Ako optimalne nastavit helios rekuperaciu v lete

Ako optimalne nastavit helios rekuperaciu v lete

Poslaťod branotn » Sob 24. Máj 2014 22:54:07

mam KWL EC 500 Pro rekuperaciu + zemny solankovy vymennik (100m hadica v hlbke cca 2 metre ... konstantna teplota cca 15stupnov)

cidla mi hlasia taketo stupne
nasavanie: 16st (vonkajsia teplota cca 21st, tj zemny vymennik funguje lebo ochladi na 16st)
privod: 19st (preco sa to zvysi o 3st? ved by to malo ist cez bypass. TEn mam nastaveny na 0st, takze by to malo byt nastavene spravne)
odvod: 26st (dom sa mi prehrieva zo slnecnych ziskov, este nemam zaluzie)
vyfuk: 19st (preco iba 19st, ved chem chladit, tj malo by von fukat 26st)

kurna ako to nastavit, kde sa mi interier prehrieva. Nechapem preco to nevyfukuje teply vzduch von. Preco je na vyfuku iba 19stupnov?
Preco ked to nasava 16st sa ohreje o +3st naviac a do domu privadza 19st?

dik za radu
branotn
 
Príspevky: 191
Registrovaný: Sob 05. Mar 2011 16:43:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat




Re: Ako optimalne nastavit helios rekuperaciu v lete

Poslaťod mlaco » Ned 25. Máj 2014 13:19:08

>> Nechapem preco to nevyfukuje teply vzduch von. Preco je na vyfuku iba 19stupnov?

Vyfuk ide cez vymennik a tam sa ochladi z 26 na 19.

>>Preco ked to nasava 16st sa ohreje o +3st naviac a do domu privadza 19st?

Aj ked je klapka bypassu otvorena, t.j. privadzany vzduch ide mimo vymennika, ajtak sa ten vzduch pri prechode jednotkov oteplil o 3 stupne.

Dalej ako vzduch prudi hadicami, tak sa este viac otepli od okolia hadic a vzduch na vyustke v izbe bude este teplejsi.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Ako optimalne nastavit helios rekuperaciu v lete

Poslaťod Marek Beneš » Pia 30. Máj 2014 17:21:45

branotn píše:mam KWL EC 500 Pro rekuperaciu + zemny solankovy vymennik (100m hadica v hlbke cca 2 metre ... konstantna teplota cca 15stupnov)

cidla mi hlasia taketo stupne
nasavanie: 16st (vonkajsia teplota cca 21st, tj zemny vymennik funguje lebo ochladi na 16st)
privod: 19st (preco sa to zvysi o 3st? ved by to malo ist cez bypass. TEn mam nastaveny na 0st, takze by to malo byt nastavene spravne)
odvod: 26st (dom sa mi prehrieva zo slnecnych ziskov, este nemam zaluzie)
vyfuk: 19st (preco iba 19st, ved chem chladit, tj malo by von fukat 26st)

kurna ako to nastavit, kde sa mi interier prehrieva. Nechapem preco to nevyfukuje teply vzduch von. Preco je na vyfuku iba 19stupnov?
Preco ked to nasava 16st sa ohreje o +3st naviac a do domu privadza 19st?

dik za radu

Odpověď zde http://www.airforum.cz/viewtopic.php?f=21&p=9207#p9207
Marek Beneš
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia 30. Máj 2014 17:07:04
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako optimalne nastavit helios rekuperaciu v lete

Poslaťod tienik » Ned 01. Jún 2014 10:05:53

No neviem, ja by som to nazvaloval na hadicove rozvody - co je mimochodom na airfore na 99% vzdy vyhodnotene ako pricina kazdej moznej poruchy. Lebo spiro je tam nejaky svaty gral :-)
Skusim moju situaciu:
Totanle vybrakovana nilan eco top plne riadena loxonom
Meranie vo vsetkych rurach
Bypass cez servo klapku vyuzivajuci 5 hrdlo jednotky. Riadeny od viacerych velicin, ale hlavne od pomeru vonkajsej a vnutornej teploty pri sucasnom prekroceni vnutornej teploty nad 22 stupnov.

Po zapnuti bypassu sa mi privodny aj odpadovy vzduch prechodom cez jednotku ohreje zhruba o 1-2 stupne, podla vykonu jednotky. Lebo proste ventilator ma dake straty. A to je vsetko. Ale von vtedy vzdy vyfukujem teplejsi vzduch ako taham z miestnosti.

Takze ja by som na 100% hladal chybu v jednotke. Tak ci tak, aj ta tvoja jednotka ma merania na vstupnych hrdlach - to ake mas dalej rozvody je lautrt jedno, kludne to mozu byt aj rolky z toaletaku, ale na tepelne pomery v jednotke nijak nevplyvaju
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Ako optimalne nastavit helios rekuperaciu v lete

Poslaťod Marek Beneš » Ned 01. Jún 2014 22:13:41

Nemluvím o typu rozvodů, ale o jejich izolaci... http://www.airforum.cz/viewtopic.php?f= ... 9211#p9211
Marek Beneš
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia 30. Máj 2014 17:07:04
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako optimalne nastavit helios rekuperaciu v lete

Poslaťod tienik » Ned 01. Jún 2014 23:17:11

Marek Beneš píše:Nemluvím o typu rozvodů, ale o jejich izolaci... http://www.airforum.cz/viewtopic.php?f= ... 9211#p9211


ak meranie prebieha tak ako som pochopil z popisu - teda niekde na miestach zausteni potrubia do jednotky, tak akakolvek izolacia potrubia pred miestom merania nema vplyv na rozdiel teploty nasavaneho vzduchu potujuceho do privodneho potrubia pre izby. Pochopil som to tak, ze sa nerozpravame o teplote na vyustkach, ale teplote co ukazuje "interne" rekuperacia. Ci je to inac?
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat





Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron