Tlaková skúška podlahovky 6 Bar

Re: Tlaková skúška podlahovky 6 Bar

Poslaťod Igypop » Ned 18. Máj 2014 22:06:21

Caute,

dokoncil som instaláciu podlahového vykurovania, odvzdusnil a natlakoval na 3 bar (v manuále k rozdelovacu je uvedný tlak 3 bar). Problém je, ze asi za 4 hod klesol tlak na 2,3 bar a na poschodí na 2 bar. Netesnost som hladal v okolí rozdelovaca, na jednom netesnil napústací ventil, ale ten som zaslepil, inak neviem nájst ziadnu netesnost - kvapkanie, proste nic. Trubky samotné sa zdajú byt ok, sú bez spojov (trubky PEXa).
Ten pokles tlaku spraví aj pár kvapiek vody - nemáte nápady ako nájst takúto netesnost?
Igypop
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 11. Okt 2012 21:21:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: Tlaková skúška podlahovky 6 Bar

Poslaťod ... » Ned 18. Máj 2014 22:57:42

Igypop píše:Ten pokles tlaku spraví aj pár kvapiek vody - nemáte nápady ako nájst takúto netesnost?


ono to iste spravi ale aj par stupnov teploty...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Tlaková skúška podlahovky 6 Bar

Poslaťod jan45 » Pon 19. Máj 2014 7:37:52

to odvzdušnenie treba opakovať viackrát, bez čerpadla sa to neodvzdušní. ako píše ..., porovnávať sa to dá len pri rovnakej teplote. Keď nie je čerpadlo, dá sa vzduch vytlačiť priebežným napúšťaním, na vtok tlak, výtok do kanalizácie, nechať chvíľu tiecť a až potom uzavrieť a natlakovať.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/

S týmto príspevkom autora jan45 súhlasil
sigma
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Tlaková skúška podlahovky 6 Bar

Poslaťod Igypop » Pon 19. Máj 2014 15:42:05

Zmena objemu z dovodu ohriatia vody ma tiez napadla. Ale voda ohriatim objem predsa zvacsuje, takze tlak by rastol. Na druhej strane ak bol material podlahovky vychladeny vodou a teda mierne zmrsteny...pojdem to dnes pozriet a uvidim.

System som napustal z vodovodu. Postupne som napustal kazdu vetvu a potom este raz. Obecny vodovod ma slusny tlak - 5,5bar, takze myslim ze je to slusne odvzdusnene.
Igypop
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 11. Okt 2012 21:21:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Tlaková skúška podlahovky 6 Bar

Poslaťod ... » Pon 19. Máj 2014 17:33:47

Igypop píše:Zmena objemu z dovodu ohriatia vody ma tiez napadla. Ale voda ohriatim objem predsa zvacsuje, takze tlak by rastol. Na druhej strane ak bol material podlahovky vychladeny vodou a teda mierne zmrsteny...pojdem to dnes pozriet a uvidim.

System som napustal z vodovodu. Postupne som napustal kazdu vetvu a potom este raz. Obecny vodovod ma slusny tlak - 5,5bar, takze myslim ze je to slusne odvzdusnene.


nuz to uz ty musis vediet ako teplu vodu si tam napustal a kolko stupnov mala vtedy podlaha a ako sa to zmenilo :-P
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Tlaková skúška podlahovky 6 Bar

Poslaťod joko » Uto 20. Máj 2014 21:30:28

Na Tvojom mieste by som tam pustil aj tých 5,5 bar. Systém musí udržať 20 barov, tak nemáš čo pokaziť s 5,5. Ja tlakovú skúšku na podlahovku robím na 6,0 Barov.
K poklesu: poprvé sa môže jednať aj o "natiahnutie rúr" v zmysle narovnanie stlačených častí, alebo nepnutie stien potrubia. To by malo byť však jednorázové. Ak to dotlakuješ, tak tento efekt už tam nebude. Najčastejšie netesnosť i keď minimálna býva na tesneniach pri šrôbení.
Eurokonus ak je dobre osadený, tak drží takmer na 100%. Ešte nikdy mi to netieklo .
Ešte pozor na mosadzné sústružené závity. Občas tiež majú o chlp menší rozmer, a tesnenie nemusí vyplniť túto medzeru v závite.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Tlaková skúška podlahovky 6 Bar

Poslaťod Igypop » Uto 20. Máj 2014 22:24:26

Joko presne nad tým co hovorís som dnes premýslal. Vcera som to natlakoval na 5,5bar, ale tlak opat klesol, ale nie az tak. Na poschodí klesol tlak viac - je tam viac metrov trubiek a na prízemí menej.
Takze ako si napísal, pripojil som tam dnes 5,5 bar z vodovodu na asi 45min (viac casu nebolo). Nikde som nenasiel ani kvapku (na rozdelovaci som omotal hajz.papierikom kazdú trubku). Po odpojení vody som uz nemal cas sledovat tlak, ale tú chvílu co som tam bol, tak myslím ze sa drzal (predtým klesal rýchlo). Jedinú netestnost, ktorú nemozem skontrolovat sú ventily na rozdelovaci pre prívod a spiatocku od kotla. Tam ak to slzí, tak to tecie do trubky.
Inak znova som si pozrel manuál k rozdelovacom a pochopitelne je tam napísaný skúsobný tlak 6 bar, nie 3 bar ako som si myslel (fakt neviem preco).
Igypop
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 11. Okt 2012 21:21:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Tlaková skúška podlahovky 6 Bar

Poslaťod bladerunner » Str 21. Máj 2014 9:43:29

Igypop píše:..... Po odpojení vody som uz nemal cas sledovat tlak, ale tú chvílu co som tam bol, tak myslím ze sa drzal (predtým klesal rýchlo). ......

To si to predtym sledoval bez prestavky?
Natlakovat, vsetko zavriet, skontrolovat tlak, poznacit si to, ist domov. Na druhy den prist na stavbu, pozriet na manometer a je vsetko jasne- tlak rovnaky resp. minim. odchylka, ktora moze suvisiet napr. so zmenou teploty (da sa eliminovat pri dlhsom sledovani-viac dni), vsetko OK. Tlak evidentne poklesol - problem- hladat pricinu,odstranit ju a zopakovat tlak. skusku. Ja som tlakoval z mestskeho vodovodu na 4 bary (tolko mame), osobitne poschodie a prizemie, prevadzkovy tlak mam 1 bar (ako je v navode ku kotlu).

Sent from my Nexus 4
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Tlaková skúška podlahovky 6 Bar

Poslaťod Igypop » Str 21. Máj 2014 12:05:47

Mam dve poschodia. Natlakoval som prizemie a kym som natlakoval poschodie tak na prizemi klesol tlak. Na poschodi klesal tlak hned po uzavreti privodu - tam netesnil ventil. Po oprave klesal tlak opat a viditelne. Pritom voda sa nikde neobjavila. Keby bolo vidno unik vody, tak by som to mohol riesit, ake ked ho nebolo vidno....
Ale bol pozorovatelny trend zmensovania poklesu tlaku po kazdom natlakovani. Uvidim dnes vecer aky je stav.

Len pre upresnenie podlahovka nie je este zaliata, takze unik vody z trubiek je lahko odhalitelny, ale nikde nic netecie, ani na rozdelovacoch.
Igypop
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 11. Okt 2012 21:21:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Tlaková skúška podlahovky 6 Bar

Poslaťod sigma » Str 21. Máj 2014 13:22:55

Mas tam vzduch. Ked vypustis vzduch, vypusti vzduch. Postup opakuj.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Tlaková skúška podlahovky 6 Bar

Poslaťod Igypop » Str 21. Máj 2014 15:59:00

Nejaky vzduch tam istotne je, ale podla mojho nazoru velmi malo. Jednak vidim, ze ked odpustim par ml vody - tlak dost poklesne. Pri vzduchu by som musel vypustit vacsie mnozstvo. A jednak trubky su ciastocne priesvitne a bublinky su vidno. Lepsie povedane nevidel som ziadne, aj ked jasne ze tam nejake budu.

Vecer idem na stavbu, dam info ako to dopadlo.
Igypop
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 11. Okt 2012 21:21:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Tlaková skúška podlahovky 6 Bar

Poslaťod Igypop » Str 21. Máj 2014 22:07:39

Bol som to pozriet, po 24h pokles z 5,2bar na 4,2bar, obe poschodia zhodne. Na rozdelovacoch vsetko suché. Kedze to predtým klesalo na cca 2,4bar, tak asi to bude roztaznost trubiek. Natlakoval som to opat na 5,2bar.
Igypop
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 11. Okt 2012 21:21:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Predchádzajúci

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron