Na čo nezabudnúť pri omietaní

Na čo nezabudnúť pri omietaní

Poslaťod jablonko » Sob 24. Máj 2014 0:14:17

Moj nazor je taky, ze satelit ani na strechu ani na fasadu. Mne sa pacia take standalone riesenia - napriklad tanier v hnedej farbe niekam medzi stromy (samozrejme s vyhladom na druzicu). Alebo na zahradny domcek / sklad / sopu / akokolvek to clovek nazve. Skratka na dome mi to vadi najviac..
Obrázok užívateľa
jablonko
 
Príspevky: 79
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 13. Apr 2012 14:30:32
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 7 krat




Re: Na čo nezabudnúť pri omietaní

Poslaťod theb » Sob 24. Máj 2014 0:43:25

V tomto pripade by som silno zvazoval dlzku koax-u, pretoze este nejaku trasu si ponesie po dome.

Inak suhlasim s tym, ze to ma byt na streche nie na fasade. Ja som si to dal na fasadu, ale anteny su krasne na streche, kde mam za:
a) lepsiu viditelnost
b) lepsiu dostupnost

Suhlasim s Pepom ohladne velkej rury. Ja som mal stastie na rozumnejsieho elektrikara, dal hrubsiu ruru, akurat ju dal velmi vysoko :yahoo
Co mi je divne, tak 2 subwoofery znamenaju ich nekvalitu, kvalitny subwoofer by totiz mal byt problem v miestnosti lokalizovat, ale to je uz ina tema a zrejme aj do ineho fora.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Na čo nezabudnúť pri omietaní

Poslaťod MartinH » Sob 24. Máj 2014 8:01:03

pepa píše:Treba ale mysliet na to, ze 5.1 je uz out. Filmy sa bezne robia vo vystupe 7.2 a buducnosti patri 9.2 zapojeniu.

Dorastu nam dalsie usi? :lol:
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Na čo nezabudnúť pri omietaní

Poslaťod ... » Sob 24. Máj 2014 8:21:19

MartinH píše:1. hromozvod bez komplikacii (vygoogleny obrazok na ilustraciu)
2. pevnost uchytenia

Pri sikmych strechach je to samozrejme horsie ako na plochej.


s 1 sa suhlasit da, ale co sa pevnosti uchytenia tyka, tak predpokladam ze vietor (narazy) skor vytrasie, vymrvi a vyvali ukotvenie v murovanej stene (a to aj ked je to spravene zavitovymi tycami durch; na exponovanejsich miestach ked som s takym robil bolo jedinym riesenim dat aj z vnutra steny velky plech na stenu ako podlozku, nakoniec ved ak zajdes do panelakovych budok kde maju stoziare STA pozri si ako ich maju kotvene a preco asi tak...) ako stoziar ukoveny objimkami o kliestiny a krokvy...
na druhej strane na fasade to je z niektorych stran skryte pred priamymi narazmi vetra ale aj tak zavisi od toho z ktorej strany ten vietor pride a ako bude vyzerat jeho obtekanie okolo objektu (aj na zaveternej strane sa totiz vedia vytvorit celkom sluzne vzduchove razy od vetra)... takze by som povedal ze to je silne individualne...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Na čo nezabudnúť pri omietaní

Poslaťod pepa » Sob 24. Máj 2014 8:42:38

MartinH píše:
pepa píše:Treba ale mysliet na to, ze 5.1 je uz out. Filmy sa bezne robia vo vystupe 7.2 a buducnosti patri 9.2 zapojeniu.

Dorastu nam dalsie usi? :lol:


Nerozumiem...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Na čo nezabudnúť pri omietaní

Poslaťod tienik » Sob 24. Máj 2014 14:44:36

Tak z mojho pohladu je tiez idealny jeden stoziar na streche pri komine.
A vedla neho vetrscia skridla vo vyuziti na prechod kablov. Ten bleskozvod je v pohode, pretoze oddialeny zvod davam ku kominu automaticky. Takze zabijem dve muchy jednou ranou a pri spravnej konstelacii stoziar-komin to nema ziadny vplyv na zlozitost bleskozvodu.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Poslaťod kriloter » Ned 25. Máj 2014 16:31:13

Dementna otazka mimo temu ... Kam do certa sa da umiestnit 9 ks repro + 2ks woofre?

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Na čo nezabudnúť pri omietaní

Poslaťod pepa » Ned 25. Máj 2014 17:12:24

kriloter píše:Dementna otazka mimo temu ... Kam do certa sa da umiestnit 9 ks repro + 2ks woofre?



Ja osobne mam pripravu na 7.2, kde su sice rozne nazory na rozmiestnenie, ale mam to priblizne podla tohoto nakresu:


Zdroj obrazku tu:
http://avmania.e15.cz/jak-dobre-rozmistit-reprosoustavy

Nemam sice idealny rozmer obyvacky, je to obdlznik nejakych 4.5x8m, ale hra to tu celkom dobre.

A pre tych co si myslia, ze 9.2 je uz uletene, tak si dovolim urobit osvetu. Pri 9.2 to naozaj nekonci. Bezne v predaji su uz zariadenia pre 11.2. Akurat, ze neviem ci sa da aj zohnat nieco co je original nahrate v 11.2 formate.



Zdroj tu:
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=7463
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Na čo nezabudnúť pri omietaní

Poslaťod Majo 2 » Pon 26. Máj 2014 21:24:13

Koho to bavi, tak preco nie.
Len co citam tak tu pomaly nikto nepozera televizor, ale 5+1 je uz malo
na tie preefektovane zvuky pri rozpravkach a pri filmoch.
A potom si tam decka pustaju hudbu ale tu aj tak najlepsie poda klasicke stereo.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Na čo nezabudnúť pri omietaní

Poslaťod theb » Uto 27. Máj 2014 22:49:01

Tak ak mas dobre poriesene odrazy, tak preco nie, ale pochybujem ze niekto bude nabijat vajickove skrupiny v obyvaku, aby si vychutnal film v 9.2 prevedeni.

A ked uz mam na to miestnost vyclenenu, tak tam budem pocuvat radsej hudbu a to nech mi niekto ukaze lepsie ako poctive stereo bedne. Pozor nie chrapcitka, hovorime o serioznej hudbe.
Ak chcem, aby ma hudba obklopila, tak si zvysim uroven hlasitosti a ona potom obklopi aj susedov :D

S týmto príspevkom autora theb súhlasili - 2
hinault, TomasHo
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Na čo nezabudnúť pri omietaní

Poslaťod TomasHo » Str 28. Máj 2014 15:00:16

theb, ved nechaj ludi, nech si nakupia zo 20 reprakov, podpori to hifi priemysel. Ale hlavne drahe kable k tomu, lebo ked med stoji 100dolarov za meter, tak vedie hudbu z mp3 prehravaca lepsie, nie?

Ja som dal domov stereo, najma preto, lebo ten shit co produkuju filmove studia sa mi uz par rokov neoplati pozerat.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Na čo nezabudnúť pri omietaní

Poslaťod codinko » Uto 03. Jún 2014 22:28:53

Uplne mimo predchadzajucej debaty ale nezabudni si zakryt podlahu je uplne jedno ci uz mas poter alebo len platnu lebo ziadny robos to po sebe nevvycisti tak ze mozes ist lepit ipu. Ja som tyzden cistil deku aby som mohol zacat s ipou mne robili strojove ale taky saigon som necakal
codinko
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 17:07:35
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na čo nezabudnúť pri omietaní

Poslaťod tienik » Uto 03. Jún 2014 22:41:50

codinko píše:Uplne mimo predchadzajucej debaty ale nezabudni si zakryt podlahu je uplne jedno ci uz mas poter alebo len platnu lebo ziadny robos to po sebe nevvycisti tak ze mozes ist lepit ipu. Ja som tyzden cistil deku aby som mohol zacat s ipou mne robili strojove ale taky saigon som necakal


tak aby me zachovali nejaku spravodlivost, musim sa k tomuto ozvat. Mal som partiu omietkarov, ktorych sef bol zhodou okolnosti cigan. Kym oni makali ako fretky, ich sef kazdu dokoncenu miestnost pekne ocistil vyzametal, kazdu instalacnu krabicu odkrytoval - obrezal nozikom a stetcom vymietol prach z krabice. A ako perlicku, na zaver vytiahol flanelovu handricku a Diavu a prelestil komplet vsetko drevo na oknach. A to nemyslim zo srandy, ale po ich odchode z domu tam fakt bolo cistejsie ako pri ich prichode - tak nejak si predstavujem dobrych remeselnikov. Ja som na druhy den po ich odchode v pohode lepil ipu.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Na čo nezabudnúť pri omietaní

Poslaťod bladerunner » Uto 03. Jún 2014 23:55:48

Tak s tou Diavou si zabil! :lol:

Sent from my Nexus 4
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Na čo nezabudnúť pri omietaní

Poslaťod tienik » Str 04. Jún 2014 7:42:38

bladerunner píše:Tak s tou Diavou si zabil! :lol:

Sent from my Nexus 4


kamosko, neuveris co sil ma stalo nevybuchnut od smiechu ked som to zbadal.
Na 100% to bola Diava, ten zapach je nezamenitelny. :-)
Ale okna boli ciste ako lusk
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron