytie dreveneho sindla plechom

Poslaťod yetizima » Str 28. Máj 2014 11:21:52

Zdravim

Pred dvomi rokmi sme kupili chatu, na ktorej je drevený sindel (chata je cca 12 rokov po kompletnej rekonstrukcii, kedy bola strecha pokrytá tymto sindlom, krov je OK, pretože som niekolo sindlov vybral, aby som skontroloval stav krovu a je v poriadku - drevený sindel ma 12 rokov ale uz nie je v najlepšej kondicii), Uz pri kupe som bol rozhodnutý, že sindel vymenim za inu krytinu, ktorá nebude taka naročná na udrzbu. Rozhodol som s pre plech metrosindel, aby som zachoval vzhlad drevenice. Mam ale dilemu, pretože niektoré firmy, ktoré pokrývajú strechy mi odporúčajú povodný drevený sindel ponechat a prekryt plechom a niektoré su toho názoru, že povodný drevený sindel je potrebné zhodit a nechat na streche len novu krytinu - plech. Mate niekto skusenosti s takouto rekonštrukciou strechy?
yetizima
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 28. Máj 2014 10:14:18
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Prekrytie dreveneho sindla plechom

Poslaťod koso » Štv 12. Jún 2014 9:32:43

ja osobne skusenosť s tym nemam, ale si to treba zvažiť... je niekolko možnosti:
1. necham šindel - a na vrch dam priamo plech
2. necham šidel - nanho dam laty a na ne plech
3. strhnem sindel a dam plech

ja osobne by som dal dole sindel - robota cca na 1 den? a potom klasika - folia, latovanie, plech...
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron