Betonova cesta

Betonova cesta

Poslaťod Palino007 » Str 30. Apr 2014 15:13:12

Zdravim

Potrebujem dokoncit cestu k domu, uz na vlastnom pozemku, je to cca 80m.
Podklad je uz niekolkokrat valcovany kamen roznych frakcii, zbytky betonu a podobne. Okolo 40cm hrube. Zhnutnene tak ze sa to uz ani neprehyba pod domiesavacom ..

Navrch by som rad urobil betonovu cestu, ale zas aby to bolo primerane rovne - mozno bude potrebne frezou/pluhom odstranovat sneh.
Mate niekto skusenost s hladenim betonu ? Resp viete odporucit partiu co sa tym zivi ? Na vychodze..

Dik
Pali
Palino007
 
Príspevky: 187
Obrázky: 4
Registrovaný: Uto 19. Apr 2011 9:50:52
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat




Re: Betonova cesta

Poslaťod sigma » Štv 01. Máj 2014 6:34:12

80 * 3.5 * 0.15 * 50 = 2100E len cena betonu, s robotou viac ako dva krat.
Beton treba dilatovat a aj tak s nim budu problemy.
Pozrel by som sa po asfalte. http://www.porada.sk/t139374-cena-asfaltu.html
Vyhoda betonu je, ze netreba obrubniky, pri asfalte je to nutnost.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Betonova cesta

Poslaťod _luky_ » Štv 01. Máj 2014 12:37:47

Dej si tam betonovou dlažbu. Pokud se to propadne nebo budeš potřebovat nějaký výkop, není problém to naskládat zpátky. Myslím, že u dost rovné na úklid sněhu se to dá udělat.

Mám kamaráda, co měl takový pěkný železobetonový chodníček k domu. Těch nadávek, když kopali novou přípojku vody... Pak už tam dali dlažbu :)
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: Betonova cesta

Poslaťod euro_ » Štv 01. Máj 2014 13:03:45

sigma píše:Pozrel by som sa po asfalte.

Skus sa poobzerat po recyklovanom asfalte, co bol sfrezovany z povrchu ciest :idea: . Ten by mohol vyst este lacnejsie a na pristupovu cestu do garaze sa niet coho obavat.
man's home is his castle...until the queen arrives
Obrázok užívateľa
euro_
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Sob 03. Nov 2012 14:36:16
Bydlisko: Horna Nitra
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Betonova cesta

Poslaťod Palino007 » Uto 06. Máj 2014 14:14:05

sigma píše:80 * 3.5 * 0.15 * 50 = 2100E len cena betonu, s robotou viac ako dva krat.
Beton treba dilatovat a aj tak s nim budu problemy.
Pozrel by som sa po asfalte. http://www.porada.sk/t139374-cena-asfaltu.html
Vyhoda betonu je, ze netreba obrubniky, pri asfalte je to nutnost.

Uz len ten asfalt je 2x cena betonu, a k tomu este 160m obrubnikov - hlavne kvoli cene som zamietol asfalt.
Palino007
 
Príspevky: 187
Obrázky: 4
Registrovaný: Uto 19. Apr 2011 9:50:52
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Betonova cesta

Poslaťod Palino007 » Uto 06. Máj 2014 14:28:59

euro_ píše:
sigma píše:Pozrel by som sa po asfalte.

Skus sa poobzerat po recyklovanom asfalte, co bol sfrezovany z povrchu ciest :idea: . Ten by mohol vyst este lacnejsie a na pristupovu cestu do garaze sa niet coho obavat.

To som tam mal pocas stavby, teraz hladam permanentne riesenie ..
Palino007
 
Príspevky: 187
Obrázky: 4
Registrovaný: Uto 19. Apr 2011 9:50:52
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Betonova cesta

Poslaťod ivvan » Uto 06. Máj 2014 22:03:05

sigma píše:Beton treba dilatovat a aj tak s nim budu problemy.

u nás sú porobené 40 ročné betónové bočné cesty po dedine a sú na tom o poznanie lepšie ako mladšie asfaltky.
keby sa o to niekto aj staral, že sa zalejú praskliny a podobne, tak sú pri tom trafiku na bočných cestách nezničitelné.
nám robili popred dom "predvolebnú" (teda čo najtenšiu) asfaltku a ešte prvý rok mala kraje dopraskané, už tam prerastá tráva :(
ja som si dal na parkovisko CBIII, vyhladené leštičkou a prebehnuté metlou, zatial som spokojný http://www.youtube.com/results?search_q ... et%C3%B3nu
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Betonova cesta

Poslaťod ... » Uto 06. Máj 2014 22:31:30

ivvan píše:u nás sú porobené 40 ročné betónové bočné cesty po dedine a sú na tom o poznanie lepšie ako mladšie asfaltky.
keby sa o to niekto aj staral, že sa zalejú praskliny a podobne, tak sú pri tom trafiku na bočných cestách nezničitelné.
nám robili popred dom "predvolebnú" (teda čo najtenšiu) asfaltku a ešte prvý rok mala kraje dopraskané, už tam prerastá tráva :(
ja som si dal na parkovisko CBIII, vyhladené leštičkou a prebehnuté metlou, zatial som spokojný http://www.youtube.com/results?search_q ... et%C3%B3nu


vselikde v horach sa daju najst aj starsie asfaltky ktore su vo vynikajucom stave, len to boli robene este v casoch ked sa to neflakalo.. (a funguju bez problemov aj bez obrubnikov, akurat vacsinou maju kraje uz pokryte vegetaciou :-P )
problemom oboch typov ciest je to ked sa pretazuju a tiez ked sa na nich robia opravy nevhodnym sposobom, pripadne sa vobec nerobia... a najvacsim nepriatelom im je (asi ako vsetkemu stavebnemu) voda v zime, ked zatecie do trhlin a tam zmrzne a zacne ich roztahovat...

PS: beznemu betonu taktiez velmi neprospieva ani cestna posypova sol (asfalt je na to odolnejsi)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron