Sucha podlaha

Sucha podlaha

Poslaťod dreamer » Str 07. Máj 2014 11:33:32

Zdravim po dlhsom case.

na prizemi v dome som vyhodil poter a strkovy zasyp a idem teraz vyrobit novu podlahu. Deka je riadne hrbolata a aj nie celkom v rovine, do buducej nuly (vrch parkiet) mam cca 11-13cm. na deke je teraz zopar rozvodov vody, stenoveho kurenia a aj dve flexirury vetranie 75mm. plocha prizemia je 6 x 10 m , ked odratam schody a kupelnu kde je uz podlaha hotova, ostava mi cca 54m2 . Chcel by som zrealizovat suchu podlahu a zaroven aj zateplit podlahu aby sa znizil prestup tepla do nevykurovanej pivnice. podlahove kurenie nebude ziadne, lebo kurenie je stenove.

Mam zvysky fasadneho polystyrenu - rozne hrubky a velkosti a este aj stare 30rocne EPS platne 50 x 100 hrubok 2,3,4cm, tieto by som chcel vyuzit ak to je mozne

Teoretizujem ;) nad dvoma variantami, co dat medzi PE foliu a parkety....

1.) "drevene tramy" -suche drevene s prerezom povedzme 80x80mm tramy dat do roviny, podkladat sa budu narezanymi drevenymi alebo plastovymi dostickami, na par miestach kde sa tramy budu krizovat s flexpotrubim budem musiet tie hranoly zrezat.. Priestor medzi tramami vyplnim zvyskami polystyrenu a este nejaky lacny polystyren dokupim a vyplnim ten priestor. podla nejakej DIN normy co som nasiel by tie tramy mali byt ulozene s max. odstupom 60 cm a na to kladene osb dosky maju byt min.19mm hrube. Odstup by som daval asi 50cm aby som tam potom mohol rovno ukladat tie eps platne..myslim ze dat tie tramy do roviny by malo ist vcelku rychlo. na to by som potom dal bud jednu vrstvu osb(alebo ClassicBoard) dosiek 22mm pero-drazka , alebo dve prelozene vrsty o nieco tensich dosiek dtd

2.) "EPS" hrube nerovnosti deky by som vyrovnal pieskom?! a na to zacal ukladat EPS platne (8cm), tie neformene kusky co mi ale vystali z fasady ale asi pouzit nebudem vediet, ako to ale potom eps dostanem do roviny? to bude asi pakaren..su na to nejake brusky? a na to potm ako v predoslej verzii jednu alebo dve vrsttvy drevotrieskovych dosiek...

ktora varianta je blbovzdornejsia?
je druha varianta pevnejsia co sy taka bodoveho prehybania na miestach kde budu stat tazske veci?...napr kuchynska linka, gauc...
sucha podlaha ma byt aj vo vstupnej chodbe (cca 3x1,8m) tam sa ma polozit velkof.dlazba 60x60cm ...staci tam nejake dobre flexilepidlo? pytam sa koli rozdielnej roztaznosti dlazby a dtd dosiek
Obrázok užívateľa
dreamer
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia 08. Máj 2009 11:52:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: Sucha podlaha

Poslaťod dreamer » Štv 08. Máj 2014 10:08:47

nikto ziadne skusenosti? robili ste vsetci podlahu mokrym procesom?
Obrázok užívateľa
dreamer
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia 08. Máj 2009 11:52:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Sucha podlaha

Poslaťod Ludo » Štv 08. Máj 2014 14:10:51

sucha podlaha- na webe je toho plno-treba hladat ako: suchy poter
ale zvycajne
použiť podlahovy eps-žiadne fasadne ani neviem ake zvyšky, sposobom ako si pisal-podsyp pieskom atd.....
na to osb - v 2 vrstvach, šrobovane
/ namiesto osb je mozne dat rozne - sadrovo-cemetovo-neviemake -trieskove - drahe dosky/
http://finistav.sk/blog/prispevok/sadro ... ha-norgips
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Sucha podlaha

Poslaťod dreamer » Štv 08. Máj 2014 16:50:33

@ludo, dakujem za komentar....na internete som cital o tom dost, chcel som nejake prakticke skusenosti....ja viem sucha podlaha sa realizuje asi zreidkavejsie...tie platne proste kupim podla ceny co najlacnejsie...

a k tej dlazbe na osb doske sa niekto vyjadri? staci dobre flexlepidlo?
Obrázok užívateľa
dreamer
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia 08. Máj 2009 11:52:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Poslaťod bladerunner » Štv 08. Máj 2014 17:40:48

2 dosky, zoskrutkovat, ak osb tak najprv "kontaktny mostik" az tak lepidlo a dlazbu

Sent from my Nexus 4
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Poslaťod dreamer » Štv 08. Máj 2014 18:20:38

Ok, tak natriem osb dosky kontaktným mostíkom...

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk
Obrázok užívateľa
dreamer
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia 08. Máj 2009 11:52:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Poslaťod dreamer » Pia 09. Máj 2014 14:28:58

Proti tej prvej variante s hranolmi hovorí niečo? Ľahšie sa ti dáva do roviny...

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk
Obrázok užívateľa
dreamer
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia 08. Máj 2009 11:52:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Sucha podlaha

Poslaťod dreamer » Pon 12. Máj 2014 13:59:19

k tej prvej variante som nasiel este toto video...


tak to zrejme urobim tak...
Naposledy upravil MartinH dňa Pon 12. Máj 2014 15:24:15, celkovo upravené 1
Dôvod: technicka oprava - do [youtube] sa pise iba ID videa
Obrázok užívateľa
dreamer
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia 08. Máj 2009 11:52:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Sucha podlaha

Poslaťod dreamer » Štv 15. Máj 2014 15:38:34

ako sa hovori pomoz si sam a aj XY ti pomoze...

tak sa mozno aj pre inych este bude par info hodit...
pre variantu osb dosky na drevenych rostoch (zaklop) urcite dosky s perom a drazkou(OSB3 alebo OSB4), pozdlzne spoje potom pracuju spolu
OSB dosky maju v jednom smere vacsiu pevnost, v tomto smere kolmo na rosty ukladat
http://www.kronospan.cz/upload/stavba/c ... ild_cz.pdf
ak pouzijete Verlegeplatte (oznacenie V100) tak musi byt trieda aspon P4 alebo vyssie! P3 -standardne ponukana v bau-shopoch nie je nosna doska!

sroby - s celym zavitom alebo taketo nieco od spax - je dolezite aby zavit ostal aj v OSB doske -minimalizuje to vrzganie, frezovacia hlava srobu, netreba zahlbnik...otvor predvrtat(aj ked spax hovori ze to zavisi od typu dreva)
http://www.spax.com/de/heimwerker/schra ... geschraube
Obrázok užívateľa
dreamer
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia 08. Máj 2009 11:52:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 19 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť