Alternativni dodavatelia

Alternativni dodavatelia

Poslaťod emkac » Pia 16. Máj 2014 13:05:38

tusim ze nejaka podobna tema tu uz bola, ale nie som si isty, ci zodpoveda moje otazky

momentalne na prvom dome existuje zmluva s ZSE a SPP
za elektriku sa plati cca 50 mesacne, za plyn 80
standardne tarify

oplati sa spekulovat o zmene distributorov?
urcite niekto z vas si na zapade SK robil porovnania, aka kombinacia akych dodavatelov a distributorov je najvhodnejsia

nerad by som isiel do malych novovzniknutych, skor napr. distribuciu plynu dat elektrikarom alebo naopak

riesili ste to nejako?
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: Alternativni dodavatelia

Poslaťod tienik » Pia 16. Máj 2014 13:21:55

Ak nemas doma bazen z celorocnym vykurovanim a osvetlenie minimalne na urovni bratislavskeho hradu, tak sa nato vykasli.
Usporis mozno 3€ a narobis si problemooooov. Ono kym je vsetko OK, tak pohoda, ale ked zacnu krachovat, alebo ked zrazu chces zmneit nieco na zmluve.....
Tam je napriklad bezne ze prechod z dvojtarifu na jednotarif trval viac ako polo roka. Normalne som uz aj zabudol ze som to tomu cloveku riesil.

S týmto príspevkom autora tienik súhlasil
...
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Alternativni dodavatelia

Poslaťod deko » Pia 16. Máj 2014 21:16:31

pouzi vyhladavanie, pisal som sem presne prepocty uspory na moj dom :ano: :yahoo nehovorim ze som na tom zarobil miliony ale preco tie peniaze dat energetikom ked ich mozem prejest, prefajcit alebo prepit?

btw: s tienikom absolutne nesuhlasim. zmeny tarifov, zmeny zmluv som robil a vsetko bez problemov a bez nejakych oneskoreni. a zazil som aj krach Vasej energie (bol som u nich s elektrinou) a uplna pohoda - ked krachli, zobral ma ako dodavatel poslednej instancie ZSE a ja som s uplnym kludom presiel k CEZ. a problem nebol ani ked som hlasil problem s kvalitou, lebo to riesi vylucne ZSD...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Alternativni dodavatelia

Poslaťod tienik » Pia 16. Máj 2014 22:02:10

deko píše:pouzi vyhladavanie, pisal som sem presne prepocty uspory na moj dom :ano: :yahoo nehovorim ze som na tom zarobil miliony ale preco tie peniaze dat energetikom ked ich mozem prejest, prefajcit alebo prepit?

btw: s tienikom absolutne nesuhlasim. zmeny tarifov, zmeny zmluv som robil a vsetko bez problemov a bez nejakych oneskoreni. a zazil som aj krach Vasej energie (bol som u nich s elektrinou) a uplna pohoda - ked krachli, zobral ma ako dodavatel poslednej instancie ZSE a ja som s uplnym kludom presiel k CEZ. a problem nebol ani ked som hlasil problem s kvalitou, lebo to riesi vylucne ZSD...


vsak urob ako chces :-) kazdopadne, ja si moj cas vazim a naozaj tych usetrenych doslova par € mi nestoji za cas zmenam venovany.
Technicky vzate, zmeny pri AD vzdy trvali dlhsie ako pri standardnom dodavatelovi, opak som zatial nezazil.
Az raz tento trh bude troska normalny a budem vediet spravnym postupom (napriklad nakupom dopredu a pod.) usetrit zaujmavu sumu penazi, tak potom dajme tomu ano. Ale nateraz je to detska hra na zalepenie oci uradnikov z EU.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Alternativni dodavatelia

Poslaťod deko » Pia 16. Máj 2014 22:42:59

tienik píše:vsak urob ako chces :-) kazdopadne, ja si moj cas vazim a naozaj tych usetrenych doslova par € mi nestoji za cas zmenam venovany.
Technicky vzate, zmeny pri AD vzdy trvali dlhsie ako pri standardnom dodavatelovi, opak som zatial nezazil.
Az raz tento trh bude troska normalny a budem vediet spravnym postupom (napriklad nakupom dopredu a pod.) usetrit zaujmavu sumu penazi, tak potom dajme tomu ano. Ale nateraz je to detska hra na zalepenie oci uradnikov z EU.

no, zavolanie na hotline, pockanie na list od alternativca, nasledne zaslanie listu naspat a odsuhlasenie noveho inkasa cez ebanking. trva to dokopy, nech nezeriem, 20 minut.
<ironia>ak setrim ~50 eciek za rok, tak tych jednorazovo investovanych 40 minut je fakt bohapuste mrhanie casom</ironia>
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Alternativni dodavatelia

Poslaťod tienik » Sob 17. Máj 2014 16:52:50

deko píše:no, zavolanie na hotline, pockanie na list od alternativca, nasledne zaslanie listu naspat a odsuhlasenie noveho inkasa cez ebanking. trva to dokopy, nech nezeriem, 20 minut.
<ironia>ak setrim ~50 eciek za rok, tak tych jednorazovo investovanych 40 minut je fakt bohapuste mrhanie casom</ironia>


sak pohoda, ked Ti to tak vyhovuje.
Ja osobne radsej venujem cas nejakej rozumnejsej aktivite a tych par € zarobim nejakou mne srdcublizkou cinnostou pri ktorej nebudem mat myslienky o marnosti :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Poslaťod kriloter » Sob 17. Máj 2014 19:23:02

Mne raz zaklopala na dvere brigadicka z CEZ. Ci nechcem zmenit a usetrit. Ako som jej zacal davat otazky dost trieskala hluposti. Furt len ze usetrim usetrim, ale ani tu usporu nevedela vysvetlit vycislit, ale ze sa zastavi este. Uz neprisla, chvalabohu ☺. Hlavne to vsetci alternativny dodavatelia maju uzasne "prehladne" a mne tych potencialnych a otaznych par eur rocne nestoji za to aby som travil cas lustenim podmienok a porovnavanim...

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Alternativni dodavatelia

Poslaťod tienik » Sob 17. Máj 2014 20:48:59

Tak medzi moje najvacsie zazitky v tomto smere patri jedna "teta" briganicka, ktora sa zastavila u nas ked sme este boli v byte a z americkym usmevom na dva prsty mi vysvetlovala ze ZSE sa rusi a MUSIM podpisat druhu zmluvu. Prave som sa v dobre nalade nadychoval a zatvaral dvere bytu s z myslienkou ako sa v nasledujucich minutach pobavim a nasmejem do popuku, ale ako na potvoru prave zacala plakat jedna z mojich dcer a musel som ju len obratom poslat do kelu. Dodnes mi je luto ze som s nou nemohol "hodit rec" :-)
Aj pre tuto skusenost nemam chut sa na alternativneho dodavatela momentalne ani pozret,nie to este mu cosi podpisat.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Alternativni dodavatelia

Poslaťod MartinH » Uto 21. Okt 2014 18:26:57

Vcera mi pretiekol pohar trpezlivosti s mojim dodavatelom elektriky a idem prec. Este o tom nevedia, lebo ja neviem kam. Urcite nie k malej a neznamej firme, ale radsej k niekomu, kto ma nejaku historiu a poziciu na trhu.

Podmienka 1 - nech to nie je drahsie ako ZSE. Podmienka 2 - nech sa spravaju k zakaznikovi slusnejsie ako firma prave menovana.

Ak mate dlhodobu skusenost (viac ako rok) a niekoho odporucate alebo neodporucate, velmi prosim napiste mi SS. Dakujem!

Ak dostanem vela podnetnych SS, napisem nejaky sumar. Pripadne piste aj priamo sem do fora, ale podla pravidiel to nesmie byt reklama, len vlastna skusenost.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Alternativni dodavatelia

Poslaťod deko » Uto 21. Okt 2014 22:11:21

mam CEZ a uplne v poho. nervy mi tecu z inkasa - ak v ten den nemam na ucte prachy, inkaso neprejde a o tolko vyssi mam potom nedoplatok. ale zato moze ECB a nie CEZ. suseda ma elektrinu od SPP, tiez v poho. :ano:

moj prvy dodavatel bol Vasa energia, ktory skrachoval - tiez uplne v poho. len som mal potom pracu navyse, ked som musel vyberat dalsieho :yahoo
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Alternativni dodavatelia

Poslaťod Ferdo » Štv 23. Okt 2014 8:27:42

Prešiel som k Magnaea. Oproti SSE cca 10% nižšie ceny za kWh pri DD5. Okrem toho pri dobrej platobnej disciplíne odrátajú jednu platbu za odberné miesto + vracajú preplatok aj s úrokom. Zatiaľ :ano:
Ferdo
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:34:38
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Alternativni dodavatelia

Poslaťod MartinH » Str 29. Okt 2014 12:23:14

Mám uloženú mailovú komunikáciu so ZSE ako dôkaz a so všetkou vážnosťou prehlasujem, že oddelenie pre styk so zákazníkmi systematicky pracuje záškodníckym spôsobom na znechutení a odradení zákazníkov. Alebo natáčajú niečo ako skrytá kamera :lol:

Pre istotu ešte raz upresním, že píšem výlučne len o mailovej komunikácii so ZSE.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat





Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron