Rozvadzač na pozemku neukradnú ho?

Rozvadzač na pozemku neukradnú ho?

Poslaťod Jojo23 » Ned 16. Feb 2014 18:34:02

Aké máte skúsenosti s elektrikou na pozemku pred stavbou ? Plánujem stavať a chcem poriešiť elektriku na pozemku, obávam sa lopkarov. Antoniček bude cca 30m od elektromerovej skrine. Pozemok je volne otvorený neni tam plot ma iba jedneho suseda. Nechcem kupovať zbytočne káble a potom to meniť. Rozmýšlal som že potiahnem už CYKY-J 5x16 v zemi(ako má byť) na cca tych 30m a dam tam malý rozvadzač na konci. Niečo taketo ako na obrazku a prišrobujem na konzolu. Neskôr ked budem riešiť elektrinu vo vnutri tak len odpojím a prekopem ten kabel o cca 4m do domu. Rozvadzač neskôr zavesím na dom a budem ho mať vonku na elektriku. Čo myslíte ako to poriešiť? Dopočul som sa že v hlavnom elektromerovom rozvadzači podľa normy nesmie byť žiadna zasuvka.
Obrázok
Jojo23
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned 26. Jan 2014 12:05:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Rozvadzač na pozemku neukradnú ho?

Poslaťod kriloter » Ned 16. Feb 2014 19:41:10

Ukradnu.
Ja mam vzadu na ER 3f aj 1f zasuvku a energetikom to nevadilo :-).
V rozpore s normou to nebude, maximalne s pripojovacimi podmienkami energetik a moze sa to asi lisit. Napr. zse je vlastnikom len elektromera, ale sse uz celeho ER, ak sa nieco nezmenilo medzi casom.
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Rozvadzač na pozemku neukradnú ho?

Poslaťod Jojo23 » Ned 16. Feb 2014 19:48:06

Aj som si myslel ze to ukradnu. Kua som mohol usetrit. Tu som našiel rozvadzač aj so zasuvkami.
http://www.rozvadzace-revizie.sk/15092-elektromerovy-rozvadzac-re2t2z-32a.aspx

Ach jaj budem musiet kupiť kabel CGSG H07RN-F 5x6 C pre antonička ale 25m :(
Jojo23
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned 26. Jan 2014 12:05:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rozvadzač na pozemku neukradnú ho?

Poslaťod kriloter » Ned 16. Feb 2014 20:08:53

Jojo23 píše:Aj som si myslel ze to ukradnu. Kua som mohol usetrit. Tu som našiel rozvadzač aj so zasuvkami.
http://www.rozvadzace-revizie.sk/15092-elektromerovy-rozvadzac-re2t2z-32a.aspx

Ach jaj budem musiet kupiť kabel CGSG H07RN-F 5x6 C pre antonička ale 25m :(


Aj elektromerovy ukradnu.
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Rozvadzač na pozemku neukradnú ho?

Poslaťod Palino007 » Pon 17. Feb 2014 10:19:44

Ja som mal skrinku pripojenu 32A zasuvkou, mal som k nej reviznu spravu nebol s tym najmensi problem. KAzdy vecer sa skrinka odpojila a schovala do budy ..
Palino007
 
Príspevky: 187
Obrázky: 4
Registrovaný: Uto 19. Apr 2011 9:50:52
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Rozvadzač na pozemku neukradnú ho?

Poslaťod tienik » Pon 17. Feb 2014 11:58:12

Ja na stavbu uz davno davam zozadu ER toto:

http://www.sez.sk/produkty/izvz-3253

s tym ze vzdy zavolam miestnemu technikovi, ci mu nebude vadit v ER docasne jeden prudovy chranic. Zatial nikto nic proti nemal, naopak sa vacsinou potesia serioznosti riesenia.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Rozvadzač na pozemku neukradnú ho?

Poslaťod ... » Pon 17. Feb 2014 12:16:28

tienik píše:Ja na stavbu uz davno davam zozadu ER toto:

http://www.sez.sk/produkty/izvz-3253

s tym ze vzdy zavolam miestnemu technikovi, ci mu nebude vadit v ER docasne jeden prudovy chranic. Zatial nikto nic proti nemal, naopak sa vacsinou potesia serioznosti riesenia.


ked sme kupili pozemok, tak na rozvadzaci sme mali taku srandu aj bez chranica (a evidentne to energetikom zily netrhalo)
v kazdom pripade ako uplne prvu vec som to odpojil a miesto toho zapojil kabel iduci na pozemok; a na jeho druhy koniec umiestnil nieco podobne ako bolo v prvom prispevku na obrazku; ale to suvisi skor s tym ze od rozvadzaca po hranicu pozemku mam 70 metrov; kabel v zemi uz nachystany bol a riesit zbytocne tak dlhu predlzovacku sa mi nechcelo :-)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Rozvadzač na pozemku neukradnú ho?

Poslaťod tienik » Pon 17. Feb 2014 13:44:15

... píše:
ked sme kupili pozemok, tak na rozvadzaci sme mali taku srandu aj bez chranica (a evidentne to energetikom zily netrhalo)
v kazdom pripade ako uplne prvu vec som to odpojil a miesto toho zapojil kabel iduci na pozemok; a na jeho druhy koniec umiestnil nieco podobne ako bolo v prvom prispevku na obrazku; ale to suvisi skor s tym ze od rozvadzaca po hranicu pozemku mam 70 metrov; kabel v zemi uz nachystany bol a riesit zbytocne tak dlhu predlzovacku sa mi nechcelo :-)


tak, energetikom je to jedno, nie je to sucast ER podla dokumentacie a oni uz neriesa co je na vyvode - to nespada do ich povinnosti. Vonkajsia zasuvka bez chranica je skor problem "somara" co to namontoval a v neposlednom rade aj Tvoj - ak by tam niekto pri praci na stavbe zahucal kvoli elektrike.
Ja technikom volam len preto, aby vedeli ze budu mat v skrini na chvilu "tesnejsie" lebo tam bude krabicka naviac. Oni to vobec neriesia po technickej stranke co tam dam. Zas, vacsinou su to chlapi od fachu a tie zveriny co niekedy musia vidiet.....preto maju potom fajn pocit ked sa ich niekto pyta ci si tam na chvilu moze "schovat" chranic a z pravdepodobnostou hraniciacou z istotou to vzdy povolia.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Rozvadzač na pozemku neukradnú ho?

Poslaťod kriloter » Pon 17. Feb 2014 21:37:06

Tak ja som sa nikoho nepytal, nahodil som zasuvku cez prudovy chranic, presne tu co pastol tienik, energetici nahodili elektromer, zablombovali a bolo, bez pripomienok. A musim pochvalit, v jeden den som podal ziadost, telefonicky vybavil zmluvu o pripojeni a na druhy den bola stava. :-D
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron