Brat chce začať stavať dom

Brat chce začať stavať dom

Poslaťod ropak » Štv 06. Feb 2014 15:55:55

Zdravím všetkých stavebníkov. Mám brata, ktorý chce začať stavať. Predstava by bola asi taká, že hrubu stavbu by dal postaviť firme, to som mu aj z vlastných skusenosti poradil, nakolko nemá ludí, ktorí by mu išli kamarátsky alebo aj za odmenu pomôcť. No dokončovačky by si chcel robiť už sám, na to je šikovný. Chcel by som poprosit, ci neviete o nejakej overenej firme tu na východe, ktorí vedia zriešiť hrubu stavbu raz-dva? a zároven aby im to nepadlo po par rokoch na hlavu. Je to velmi tazke v dnesnej dobe najst spolahlivych majstrov, ktori odvedu dobru pracu. dakujem za postrehy a navrhy. ;)
ropak
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Štv 26. Sep 2013 21:18:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Brat chce začať stavať dom

Poslaťod fabka2004 » Štv 06. Feb 2014 20:07:52

takze sikovny majster chce dat hrubu stavbu, to jest najlahsie remeslo, {kde sa da najviacej pokazit a najdrahsie sa to opravuje} dat postavit firme ktorej jediny ciel je zisk
a ostatne to lahsie, kde uz treba aj odbornost tak na to si trufa?

bratia majte rozum, ak uz tak opacne, hrubu stavbu si postavte svojpomocne, a kachlicky a kuchynu a pod nechajte odbornikom
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Brat chce začať stavať dom

Poslaťod pepa » Štv 06. Feb 2014 21:07:16

Ides na to spravne, na hrubu stavbu to chce robosov, je to otrocka praca a tej som sa aj ja rad vyhol. A dokoncovacky v pohode zvladnes sam, ked som to zvladol aj ja, ze ano :-)))

Kachlicky a kuchynu by som teda "odbornikom" nedaval robit, lebo to co som videl inde, to bolo take bastlenie ze az hroza ...
Ked budes robit dokoncovacky sam pre seba, tak ver, ze to urobis ovela lepsie ako to urobi niekto iny. Ale trva to potom dlho, dlho, dlhoooooooooo ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko

S týmto príspevkom autora pepa súhlasil
ninaclaudius
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Brat chce začať stavať dom

Poslaťod esde » Štv 06. Feb 2014 21:48:07

Ako fabka004. Staci si uvedomit, ze zmrsena omietka sa da oklepat, obklady sa dalu vysekat (len tie prachy).

ALE zmrsene zaklady, stropy, krov,... sa "oklepat" naozaj nedaju. A navyse do vnutra velmi nevidno, takze ak do zakladov daju napr. slabsi beton a este ho zriedia (aby sa nemuseli namahat), nahadzu don odpad, za hodinu uz to nemate ako zistit.

Ale po par rokoch, no uz naozaj neoklepete.
Jedine sa zmierit, krvavo to lepit alebo predat dalsiemu zufalcovi.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Brat chce začať stavať dom

Poslaťod ... » Štv 06. Feb 2014 22:18:56

esde píše:Ako fabka004. Staci si uvedomit, ze zmrsena omietka sa da oklepat, obklady sa dalu vysekat (len tie prachy).

ALE zmrsene zaklady, stropy, krov,... sa "oklepat" naozaj nedaju. A navyse do vnutra velmi nevidno, takze ak do zakladov daju napr. slabsi beton a este ho zriedia (aby sa nemuseli namahat), nahadzu don odpad, za hodinu uz to nemate ako zistit.

Ale po par rokoch, no uz naozaj neoklepete.
Jedine sa zmierit, krvavo to lepit alebo predat dalsiemu zufalcovi.


na druhej strane nie je velky problem si oddozorovat jednotlive betonaze aj sam, to je z celkoveho casu stavby len par dni (teda za predpokladu ze to niekto neda robit partii s miesackou) a staci prist chvilu pred prichodom betonpumpy a domiesavacov a tu hodinku-dve kym to zaleju pri tom pockat
s murovanim zvislych konstrukcii je to o trosku komplikovanejsie, ale tiez si myslim ze ak si stavebnik dojde kazdy den skontrolovat stavbu a obcas pri robosoch aj cez den ostane tak nemaju velmi priestor narobit nejake zasadne skody... a viem si predstavit murovat to aj svojpomocne, ale to by som hlavne nesmel musiet chodit do prace a chcelo by to este aspon jedneho dobrovolnika, ktory ma tiez kvantum volneho casu a ochotu pomahat, kedze svojpomocne to bude trvat dllllho.... (urcite by som nezmakol poschodie vcetne debneni stropov a betonaze za 2 tyzdne ako tahali ti dvaja mukli u mna na stavbe :-))
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Brat chce začať stavať dom

Poslaťod esde » Štv 06. Feb 2014 22:31:37

>kedze svojpomocne to bude trvat dllllho..
Verte, ze na vlastne murovanie budete spominat len ako na milu epizodku pocas stavby domu. Na dome je tolko veci...

Zvlastne, ze sa tu ludia zasvatene vyjadruju o veciach, ktore NEROBILI.
Svojpomocne znamena svoje ruky.

Ta iluzia, ze dozorovanim mozte vacsine problemov zabranit je desiva, naposledy sa o tom presvedcili tusim dvaja(styria?) pri betonovani mosta dialnice na vychode.
Verte, ze sucasni "majstri" potrebuju na zmrsenie sekundy(!)
Bohuzial, vlastne pozorovanie, preto od toho odradzam.

Ale kazdy je strojvodcom svojho stastia.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Brat chce začať stavať dom

Poslaťod ... » Štv 06. Feb 2014 23:04:17

esde píše:>kedze svojpomocne to bude trvat dllllho..
Verte, ze na vlastne murovanie budete spominat len ako na milu epizodku pocas stavby domu. Na dome je tolko veci...

Zvlastne, ze sa tu ludia zasvatene vyjadruju o veciach, ktore NEROBILI.
Svojpomocne znamena svoje ruky.


vnutorne priecky som muroval 4 mesiace; robosi by to mali za weekend, mozno dva... na zaciatku to bola zabava, ale ako sa mesiace vliekli tak to bolo uz aj dost otravne... a bol som rad ked som to mal za sebou (a netvrdim ze by som sa dnes do toho opat nepustil vlastnymi rukami, ale podstatne je aj to aby na to clovek nebol sam a potom aj tiez kolko casu pocas tyzdna tomu vie venovat, pretoze po praci za ktoru ta platia kym prides domov, poberies veci na stavbu a zacnes tam nieco robit tak je uz vecer a vela toho ani nespravis....)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Brat chce začať stavať dom

Poslaťod ropak » Štv 20. Feb 2014 14:07:59

ja som to preto tak zamýšlal urobiť, pretože ja som obkladač, takže kachličky si sám poukladám, a tiež je jasné,že aj na to je problém nájsť spoľahlivých majstrov. Našťastie to si vieme spraviť s bratom sami, tiež aj sadrokartón. Ale hrubu stavbu a rozvody by som chcel dať spraviť iným, a preto som sa pýtal na skúsenosti a názory. lebo viem, že je mnoho "firiem" ktorým ide len o jedno.
ropak
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Štv 26. Sep 2013 21:18:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Brat chce začať stavať dom

Poslaťod noro75 » Str 26. Feb 2014 23:35:01

no moj nazor ak je zaklad na prd tak cely dom bude o nicom je pravda ze firmy najradsej rychlo nauctovat ale mas aj seriozne ktore si stoja za svjou pracou a maju aj dobre referencie

hrubu stavbz by som im urcite dal postavit kedze tam potrebuje viac ludi a s tym ak si trufas sa budes hrat aj rok aby to bolo na100% a mozno aj viac alebo ak dovoli penazenka
a kde by to malo byt priblizne??a z coho bude ten dom postaveny tehla , ytong
noro75
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Str 12. Feb 2014 20:36:58
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Brat chce začať stavať dom

Poslaťod ropak » Uto 04. Mar 2014 17:34:49

no dom by mal byť z tehál. Aj sme rozmýšlali nad poliakmi, ze by sme im dali spravit hrubu stavbu, no vela ludi aj nadáva, tak neviem. Hrubu stavbu treba zbuchat razdva, ale zas kvalitne, aby sa to nenatahovalo. nemate skusenosti s poliakmi?
ropak
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Štv 26. Sep 2013 21:18:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Brat chce začať stavať dom

Poslaťod Ferdo » Pia 07. Mar 2014 14:55:23

Ropak uprimne.
Bratovi poraď nech Ťa na stavbu nepustí, iba ak na návštevu. Mohlo by sa mu to škaredo vypomstiť. Radšej nech si zavolá niekoho, kto sa tomu rozumie.
Ferdo
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:34:38
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Brat chce začať stavať dom

Poslaťod noro75 » Štv 20. Mar 2014 11:22:58

poliaci v ziadnom pripade to radsej nejakych nadenikov z dediny alebo takych co chodia popri zamestnani
noro75
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Str 12. Feb 2014 20:36:58
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Brat chce začať stavať dom

Poslaťod steve33 » Štv 20. Mar 2014 14:10:17

Viem ze je averzia na poliakov a na vsetko z PL ale poznam pripady ze poliaci prisli dokoncit po nasich lebo sa zdekovali aj s € alebo nedokoncili dielo. Takze to mas jedno ci je poliak,madar,slovak. Ja neverim nikomu a nad kazdym musis stat s velkym biciskom
Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat

Re: Brat chce začať stavať dom

Poslaťod noro75 » Str 26. Mar 2014 21:53:35

urcite si zavolaj firmu a poznam aj jednu overenu http://www.hedostav.sk/sk/referencie pozri maju peknu prácu
noro75
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Str 12. Feb 2014 20:36:58
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron