Riešenie detailu omietky (drevený stĺp vsadený v priečke)

Riešenie detailu omietky (drevený stĺp vsadený v priečke)

Poslaťod radek666 » Uto 01. Apr 2014 23:20:36

Potrebujem radu ako najlepšie vyriešiť drevené stĺpy (stolicu strechy) ktoré sú vsadené do priečok z hladiska praskania omietok. Stĺpy sú 14cm hrubé a sú k nim dostavané 14cm hrubé priečky. Cez to ide sadrová omietka od Knauf MP75L. Ako najlepšie eliminovať praskanie okolo stĺpov. mate to niekto už vyskúšané ktoré riešenie nepraská. drevo je pod strechou cca 1,5roka. mám tam celkovo 4 stĺpy takže to može prasknut až na 8 miestach čo by mi asi dost vadilo. Prikladam foto pre predstavu. Ďakujem
Prílohy
radek666
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 01. Apr 2014 23:13:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Riešenie detailu omietky (drevený stĺp vsadený v priečke

Poslaťod yoyo » Str 02. Apr 2014 8:09:41

ja som mal presne to iste, ale so zeleznymi stlpami. styk stlp <-> priecka mam vypenenny pur penou, aby to eliminovalo pohyby. Na stlp som potom naniesol lepidlo a dorovnal do urovne priecky. Na to uz isla omiekta + celoplosne sietka. Mam sadrovu omietku od Baumitu a nic nepraska.
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Riešenie detailu omietky (drevený stĺp vsadený v priečke

Poslaťod radek666 » Str 02. Apr 2014 8:50:49

Železný stĺp ti pracovat nebude lenže drevený sa može krútiť, praskať, schnúť. Nejaké riešenie aby omietka nebola priamo spojená s tým stĺpom lebo akonáhle to bude niečím spojené tak si myslím že to praskne. Radili mi aby som tam nalepil pás SDK a k tomu sa dorobí omietka. moc sa i to nepáči toto riešenie tak nejakú alternatívu hladám.
radek666
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 01. Apr 2014 23:13:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Riešenie detailu omietky (drevený stĺp vsadený v priečke

Poslaťod marko182 » Str 02. Apr 2014 14:23:42

Mal som drevene stlpy a nahradil som ich zeleznymi, lebo som sa obaval toho, ako sa to bude spravat s omietkou a este viac s vlhkostou v kupelni.
Zelezne stlpy som riesil podobne ako yoyo, vypenit, lepidlo, presietkovat a omietka. Je to urobene necely rok a nikde nic nepoznat.
Fire walk with me...
marko182
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Ned 07. Jún 2009 13:52:44
Dal súhlas: 19 krat
Dostal súhlas: 16 krat

Re: Riešenie detailu omietky (drevený stĺp vsadený v priečke

Poslaťod radek666 » Str 02. Apr 2014 22:30:27

Rozmýšlal som že by som na flexibilné lepidlo nalepil pás terpapiera s presahom na každú stranu 10cm. lepidlo by som natiahol len na tehlu tých 10cm z každej strany. na hranole by nebolo nič teda terpapier by nebol lepený na hranole a mohol by si pod terpapierom robit co chce. tým by sa zabezpečilo aj nasavanie vlhkosti hlavne v kupelni. na vrch terpapieru by som ešte urobil tým flexklebrom hrebeň aby sa lepšie previazala omietka. do omietky samozrejme siet.
Je to dobré riešenie???
radek666
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 01. Apr 2014 23:13:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Riešenie detailu omietky (drevený stĺp vsadený v priečke

Poslaťod raven » Štv 03. Apr 2014 7:37:16

Ja mám tri také stĺpy v stene a ja so to riešil nasledovne...
Najprv som ku stĺpu a stene pribil železnú sieťku(sieťka pre kuriatka..:-)) tak, aby dokonale priliehala a neodstávala.
Potom vrstva bauklebru+uhladiť.
Potom sklotextilná mriežka s bauklebrom+uhladiť.
Na záver feinputz.
Omietka má tri roky a praskanie veškeré žiadne... ;)
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron