Projekt domu Emkac II

Projekt domu Emkac II

Poslaťod emkac » Pon 05. Máj 2014 2:38:45

Po dlhych a zbytocne preflakanych tyzdnoch :( som sa dostal k nakresleniu si navrhu podorysu.
Pripajam aj pozemok z nejakej katastralnej mapy.



Fakty a predpoklady pre moj navrh:
Pozemok je siroky 18,9 v tej najuzsej casti (teda dufam, ze v tej najuzsej)
Ten spic vpredu mi sice komplikuje kadeco, ale je to dan (napr. za cenu), ktoru som akceptoval. Do toho priestoru pred dom umiestnim nejaky skladiskovy domcek, parkovisko a pod.
To budem kreslit neskor, ked budem mat zfinalizovany dom.
Smerovanie na svetove strany mi vyhovuje, som na neho zvyknuty zo stareho domu.
Dom je urceny pre trvale obyvanie dvoma osobami, s velmi malinko minimalne nizkou pravdepodobnostou dietata. (inak povedane, tretie dieta neplanujem, takze dom bude pre mna a potencionalnu partnerku)
Obcasne sa tam budu vyskytovat moje deti, pre ne je urcena izba 1 a 3 (chalan a baba, potrebuju separe izby).
Vzor podorysu som skoro uplne odkopiroval od jedneho clena nasho fora (s jeho dovolenim), takze z mojej hlavy to moc nie je.... :mrgreen:
A samozrejme, na vyzor domu vplyva hooodne moja financna situacia, kde sa budem snazit skresat celkove naklady na minimum. A snaha o co najvacsiu svojpomoc.



Navrh:
Do projektu som zabudol dat tusim okna, to neskor dorobim. Detto vzory nabytku, linky ci kupelnoidnych veci su len na ilustraciu.
Velkost domu je 11,9x10,2
Presne velkosti izieb su predbezne tieto: (prva velkost je sirka, vodorovna, zlava doprava)
Izba 1 - 3,4x4
Izba 2 - 3,5x4 - toto bude tusim spalna
Izba 3 - 3x3,55 - moc male, viem....
Kumbal 1,8x1.88
WC - 1,1x1
Kupelna 2,44x3,55 (odpocitat treba to WC samozrejme)
Spajza 1,24x1,62
WC 1,24x1,8
Obyvacka je siroka 4,75
Kuchyna je siroka 3,43
Vnutorna chodba je siroka 1,88
Vstupna chodba je siroka 1,31

Steny z 25 ytong, vnutorne 12,5. Zakladove pasy, na dosku nebudem mat nervy ani odvahu.
Izolacia 25 EPS, v podlahe 20, v strope co vyjde, odhadom 60.
Rekuperacia ano, plynovy kotol, vodna podlahovka.


Potencionalne zmeny:
Mierne posuvy stien o par cm su mozne, ale radikalne sa rozlozenie domu menit nebude.
Este ma caka jedna navsteva skororovnakeho domu s metrom a papierom a ceruzkou, potom zfinalizujem velkosti izieb presne.
Otvaranie dveri je ilustrativne, to este tiez spresnim.
Pokial mi to nebude nijako vychadzat, WC v kupelni zrusim
Okna planujem dat smerom do ulice a dozadu, na bokoch bude iba jedno malicke okienko v kumbale a vacsie okno pri jedalenskom stole.
Mozno este take uzke dlhe okno v obyvacke, kedze ta prava stena bude orientovana na juhojuhovychod.
Spajza sa mozno zluci s WC a vznikne technicka miestnost, toto si este premyslim, ked budem merat a merat a merat.

Vyhody:
Obycajny obdlznik
A-ckova strecha (viem, ze bungalovy maju zvycajne valbovu strechu, ja vzhladom na financie volim Acko.)
Rozlozenie izieb kopiruje moje predstavy
Jednoduche rozvody
Cena

Nevyhody:
Malo odkladacieho priestoru
Mala izba 3
Satnik skoro chybajuci
Rekuperacka narvata vo WC
Kotol narvaty v kupelni

Prosim o pripomienky, dopredu velmo pekne dakujem.

p.s. Ospravedlnte moje vyjadrovanie, je pol tretej rano, vacsia cast mozgu uz spi. :netusim
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: Projekt domu Emkac II

Poslaťod emkac » Pon 05. Máj 2014 11:42:39

prve pripomienky, co som dostal mimo forum:

1. uzka vstupna chodba
2. umiestnenie kotla, pracky, susicky
3. zavretie vstupnej chpodbicky
4. samostatne WC v kupelni


ad 1) - mierny posun stien na rozsirenie je mozny, toto este spresnim
ad 2) kedze nie som kompotovy a pod., je vysoko mozne, ze spajzu zrusim (kuchyna bude dost velka)... a ak ju zrusim, tak kotol aj rekuperacka budu v tej technickej spolu s WC
pracka bude v kupelni, susicku neplanujem, pokial budem do nej dotlaceny, dam ju na pracku
ad 3) premyslim si to.... mozno to zachrania posuvne dvere
ad 4) budem o tom uvazovat, ze to ostane otvorene.... este neviem.... pride mi to cudne, mat zachod v kupelni, kde je vana (sprchac je akoze zavreny, to na mna posobi inak, takze v starsom dome mi kupelna so sprchacom a WC nevadila) :)
mozno tam dam nejaky vizualne oddelovaci murik
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Projekt domu Emkac II

Poslaťod ninaclaudius » Pon 05. Máj 2014 12:15:04

neberies do uvahy svetove strany? vchod bude normalne vpredu od cesty - ten JZ,
a izby a obyvka do zahrady SV? ci ako? dik ahoj
ninaclaudius
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 13:32:27
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Projekt domu Emkac II

Poslaťod emkac » Pon 05. Máj 2014 13:34:52

presne ako si pisala....
vchod bude JZ
terasa, cize vystup z obyvacky bude SV

aj na prvom dome to mam tak isto, par stupnov rozdiel
a mne to vyhovuje
solarne zisky mi nic nehovoria, otocenie obyvacky na juh je pre mna nieco nepredstavitelne :)

uz som to tu viackrat spominal, co sa tyka orientacie na svetove strany, moje preferencie su diametralne ine, ako vacsina povazuje za nieco optimalne



terasu planujem mat po celej sirke domu, cize bude na nej miesto aj na tien aj na slnko

jo, a napadlo mi, ze som sa nezmienil o vychodoch na terasu....
chcem ich mat iba z obyvacky, posuvne dvere
v izbach planujem iba okna na terasu, ziadne dvere
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Projekt domu Emkac II

Poslaťod joko » Pon 05. Máj 2014 18:33:51

Budeš mať elektrokotol, lebo aj plyn?
Ak iba elektrika, tak pouvažuj nad extra bojlerom v kúpeľke (kvôli trase a pohodliu), napr. oproti umývadlu do rohu hore , a pod bojler pračku.
Ak aj plyn tak samozrejme kotol aj výmennýk do TM nad seba.
Malé umývadielko v kúpeľka - WC by som zrušil (ak to bude oddelené), bude tam umývadlo v kúpeľke.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Projekt domu Emkac II

Poslaťod emkac » Pon 05. Máj 2014 18:45:06

cisto elektro nechcem, cize pojdem do nejakeho lacneho obycajneho plynoveho kotla
a so zasobnikom to dam así do TM, v tej kupelni by to bolo ako past na oko

to umyvadlo zvazim, este uvidim, ako to realne bude....
lebo zacina sa mi pozdavat aj alternativa s nejakou kvazi prieckou, mensou stenou... aby to bolo aspon vizualne oddelene... potom je to umyvadielko naozaj zbytocne
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasili - 2
drepo, joko
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Projekt domu Emkac II

Poslaťod yoyo » Pon 05. Máj 2014 20:37:50

emkac píše:cisto elektro nechcem, cize pojdem do nejakeho lacneho obycajneho plynoveho kotla

attack small plus - idealny kandidat :)
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Projekt domu Emkac II

Poslaťod yoyo » Pon 05. Máj 2014 20:46:24

emkac,
- nemas ani jedno WC s odvetranim cez okno - pre mna to bola priorita c.1
- na tak maly dom dost rozhadzane rozvody kanalizacie (to WC v kupelke mi pride ako za trest)
- na moj vkus trocha velka kupelna resp. vela nevyuziteho miesta (ak tam nakoniec bude kotol + bojler, tak beriem spat)
- mne tam chyba zadverie oddelene od chodby dvermi
- v zadveri nebudes mat miesto na skrinu - kde odlozis kabaty, topanky...
- krb nebude? ak ano, chyba mi komin .. pri komine nezabudnut vyvod na kanal kvoli odvodu vody, ktora stecie kominom
- uz mas predstavu, kde budes mat nosne steny?
- vo WC ked budes chciet umiestnit stupacku do priecky... aka hruba bude priecka?? ... to len ako hint..

zatial tolko...
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Projekt domu Emkac II

Poslaťod emkac » Pon 05. Máj 2014 21:27:19

yoyo píše: - nemas ani jedno WC s odvetranim cez okno - pre mna to bola priorita c.1

nemam..... na starom dome je tiez take jedno, lebo sa nezrealizovala rekuperacia
a dost to tam vadi.... uz by som do takeho nesiel

ale tu rekuperacia bude, a coraz viac som rozhodnuty na nie samostatne WC v kupelni, cize len taka priecka vyssia

yoyo píše: - na tak maly dom dost rozhadzane rozvody kanalizacie (to WC v kupelke mi pride ako za trest)

v tom projekte, co som z neho vychadzal, je to tiez rozhadzane, a myslim ez to nevadilo.... az tolko toho nebude, budu sa vzajomne napajat
a s jednym WC nesuhlasim, chcem mat dve

yoyo píše: - na moj vkus trocha velka kupelna resp. vela nevyuziteho miesta (ak tam nakoniec bude kotol + bojler, tak beriem spat)

yoyo píše: - v zadveri nebudes mat miesto na skrinu - kde odlozis kabaty, topanky...

je mozne, ze tu kupelnu este viac zuzim, tym padom rozsirim chodbu
velka skrina tam nebude, ale nieco na priebezne odkladanie uz ano

yoyo píše: - mne tam chyba zadverie oddelene od chodby dvermi

tu asi budu posuvne dvere... inac uz druha pripomienka na toto iste, preco vam tak vadi otvorene zadverie do chodby?

yoyo píše: - krb nebude? ak ano, chyba mi komin .. pri komine nezabudnut vyvod na kanal kvoli odvodu vody, ktora stecie kominom

nebude, v prvom dome bol, skusil som, nemam potrebu v dalsom dome :)

yoyo píše: - uz mas predstavu, kde budes mat nosne steny?

dufam ze ziadne, ani v tom vzorovom projekte neboli.... ak ich tam projektant da, tak asi aj budu

yoyo píše: - vo WC ked budes chciet umiestnit stupacku do priecky... aka hruba bude priecka?? ... to len ako hint..

bude urcite viac ako 12.5, to som dal zatial vsetky steny rovnake...
na toto urcite budem mysliet, ked bude definitiva ohladom umiestnenia a smerovania WC
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Projekt domu Emkac II

Poslaťod kilojablk » Uto 06. Máj 2014 7:36:28

tie druhe dvere v chodbe su vyhodne v zime, ked ti chlad zostane v chodbe,( mozem porovnat, my mame, suseda nema)
v lete chrani pred prievanom, staci ak mas otvorene terasove dvere a niekto vojde
cez v chodove dvere.
Chvalim WC pri vchode, s oknom by bolo idealne, ako uz bolo spomenute. (ako povedal kamarat, ked prides domov prve co casto musis urobit, ze musis ist na wc). Doporucujem este do tohto wc pisoar.
V kupelni by som nedal ani ten murik vedla wc, ked je niekto na wc je tam sam, nepotrebuje sa schovavat
za murikom, ale to je vec vkusu. Mas viac miesta pre kos na pradlo, pracku, popripade na bidet.
Minimalne mur medzi kupelnou a izbou c.3 by som staval s akusticky lepsieho material ako je ytong.( vlastna zla skusenost)
Inac velmi pekny jednoduchy dom, v jednoducosti je krasa.
Drzim palce.

S týmto príspevkom autora kilojablk súhlasil
MartinH
kilojablk
 
Príspevky: 59
Obrázky: 1
Registrovaný: Uto 02. Jún 2009 9:19:42
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 16 krat

Re: Projekt domu Emkac II

Poslaťod pidik » Uto 06. Máj 2014 11:24:58

Pre mna je daleko vychod na terasu, hoci sa to tak dava, je to podla mna velmi neprakticke. Uzke zadverie, uplne nevyuzitelne.
To WC v kupelni by som dala pod okno a oddelila napr. sklenymi matnymi dverami - cize by malo okno a svetlo by islo do kupelne. Mame rekuperaciu, jedno WC s oknom a jedno bez a radsej pouzijem to s oknom, rekuperacia okno nenahradi.
pidik
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Uto 11. Máj 2010 14:05:27
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 15 krat

Re: Projekt domu Emkac II

Poslaťod joko » Uto 06. Máj 2014 13:37:44

Este by mozno stalo za uvahu prehodit spajzu s TM. Bolo by lepsie vesat technologiu na obvodovy mur, kotol, rekuleracia, kratsie trasy k vani a sprche, okno do WC .... Skor vidim problem v priestore na kotol, rekup. a okno.
Kanalizacia pod dekou pri bungalove je bezproblemove, a ak riesite stupacku na odvetranie, tak ta moze mat priemer 50 mm a tu dostanes aj do tenkej priecky. Ani v tomto nevidim problem.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Projekt domu Emkac II

Poslaťod emkac » Uto 06. Máj 2014 15:12:17

Vdaka za pripomienky.

Presun WC k oknu a oddelenie to nejakymi matnymi dverami, nieco na sposob sprchoveho kuta, sa mi celkom pozdava. Skusim si to nejako nakreslit a predstavit.
Kedze sprchac chcem mat bez vanicky, cize iba rohova stena a zlab, tak asi ho dam k obvodovemu muru, takze v tom pripade by vana bola hned napravo pri vstupe....
Uvidim, ci sa mi podari to zvizualizovat. :)

Akustiku budem este riesit, urcite medi kupelnou a izbou 3, mozno medzi Izbou 2 a obyvackou a mozno medzi WC a obyvackou/kuchynou.

Spojenie WC a Spajze do jednej velkej TM s oknom je dost pravdepodobne. Este si musim spisat plusy a minusy spajze.

Prehodenie spajze a WC sa mi nepaci, chcem mat vstup do WC z "cistej" zony.

Rozsirenie zadveria urcite nastane.

pidik, ako si to myslela s tym, ze vychod na terasu je daleko?
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Projekt domu Emkac II

Poslaťod pidik » Sob 10. Máj 2014 10:08:41

Emkac, no pre mna by to bolo daleko behat cez celu obyvacku na terasu. Je mi jasne, ze 90 percent projektov to tak ma, ale je to podla mna blbost, terasa ma byt pri kuchyni, ked si uvarim kavu, zoberiem kolac tak nebudem stale s tackou behat ako picik cez pol domu. Uz len take rodinne ranajky - vsetko povynasat, potom podonasat spat, do toho stale decka zvonku cosi chcu, ked vbehnu len do kuchyne, tak moc nezaspinia, takto musia cez obyvacku prechadzat.

S týmto príspevkom autora pidik súhlasili - 2
jan45, opek
pidik
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Uto 11. Máj 2010 14:05:27
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 15 krat

Re: Projekt domu Emkac II

Poslaťod fabka2004 » Pon 12. Máj 2014 20:03:18

Zdravim,

zamerne som neprispieval (emkac asi vie preco), teraz vsak uz nastal cas na zapracovanie pripomienok a zavesenie navrhu aby som vedel aj ja prispiet troskou do mlyna

;)
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat




Ďalší

Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia