Hnojenie travnika kalom z COV?

Hnojenie travnika kalom z COV?

Poslaťod toan » Štv 29. Máj 2014 21:06:45

Zdravim, chcem sa spytat, ci ma niekto skusenosti s hnojenim travnika s kalom z cov. Ak by to bolo mozne tak by som usetril par evro za hnojivo a zbavil sa kalu, ale nerad by som spalil travnik.
Naposledy upravil emkac dňa Štv 29. Máj 2014 23:04:00, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "Kal z cov"
toan
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Str 19. Jan 2011 0:30:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Hnojenie travnika kalom z COV?

Poslaťod TomasHo » Pia 30. Máj 2014 7:32:38

Co tak vysiat travnik, ktory nepotrebuje hnojenie? Pozri si knihu Ekozahrady od J. Svobodu a mozno ta prejde travnikove sialenstvo.

(Edit: ja som tento rok zasial travnik a chystal sa ho cely zivot hnojit, kosit, pretrhavat, ale potom som si uvedomil, ze moj cas je prilis cenny. Pomaly sa mi tam rozlieza mala datelina, cakam, kedy priletia sedmikrasky a pupavy, a kniha, ktoru citujem, ma presvedcila, aby som si tam dal nejake jedle rastliny, skorocel, a este uvidim. Lebo ked vidim, ako neduzivo rastie ta supertrava z obchodu oproti bujnemu porastu "burin", ktore som uz musel kosit 3x, tak si vravim, ze asi robime nieco zle.)
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Hnojenie travnika kalom z COV?

Poslaťod toan » Pia 30. Máj 2014 7:53:33

Nechcem byt nezdvorili ale na co odpovedate, ked to nie je k veci?
toan
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Str 19. Jan 2011 0:30:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Hnojenie travnika kalom z COV?

Poslaťod TomasHo » Pia 30. Máj 2014 8:18:32

toan, najprv nastudovat, potom zaparat. Samozrejme ze je mozne kalom z cov hnojit - je to biologicky odpad, ktory by mal byt rozlozeny. Su krajiny, kde sa hnoji priamo vykalmi. My sme kal z cisticky dali do kompostu, je dobre ho prevrstvit napriklad suchsimi vrstvami drvenych konarov, suchsej travy, zbytkov z kuchyne. Mame pripravenu na konci zahrady kopu konarov, ktore sa priebezne drvia na stiepku a ked sa vytahuje kal z cisticky, tak sa to v kompostovacej jame premiesa.

Jedine, co sa neskompostovalo, boli kostky z marhuli a semena z melonov - tie dokonca na komposte vyrastli. Lepsie takto?

S týmto príspevkom autora TomasHo súhlasil
jan45
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron