Ako si vybetonovat izbu v panelaku ?

Ako si vybetonovat izbu v panelaku ?

Poslaťod magi » Pia 07. Mar 2014 17:31:35

Ahojte,
skusim strucne zhrnut co som urobil a co potrebujem urobit.

Co som urobil resp. co sa udialo:
--------------------------------------
- vytrhal som stare parkety a z pod nich ten "drevo-papier" :)
- pod nimi som objavil skvaru, ktoru som tam nechal, kedze vybrat skvaru z 15 m2 izby o hlbke cca 15 cm by bolo dost casovo narocne a hlavne brutalna prasnost v novo prerobenom byte a celkovo v panelaku kde byva 90% dochodcov nie je zrovna rozumne... nepytajte sa preco som podlahu nerobil skor ako som prerobil byt. V skratke len tolko, ze som to jednak podcenil a za druhe, majstri, ktori mi robili podlahy v celom byte to podcenili tiez, presnejsie, tu izbu, kde boli parkety. Tie parkety boli totiz prehnite, prepadavali sa atd. asi si mysleli, ze to novou plavajucou podlahou zakryhu :) Takze nove parkety sli po tyzdni dole :)
- takze parkety su prec, "drevo-papier" tiez a zostala tam utlacena skvara. Ta skvara mi pride aj tak ako dobry izolacny material (ved preto sa to tam aj davalo?) a preto by som ju tam chcel nechat.

Co potrebujem urobit:
--------------------------
- prvotne ponuky na vyliatie betonu v tej miestnosti sa pohybovali okolo 12-15 eur za 1 m2 / 1 cm hlbka, co pri miestnosti 15 m2 robi 225 eur / 1cm hlbky x 15 cm hlbka = 3375 eur za izbu co mozem z vysoka... a aj to je dovod, preco tu skvaru odtial nechcem davat prec.
- takto mi zostala hlbka priblizne cca 5-6 cm. Asi sa napokon nevyhnem nejakej firme, ktora mi to vybetonuje, no aj napriek tomu by som chcel poznat Vase nazory na:

1.) skvaru - ako podklad pod beton, ci je to cista katastrofa a nemozne to pouzit alebo je to mozne, pripadne ako to urobit
2.) na cenovu ponuku - aka je bezna cena za 1 m2 x 1 cm hlbky
3.) ci by som vedel tu podlahu zvladnut aj svojpomocne (2-3 ludia) - samozrejme BEZ miesacky, kedze do vytahu ju nedostanem a vytrepat ju na 4 poschodie asi nebude easy :), skoda ze to neni izba rodineho domu :)
4.) ci mi viete dat niekto nejaky kvalitny postup od pripravy podkladu, cez miesanie betonu, debnickovania, vylievania az po zarovnavanie

xxxxxxxxxxxxxxxxxx Pisem tu preto, lebo potrebujem seriozne pomoct a pocut odborne rady comu sa s urcitostou vyhnut a co a ako spravit, pripadne nejake navody, postupy a pod.

Dakujem velmi pekne za kazdu dobru radu.

Peter




emkac: dovolil som si zrusit na zaciatok diskusie hned istu inkriminovanu vetu, ktora by mala presne za nasledok to, coho sa chcete vyvarovat
magi
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 07. Mar 2014 17:06:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Ako si vybetonovat izbu v panelaku ?

Poslaťod ... » Pia 07. Mar 2014 21:00:38

zaujimalo by ma co to je za dom ked tam bola pod drevenou podlahou skvara, v panelakoch si na nieco take nepamatam, ale tusim to bolo vcelku bezne v starsich (tehlovych) domoch kde strop bol tvoreny hranolmi (nosna cast), zhora aj zdola vyplnene vydrevou a zo spodu este palach a omietka...
v pripade ze to je tak ako pisem, treba sa pozriet aj na stav nosnych hranolov a zvazit ich unosne zatazenie, samotna povodna drevena podlaha aj s vybavenim izby mala urcite nizsiu hmotnost ako betonovy poter...
pokial je to len ako nejaka izlocana vrstva medzi nejakou betonovou nosnou castou a naslapnou vrstvou, tak by som sa asi prilis neobaval to tam nechat; beton mozes miesat (zo suchej zmesi) aj svojpomocne v kybloch ale odporucam aspon vrtacku a miesadlo v nej...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Ako si vybetonovat izbu v panelaku ?

Poslaťod ceckehobrat » Pia 07. Mar 2014 21:18:13

Aj preto, ze byt je uz prerobeny riesil by som to suchou cestou - google a sucha podlaha.

S týmto príspevkom autora ceckehobrat súhlasil
joko
ceckehobrat
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str 20. Okt 2010 15:48:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Ako si vybetonovat izbu v panelaku ?

Poslaťod štefan » Pon 10. Mar 2014 2:51:37

beton by som nedaval. je to pracne a dlha doba zretia betonu. existuju dve jednoduchsie varianty.1. su dosky rigidur od rigipsu. je to troska drahsia varianta, ale tam sa to odzrkadluje na kvalite. 2. je ludovejsia. osb dosky a podsyp je experlit. technologia montaze u oboch variant je rovnaka. cena nie. da sa to urobit aj svojpomocne, ale je tam par veci potrebnych vediet pri montazi, o ktorych sa clovek na internete nedozvie. na hotovu zakladnu podlahu sa da polozit akakolvek finalna podlaha. a z vlastnej skusenosti a mojho nazoru je naslapny komfort na takejto podlahe uplne niekde inde, ako pri betone.
štefan
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 10. Mar 2014 2:31:43
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron