Zaslepenie plynovej prípojky

Zaslepenie plynovej prípojky

Poslaťod tomas g » Štv 03. Apr 2014 22:29:53

Ahojte odborníci.

Pred rokmi som zrušil plynovú prípojku. Plynári si plynomer odmontovali, ale nechali mi tam takéto "UFO". Teraz robím gabiónový plot, a chcel by som rúru doň schovať, ale celá "strojovňa" je príliš veľká. Preto chcem "UFO" odmontovať - len neviem, či môžem a či je to bezpečné. Chcem odstrániť celú priskrutkovanú časť nad červenou čiarou. Keďže uzáver je pod ňou, sedliacky rozum mi hovorí, že by to nemal byť problém, ale jeden nikdy nevie...
Takže čo vy na to? Môžem to spraviť?

Vďaka.
Prílohy
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat




Re: Zaslepenie plynovej prípojky

Poslaťod sigma » Štv 03. Apr 2014 22:58:56

Co to je za kabel? Snimac stavu plynomeru?
Ked to odmontujes, dostanes sa do problemu, ktory sa vola nezabezpeceny unik. Odpojeny plynomer musi koncit zatkou, nie gulakom. Takze ak nemas potrebne veci (nove tesnenie k tej prirube a prirubu so zatkou) tak ohlas nejakeho plynara-montera (nie spp-distribuciu, a.s.) v obci.
Vidim, ze tam, kde bol dom uz rastie trava ako pred 500 rokmi ;)
Este ked pozeram, ak sa sroby budu dat odsrobovat, tu prirubu s regulatorom by si mohol vyhodit a vrch namontovat naspat aj sam. Neviem, aky gabion tam bude, mozno by sa to zmestilo.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Zaslepenie plynovej prípojky

Poslaťod tomas g » Štv 03. Apr 2014 23:14:59

Ten kabel to je zvoncek, ktory bude na plote :-D
Cele to gabionu neschovam, lebo je to prilis vysoke a gabion bude v tomto mieste iba asi 1,2 m nad teren. SPP pri odpojeni zobralo iba plynomer a ked soms a ich bol spytat, ze co s tym dalej, tak ze to uz nieje ich vec. Planoval som to odmontovat pri tych sroboch, len som nevedel, ako to dalej treba zaslepit. Asi budem musiet naozaj zavolat nejakeho plynara.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Zaslepenie plynovej prípojky

Poslaťod jan45 » Pia 04. Apr 2014 8:02:23

spodný kohút alebo guľový ventil končí závitom, do ktorého je zaskrutkovaná príruba regulátora. Nastriekať WD 40, počkať, povoliť a nahradiť zátkou, vyzerá to na 1"
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Zaslepenie plynovej prípojky

Poslaťod tienik » Pia 04. Apr 2014 8:30:28

To je stary typ regulatora - takto sa to uz par rokov nerobi. Kazdopadne, rozober to na meste spoja gulak - priruba, aj ked bude asi fakt treba ta WD40 a poriadny hasak :-)
Plynari to maju podobne ako mi - nepouzivanu pripojku musis istit 2x. To znamena jedna vec je zatovreny gulak a druha vec je do jeho zavitu namontovana zatka - nezabudni zatesnit zavit, takze teflonova paska alebo nit.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Zaslepenie plynovej prípojky

Poslaťod pzad » Pia 04. Apr 2014 9:17:36

Nie je na konci, na tej zatke je blomba ?
pzad
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 9:26:58
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Zaslepenie plynovej prípojky

Poslaťod deko » Pia 04. Apr 2014 10:52:31

na konci mas plombu (ktoru si zrejme plynari odfotili), takze do toho zasahovat nemozes. zavolaj im (poruchova linka SPP-Distribucia), ze potrebujes dat plombu. pridu, zlomia plombu, zhodis dole vsetko co nasleduje za gulakom, namiesto regulatora das zaslepku ktoru v zapati plynari zaplombuju.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Zaslepenie plynovej prípojky

Poslaťod tienik » Pia 04. Apr 2014 11:47:17

deko píše:na konci mas plombu (ktoru si zrejme plynari odfotili), takze do toho zasahovat nemozes. zavolaj im (poruchova linka SPP-Distribucia), ze potrebujes dat plombu. pridu, zlomia plombu, zhodis dole vsetko co nasleduje za gulakom, namiesto regulatora das zaslepku ktoru v zapati plynari zaplombuju.



to je fakt, plomba tam je. V tej suvislosti ma napada....ja mam pred domom vyvedenu pripojku, ukoncenu gulakom a zatkou, ale plomba tam nikdy nebola. Nepotrebujete niekto plyn? :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Zaslepenie plynovej prípojky

Poslaťod sigma » Pia 04. Apr 2014 12:53:10

Prišiel som, odmontoval som, namontoval som. Treba to ešte natrieť.
Prílohy
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Zaslepenie plynovej prípojky

Poslaťod ... » Pia 04. Apr 2014 14:07:28

inac by ma este dost zaujimalo aky prakticky vyznam tam ta blomba ma, pretoze je tam viacero miest na ktorych sa to da rozobrat bez jej poskodenia, spravit odber a potom vratit do povodneho stavu,,,,
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Zaslepenie plynovej prípojky

Poslaťod tomas g » Sob 05. Apr 2014 10:32:01

Inac, jedna plomba je este aj na samotnom gulaku.

Nakoniec som to poriesil tak, ze som ten gabion spravil uzsi, nie 50, ale iba 40 cm a na zasruhany chlp (a s mierne naklonenou rurou pripojky) sa mi to podarilo obist. Takto aspon zostane cely bazmek lahsie pristupny pre buducnost.

Vdaka za vsetky reakcie.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Zaslepenie plynovej prípojky

Poslaťod joko » Ned 06. Apr 2014 21:34:27

Bol som trochu ďalej od internetu, tak reakcia až teraz:
No nepoteším Vás, ale až tak jednoducho to nevidím.
Ako všetci vieme je to "živá" plynová prípojka, jeho majiteľom je SPP.
Do prípojky je zakázané bez súhlasu majiteľa zasahovať. To , že tam pôvodne bol plynomer, po jeho demontáži sa odber prerušil, ešte neznamená, že prípojka nie je evidovaná, ako možné odberové miesto. Preto tie blomby. Za odstránenie blomby, za manipuláciu s prípojkou može nasledovať "mastná odmena" . Takže riešenie je podstatne jednoduchšie ako sa zdá, no možno rovnako nákladné: Treba napísať žiadosť o zrušenie zavadzajúcej - nevyužitej prípojky, a plynáry na Tvoje náklady to odstránia. Či už čiastočne, alebo definitívne je už na Tvojej dohode s nimi.
Demontovať - zaslepiť by nebol problém, možno aj zatajiť by sa dalo, a hrať sa na "mrtvého chrobáka" čo si nič nepamätá a nič nevie, :netusim ale ak si ten pôvodný plynomer Ty nechal denomtovať pri sanácii pôvodného domu, tak sa na nikoho už nevieš vyhovárať. Prípojka je na Tvojom pozemku, a je to evidované ako vecné bremeno v prospech SPP.

Ja to vidím asi tak, a obávam sa, že nie som ďaleko od pravdy. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Zaslepenie plynovej prípojky

Poslaťod Majo 2 » Ned 06. Apr 2014 22:01:28

Na priklad vodari ziadali k trvalemu odstraneniu pripojky odpojenie priamo od hlavnej vetvy.
To znamena nie len odstranenie vodomeru , ale odkopanie hlavneho napojenia a uodstranenie priamo navrtania do hlavnej vetvy.

S týmto príspevkom autora Majo 2 súhlasil
joko
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Zaslepenie plynovej prípojky

Poslaťod TomasHo » Pon 07. Apr 2014 8:44:12

Ja som na nevyuzivanu pripojku zavolal plynara, za 35e (!) to odfikol a napevno zaslepil, zakopem ruru do zeme a hotovo. Tomas g, naozaj nechapem, preco si nepoziadal o zrusenie pripojky, nezavolal plynara a nenechal to zaslepit - nech by ti aj spravil koleno smerom do pozemku v tom gabione, aby si to mohol pripadne niekedy napojit (ale naco?).
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Zaslepenie plynovej prípojky

Poslaťod tomas g » Uto 08. Apr 2014 22:30:30

Ked mi odmontovali plynomer a nechali tento dzindik, tak som sa bol na plynarnach spytat, ze co s tym dalej a tetula pri okienku mi povedala, ze to je uz moj problem. Ze oni priamo to neriesia, ale mozu mi poslat externu firmu ktoru si zaplatim a ktora mi to odreze a uzavrie. Vtedy som to nechal tak.

Ale ako pisem, uz je to poriesene, gabion to pekne zamaskoval aj v tomto stave. A dobre ze som s tym nic nerobil, lebo zrovna dnes bol u nas chlapik z plynarni a s merakom kontroloval vsetky ich pripojky - funkcne aj nefunkcne :-D

S týmto príspevkom autora tomas g súhlasil
joko
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť