pliesen, vlhkost podlahy

pliesen, vlhkost podlahy

Poslaťod martin » Pia 21. Nov 2008 1:35:02

Prosim o vas nazor, uz som z toho zufaly,
kupili sme stary dom, bol asi rok neobyvany, do spalne na PVC sme dali koberec. Po pol roku sme zacali citit pliesne, tak sme dali prec nabytok, koberec, a az pod PVC (prilepene len po okrajoch gumenymi obrubami) sme nasli cierny povlak vlhkej pliesne.
Nie vsade, ale "len" asi v tretine izby, ktora je pri problematickej stene.
Dom je na svahu a tato jedna stena je asi 60 cm pod urovnou terenu, je na hranici so susedom (betonova podlaha na jeho dvore je oddelena od nasej steny nejakou lepenkou, ktora trci par cm nad jeho betonom; sused vravi, ze pred par rokmi to povodny majitel u neho opravoval - rozbil beton, vykopal a dal izolaciu).
PVC aj beton sme niekolkokrat umyli Savom, nateli lepenkou v kybli 2 vrstvy - myslel som, ze hydroizolacia v podlahe bude uz nefunkcna. Takisto sme do steny asi 10 cm nad podlahou navrtali diery a podla navodu aplikovali nejaku impregnaciu co sa davala do mraznicky. No a navyse som do drazky v 10cm vyske zaomietol medeny drot a zapojil "reverznu osmozu".
Este som z okna vyrezal z tesnenia cca 3cm na 3 miestach - hore na vonkajsom, dole na vnutornom, kedze vlhkomer ukazoval 80%.
Po dalsom roku znova citit pliesne (vlhkost je 65-70% pri vetrani 5x denne), teeraz uz su "len" na cca 1m od problematickej steny.
Co dalej?
Ako zistim, ci ide vlhkost z podlahy (netesna lepenka v kybli?) alebo nejako zo steny (stena vyzera byt sucha) alebo je to kondenzovana vlhkost?
Najkrajnejsie riesenie je vyburat podlahy a vyburat susedov dvor, odkopat kubiky zeme, podrezat steny, dat nopovku zvonka, zahrabat a zabetonovat suseda, donutra 7cm beton + hydrobyt + folia + 10cm polystyren + folia + 7cm poter, co by znamenalo niekolkomesacne odstavenie spalne + smrad, a peniaze...
Objednal som jednoizbovy ventilator s rekuperaciou, vysekam dieru von a mozno to znizi vlhkost tak, ze problem odide.
Kto mi pomoze dostane pol manzelky :)
martin
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 0:40:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: pliesen, vlhkost podlahy

Poslaťod krak3n » Pia 21. Nov 2008 9:54:59

stena nie je vlhka pretoze sa odvetrava do miestnosti .. (z toho ta vysoka relativna vlhkost aj vdaka castemu vetraniu). Podlaha je zrejme aj studensia preto na nej je kondenzu aj vlhkosti viac. Obavam sa ze na rieseni evaseho rpoblemu je nutne zabranit pristupu vlhskoti zvonka komplexnym zasahom .. nie je mozne vam jednoduco poradit ... mozno to bude xciet drenaz zvonka atd ..
krak3n
 
Príspevky: 142
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:47:06
Bydlisko: Kosice
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: pliesen, vlhkost podlahy

Poslaťod emkac » Pia 21. Nov 2008 10:01:38

nerozumiem tej myslienke s lepenkou
to si zvnutra zaizoloval tekutou izolaciou nieco?
lebo to nema absolutne ziaden vyznam

vlhkost sa dostava do vnutra zvonku
cez zaklady prenika do stien a podlahy
tam je ten problem, zvnutra to nezaizolujes

moj nazor je podobny ako krak3nov, riesit to zvonka
a ako prve iba obkom ten mur co je v zemi, daj nopovoku a drenaz
az ked to nepomoze, riest injektaz a pod.

skus to odfotit, zvonka
lebo urcite sa to da spravit aj bez nicenia susedovho majetku :-)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: pliesen, vlhkost podlahy

Poslaťod martin » Sob 22. Nov 2008 5:32:58

Tekutou izolaciou som to zaizoloval, aby som odstranil/vylucil prenikanie vody z podlahoveho betonu pod PVC. Mozno to aj trochu pomohlo ale aj tak sa tam niekade dostava vlhkost.

Zelena brana je susedova, napravo od nej je stlp, asi milimeter od neho je nasa stena. Za branou je vybetonovany dvor, beton sa dotyka tej nasej problemovej steny asi 60cm nad nasou podlahou.


Pohlad z boku, tu boli schody ktore som rozbil, dotykali sa steny, vyrazne vtedy klesol prud cez elektroosmozu... Pri tejto stene uz nie je problem.

martin
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 0:40:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: pliesen, vlhkost podlahy

Poslaťod Jošo » Ned 23. Nov 2008 17:41:55

Martin,ja vam asi velmi v tomto velmi neporadim,ale rad by som spytal jednu vec.
Takisto sme do steny asi 10 cm nad podlahou navrtali diery a podla navodu aplikovali nejaku impregnaciu co sa davala do mraznicky.

Presne tuto chemikaliu sa snazim zohnat.Nikto o tom nepocul,nikto mi nevie poradit pytal som sa snad vo vsetkych stavebninach a nic. Viete povedat ako sa to vola ,kde ste to kupovali a co to stalo? dakujem
Kto sa pýta-->je hlúpy. Kto sa nepýta -->hlúpy aj ostane! :idea:
Obrázok užívateľa
Jošo
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 19:09:40
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: pliesen, vlhkost podlahy

Poslaťod emkac » Ned 23. Nov 2008 23:15:30

emkac píše:skus to odfotit, zvonka
lebo urcite sa to da spravit aj bez nicenia susedovho majetku :-)


mylil som sa :(
to vyzera na narocnu opravu
zavolaj si na skusku par firiem, co robia injektaz, podrezavanie a pod. hydroizolacie
nech sa pridu pozriet a nacenia ti to
zavolaj ich viac, urobis si nazor, co naozaj treba

ale obavam sa, ze to chce zasahy zvonku
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: pliesen, vlhkost podlahy

Poslaťod martin » Pon 24. Nov 2008 3:44:27

Tu chemikaliu som objednaval v beznych stavebninach, vyraba to Hasoft
takze by to vedeli dodat asi vsetci, co predavaju "Lepenku v kibli".

Nasiel som to na internete, vytlacil prospekt a s nim som to objednaval,
volalo sa to "Vysušzeď". Ked im to doslo, nemohli to v pocitaci najst.
Na sklad to totiz dali pod slovenskym nazvom "Stenusuš" :)

Skusim teda oslovit nejakych podrezavacov/injektorov...
martin
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 0:40:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: pliesen, vlhkost podlahy

Poslaťod roman » Pon 24. Nov 2008 19:57:24

V prvom rade vlhkost podlahy nemusi sposobovat len zemna vlhkost ,ale moze to byt aj chladom.Ak vam to robi len v zime tak treba zateplit podlahu.Ak je to celorocne tak je to zemna vlhkost. V tom pripade vam odporucam poradenstvo od firiem ktore sa tymto zaoberaju.Je jedna velmi dobra firma na slovensku pokial viem su certifikovany.PORADENSTVO PRE RODINNE DOMY MAJU ZADARMO.Je to firma REN.sro.kontakt:0435594252.Ak by vam niekto odporucal chemicku injektas nedavajte si to robit funguje len docasne nejakych 6-7 rokov.
roman
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 19:41:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: pliesen, vlhkost podlahy

Poslaťod martin » Uto 25. Nov 2008 22:34:26

Dakujem, skusim im zavolat.
martin
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 0:40:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia