Co ma na mojom dome tesi :)

Všetko čo nesúvisi so stavbou

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod tienik » Uto 24. Dec 2013 12:30:33

raven píše:Mňa teší to, že od včera mám dom oficiálne skolaudovaný, s prideleným súpisným číslom a zapísaný do katastra... :drink .
Tie roky práce a vynaloženého úsilia splnili svoj účel. A to je pre mňa najkrajší vianočný darček... :)


Blahozelam!

Mne sa to podarilo tento rok v aprili a fakt fajn pocit. Len malo to jednu nevyhodu - sposobilo to znacne spomalenie dokoncovacich prac :-). Ale aj oddych treba.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat




Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod raven » Str 25. Dec 2013 8:16:02

Diky :). Mne ostava z dokoncovaciek len brana a plot, dnuka kozub a namontovat svetla...:-D. A potom sa budem venovat len mojej vinici...:)
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod MartinH » Str 25. Dec 2013 9:47:48

raven píše:Mňa teší to, že od včera mám dom oficiálne skolaudovaný, s prideleným súpisným číslom a zapísaný do katastra... :drink .

Super :drink
Je nas cim dalej viac, emkac bude musiet rozsirit oStavbe aj o oByvanie 8-)

tienik píše: Len malo to jednu nevyhodu - sposobilo to znacne spomalenie dokoncovacich prac :-). Ale aj oddych treba.


A ked su doma malicke deti, dokoncovacie prace idu slimacim tempom :( A ziadny oddych aj tak nie je :( Ale je pekne vidiet ich rast, nie :D
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod raven » Str 25. Dec 2013 10:55:54

Tak ja dieta z logistickych dovodov budem riesit naskor o 5-10 rokov, takze tie dokoncovacky by som mal zvladnut v pohode...:)
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod pepa » Str 25. Dec 2013 11:39:06

raven píše:Tak ja dieta z logistickych dovodov budem riesit naskor o 5-10 rokov, takze tie dokoncovacky by som mal zvladnut v pohode...:)


Dom bez deti je jak auto bez kolies ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko

S týmto príspevkom autora pepa súhlasil
tomas g
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod raven » Str 25. Dec 2013 12:19:11

To mi je jasne, len momentalna situacia mi to nedovoluje. A riesit dieta, ked neviem co bude zajtra, je velmi nezodpovedny krok. A ja nezodpovedny zrovna nie som...:). Ale ked to bude aktualne, tak sa o tom dozviete-nic sa nebojte ;-)
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod ... » Str 25. Dec 2013 20:10:57

raven píše:To mi je jasne, len momentalna situacia mi to nedovoluje. A riesit dieta, ked neviem co bude zajtra, je velmi nezodpovedny krok. A ja nezodpovedny zrovna nie som...:). Ale ked to bude aktualne, tak sa o tom dozviete-nic sa nebojte ;-)


to potom nebudes mat deti nikdy (leda zeby si sa stal "jasnovidnym" a "videl" buducnost :-) )
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod tienik » Str 25. Dec 2013 21:50:38

pepa píše:
raven píše:Tak ja dieta z logistickych dovodov budem riesit naskor o 5-10 rokov, takze tie dokoncovacky by som mal zvladnut v pohode...:)


Dom bez deti je jak auto bez kolies ...


tak tak, ono sa hned inac robi ked clovek vie pre koho (okrem seba) to bude. Pre mna boli nase dva drobce velmi silnou inspiraciou a zdrojom energie. Ked som sa tak vratil z "udernickeho vikendu" na dome, ledva za sebou tahal nohy, tie male svietiace ocka vedeli zdovodnit preco to vsetko robim :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod deko » Str 25. Dec 2013 23:30:15

tienik píše:tak tak, ono sa hned inac robi ked clovek vie pre koho (okrem seba) to bude.

vela ludi si myslelo, ze domy buduje pre svoje deti. potom ale deti vyleteli z hniezda, jeden z partnerov zomrel a ten druhy zije v megalomanskom dome, ktory hnije, lebo jeden clovek si nemoze dovolit vykurenie celeho priestoru...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

S týmto príspevkom autora deko súhlasil
atik
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod tienik » Štv 26. Dec 2013 0:42:18

deko píše:vela ludi si myslelo, ze domy buduje pre svoje deti. potom ale deti vyleteli z hniezda, jeden z partnerov zomrel a ten druhy zije v megalomanskom dome, ktory hnije, lebo jeden clovek si nemoze dovolit vykurenie celeho priestoru...


mozno som to nie celkom stastne napisal. Fakt ma nenapadlo myslet tym stavanie X generacnej opachy - ako vidiet casto na dedinach. Nas dom je relativne maly, absahuje aj celkom dost opatreni nato, aby bol pouzitelny len pre dvoch, aj pre stav ked by niekto z nas nebol 100% pohyblivy, atd... Skor som to myslel z tej strany, ze predtym sme byvali trosku inac, nie tak aby sme si mohli povedat "tu sme doma, to je nas domov". A stavba domu bola tym procesom ktory vytvoril ten kusok priestoru kde uz sme my 4ria fakt doma. Po tej stranke som myslel tu inspiraciu a zdroj dalsej energie.

S týmto príspevkom autora tienik súhlasil
TomasHo
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod stano99 » Str 02. Apr 2014 14:41:52

Kurenie ktoré som si navrhol po dlhom uvažovaní a študovaní funguje uplne presne tak som si to želal a navyše som ušetril. :D Nemám žiadnu drahú LCD automatiku, snímače, regulátory :yahoo :ano: Zapojenie ma plynový kotol, krb, bojler, 2 ESBE ventily, 1 čerpadlo a radiatory - v jednoduchosti je krása :idea: . Hoci mnohí ma od toho odhovarali, vraj to nebude dobre vratane tohto fóra :) Stačí mať pustene 2 radiatory a krb neprekúrim, viac ako 85C to neda pri normalno prikladaní. Samozrejme všetko som si prepočítal tak ako som vedel a čo som nevedel, odobril sedliacky rozum alebo rada od odborníka. Ostava už len dorobiť a vyladiť automatiku(momentalne musim prepinat 2 okruhy ručne :roll: ). Automatika sa postara už len max. komfort. Na automatiku ratam asi 150€. A celé to bude bezobslužné, okrem prikladania dreva.. Teplej vody mám na 2-3dni a tepla tiež dostatok. Momentalne to má ale jednu nevýhodu - je teplo :evil:
Obrázok užívateľa
stano99
 
Príspevky: 187
Obrázky: 0
Registrovaný: Pon 08. Nov 2010 12:37:18
Dal súhlas: 11 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod cmelo » Pon 07. Apr 2014 9:24:23

tešíma...od víkendu mám sprevádzkovaných 22ks fotovoltaických panelov o celkovom výkon 5,5kWp a pritom sa úspešne podarilo rozchodiť prevádzku Wattroutra :-)
cmelo
 
Príspevky: 175
Registrovaný: Sob 01. Aug 2009 17:20:56
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod tienik » Pon 07. Apr 2014 9:51:57

cmelo píše:tešíma...od víkendu mám sprevádzkovaných 22ks fotovoltaických panelov o celkovom výkon 5,5kWp a pritom sa úspešne podarilo rozchodiť prevádzku Wattroutra :-)



tak blahozelam k uspesnej praci. Kedze ma to celkom zaujma, mohol by si hodit do fora aj dake foto + blizsie info, Ale asi bude lepsia samostatna tema v elektrike :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod cmelo » Pon 07. Apr 2014 9:57:54

pôvodne bolo zapojených 10ks 250Wp panelov s meničom Eaton avšak ročná spotreba domácnosti je 6500kW bez ohrevu teplej vody, doteraz sme nemali. Tie prvé panely nestíhali aj ohrev aj domácnosť, doplnil som 12ks 250Wp a pritom som spravil rekonštrukciu poistnej skrinky, nakoľko tam boli staré šrobovacie poistky, tak mi vymenili za ističe a zapojil Wattroute, na ktorý som zapojil priamo bojlér, a jednu zásuvku pre prípad potreby pre bazén. Včera moc nesvietilo slnko, teda skoro vôbec a vyzeralo to super .. do bojléra išlo 8kW a v podstate boli pokryté všetky bežné spotrebiče takže spotreba bola 0, nepočítam použitie el.trúby na varenie. Ale napr. v sobotu sme kosili trávnik a spotreba 0 :-)
cmelo
 
Príspevky: 175
Registrovaný: Sob 01. Aug 2009 17:20:56
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod TomasHo » Pon 07. Apr 2014 10:59:24

cmelo, pripajam sa k blahozelaniu.

Mohol by si uviest nejake detaily? Napriklad vytvorit nejaky fotoserial, ako inspiraciu pre nas ostatnych? Mna by zaujimalo, ake panely si pouzil, aky maju rozmer, kde si ich kupoval, a tak.

Sam mam vyhradenu plochu cca 10m2 na juznej streche terasy na par panelov, ktore by som chcel natvrdo zapojit na spiralu v polyvalentnom bojleri.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Offtopic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia